Pinigai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos kurortų kavinės ir restoranai pelnosi juodosios buhalterijos

32
(atnaujinta 13:46 2017.09.08)
Nidos, Palangos ir Šventosios kavinėse ir restoranuose buvo nustatyti dvigubos buhalterijos, atlyginimų darbuotojams mokėjimo vokeliuose atvejai

VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Nidoje, Palangoje, Šventojoje veikiančiuose restoranuose ir kavinėse nuslėpta daugiau nei 250 tūkstančių eurų gautų pajamų, darbuotojams mokėti atlyginimai vokeliuose, tvarkyta dviguba buhalterija, klientams nebuvo išduodami čekiai, praneša Generalinė prokuratūra.

Sporto ir sveikatingumo klubas, įrengęs penkias kavines Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, kaip įtariama, nuslėpė per 120 tūkstančių eurų pajamų už parduotus gėrimus ir maistą. Tikrinant turimus duomenis nustatyta, kad prekiaujant dalis gautų pajamų neįtraukta į buhalterinę apskaitą, kuomet sistemiškai gauti pinigai nebuvo įtraukiami į kasos aparatus, o klientams nebuvo išduodami čekiai. Įtariama, kad dalis neapskaitytų lėšų keliavo neoficialiems kavinių darbuotojų atlyginimams.

Buhalterinė apskaita apgaulingai galėjo būti tvarkoma ir Nidoje veikusiame restorane. Įtariama, kad čia bendrovės vadovė per kelis vasaros mėnesius neapskaitė beveik 90 tūkstančių eurų, gautų už poilsiautojų maitinimą.

Trečiasis ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl Palangos centre veikiančio naktinio klubo, kuriame, kaip įtariama, darbuotojams kaip neoficialūs atlyginimai buvo išmokėti daugiau nei 10 tūkstančių eurų vokeliuose. Įtariama, kad Basanavičiaus gatvėje veikiančiame naktiniame klube buvo tvarkoma dviguba buhalterija, dalis iš klientų gautų lėšų neįtraukta į oficialią apskaitą. Šiuo metu analizuojami naktiniame klube rasti rankraštiniai užrašai, buhalterinės apskaitos ir kiti dokumentai.

Įtariama, kad apgaulingai apskaita buvo tvarkoma ir dar vienoje viešojo maitinimo įstaigoje — Smiltynėje įsikūrusiame restorane-šašlykinėje. Išankstiniais duomenimis, per porą restorano veiklos mėnesių nuslėpta beveik 35 tūkstančių eurų gautų pajamų. Be to, turima duomenų, kad restorano darbuotojams dalis atlyginimo taip pat buvo mokama vokeliuose.

Tyrėjai tęsia atliekamus ikiteisminius tyrimus dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo minėtose viešojo maitinimo įstaigose.

32
Tegai:
juodoji buhalterija, kurortas
Dar šia tema
Vaškinių figūrų paroda Palangoje kviečia nemokamai įsiamžinti su eksponatais
Lietuvos kurortas — Nida
Pasiilgusiems adrenalino: Pasaulinę švyturių dieną įkopk į Šventosios švyturį