Augustavo kanalas, archyvinė nuotrauka

Lietuviai pirmauja tarp turistų Gardino srityje

52
(atnaujinta 18:29 2017.09.07)
Turistai iš Lietuvos yra vieni iš aktyviausių Baltarusijos Gardino Augustavo kanalo lankytojų — jie sudaro du trečdalius bendro jo lankytojų kiekio

VILNIUS, rugsėjo 4 Sputnik. Du trečdaliai visų turistų, apsilankiusių Gardine, yra lietuviai, praneša LRT. Iš viso Augustavo kanalo zonoje nuo praėjusių metų spalio apsilankė beveik 35 tūkstančiai turistų iš įvairių šalių.

"Kai kurie turistai atvyksta jau pasidomėję istorija. Kiti stebisi, nes nežino, kad tarp Baltarusijos ir Lietuvos buvo daug bendrų istorinių įvykių, bendri valdovai", — sakė gidas Jevgenyjus Machnačius.

"Greit sugalvoji ir kitą dieną gali vykti. Tuos popierius sutvarkai ir vyksti. O seniau reikėdavo, oi, šūsnis popierizmo. Kas daro, kas nedaro, reikėdavo į Vilnių važiuot. Kas ne vietinis, tai problema", — pasakojo turistas Ramūnas.

Į tam tikras pasienio vietoves ES gyventojai gali vykti be vizų ir su leidimais ten praleisti penkias dienas. Tačiau leidimas suteikiamas, tik jeigu kelionės planuose numatytas mažiausiai dviejų kultūros objektų lankymas.

Pasižvalgyti po Gardiną, paplaukioti Augustavo kanalu ar pasivaikščioti po Belovežo girios nacionalinį parką per nepilnus metus panoro daugiau nei 20 tūkstančių lietuvių.

Pasak Gardino srities sporto ir turizmo vykdomojo komiteto pirmininko pavaduotojos Tatjanos Lidiajevos, bevizio režimo įvedimas buvo naudingas miestui. Miestas atsigauna, ne tik kad turistai nuperka daugiau suvenyrų. Papildomų pajamų gauna maitinimo įstaigos, viešbučiai, miestas gyvena kitu ritmu.

"Lankytinų vietų daug, viskas susieta su LDK (Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė — Sputnik) istorija ir praeitimi. Einant iki šių dienų turime ir XX amžiaus veikėjų įamžinimą, pakabinta Jonui Jablonskiui atminimo lenta", — sakė Lietuvos generalinis konsulas Gardine Genadijus Mackelis.

Kelionė su turistine grupe po Gardiną ir jo apylinkes vidutiniškai kainuoja nuo 10 iki 45 eurų, papildomai tenka primokėti už pasiplaukymą Augustavo kanalu. Pasižvalgyti po Gardiną vis dažniau vyksta užsieniečiai, besiilsintys Druskininkuose.

"Važiuoja turistai iš Norvegijos, amerikiečiai, įvairių tautybių žmonės. Jeigu Izraelio piliečius traukia tiek pamatymas, tiek noras nusipirkti kažką, o jeigu mes kalbame apie tokią kategoriją kaip norvegai, apie vokiečius, tai yra visai kitaip, jie važiuoja pažinti Baltarusijos", — teigė turizmo agentūros vadovė Aušra Ramoškienė.

Bevizis režimas nustatytoje Gardino apylinkių teritorijoje buvo įvestas 2016 metų spalio 26 dieną ir galioja iki 2017 metų gruodžio 31 dienos. Tikimasi, kad Minskas pratęs bevizį režimą kitąmet, su leidimais leidžiant būti daugiau nei penkias dienas visoje Gardino srityje.

Besilankantys Gardino apylinkėse turistai nuolat perspėjami: už išvažiavimą iš leistinos bevizės lankymo teritorijos, gresia administracinė atsakomybė. Turistas, pažeidęs bevizį režimą, kitą kartą į šalį gali būti neįleistas.

52
Tegai:
turistai, Augustavo kanalas, Gardinas, Baltarusija
Dar šia tema
Vandens keliu — iš Gardino į Druskininkus
Užsienio turistų išlaidos Lietuvoje auga