Sveika mityvba, archyvinė nuotrauka

ES aprūpins Lietuvos moksleivius daržovėmis ir pienu

40
(atnaujinta 18:07 2017.09.01)
2017–2018 mokslo metų vaisių, daržovių ir pieno vartojimo bei vaikų sveikos mitybos įpročių skatinimo programai ES skiria Lietuvai programa 250 milijonų eurų

VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Naująją vaisių, daržovių ir pieno vartojimo skatinimo ES mokyklose programą visoje Sąjungoje ją bus galima pradėti vykdyti nuo pirmosios 2017-2018 mokslo metų dienos, praneša Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Pagal šią programą, kurios tikslas — skatinti vaikų sveikos mitybos įpročius, bus dalijami vaisiai, daržovės ir pieno produktai, taip pat bus vykdomos specialios edukacinės programos — vaikai bus mokomi, kaip svarbu tinkamai maitintis, bus aiškinama, kaip gaminamas maistas.

Į šią programą sujungiami ir optimizuojami esami projektai, kuriuos vykdant pernai pasiekta daugiau kaip 20 milijonų vaikų. Nors dalyvauti neprivaloma, visos 28 valstybės narės nurodė dalyvausiančios iniciatyvoje 2017-2018 mokslo metais.

Moksleiviams visų pirma bus skiriami švieži vaisiai, daržovės ir geriamasis pienas. Dalinti galima ir perdirbtus produktus, kaip antai sriubą, vaisių kompotus, sultis, jogurtus ir sūrį, jei tokį pasirinkimą patvirtina nacionalinės sveikatos apsaugos institucijos. Į juos neturi būti pridėta cukraus, druskos ir riebalų, nebent ribotą jų kiekį leistų naudoti nacionalinės sveikatos apsaugos institucijos.

Į sveikatą: ministrai kviečia rinktis tai, kas užauginta šalia mūsų >>

Valstybės narės gali spręsti, kaip būtent įgyvendinti programą, pvyzdžiui, įtraukti teminių švietimo priemonių arba kitų žemės ūkio produktų, taip pat jos turi galimybę neapsiriboti ES pagalba ir papildyti programos finansavimą nacionaline pagalba.

Produktai parenkami atsižvelgiant į sveikatos ir aplinkosaugos aspektus, sezoniškumą, įvairovę ir prieinamumą, pirmenybę teikiant ES produkcijai. Valstybės narės gali skatinti pirkti vietos arba regiono produktus, vartoti ekologiškus produktus, naudoti trumpas tiekimo grandines, daryti teigiamą poveikį aplinkai, taikyti žemės ūkio kokybės sistemas.

Iš 2017-2018 mokslo metams paskirto 250 milijonų eurų ES finansavimo maždaug 150 milijonų eurų bus skiriama vaisiams ir daržovėms, o apie 100 milijonų eurų — pienui.

Dabartinėje vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo programoje dalyvauja 24 valstybės narės, o pieno vartojimo skatinimo programoje — 28 valstybės narės.

Pernai pieno vartojimo skatinimo programa pasinaudojo apie 20 milijonų vaikų, o vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo programa — apie 11,7 milijonų vaikų.

40
Tegai:
sveika mityba, moksleiviai, daržovės, vaisiai, pienas, maistas, Europos Sąjunga, Lietuva
Dar šia tema
Kaišiadorių kaimo sodyboje 10 žmonių apsinuodijo maistu kavinėje
Lietuva griežčiau kontroliuos konditerijos gaminius iš Ukrainos
Trakų rajono stovykloje vaikai maitinti draudžiamais produktais