Lietuvos ir JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

JAV paviešino Lietuvai svarbius istorinius dokumentus

78
(atnaujinta 12:18 2017.09.13)
Paviešintas 1920-1941 metų laikotarpio JAV Valstybės departamento susirašinėjimas

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. JAV Valstybės departamentas išleido 32 suskaitmenintų dokumentų tomus apie JAV santykius su užsienio valstybėmis, tarp kurių pateikiami ir Lietuvai svarbūs dokumentai, praneša Lietuvos URM spaudos tarnyba.

Paviešinti dokumentai — tai internetinėje platformoje publikuojamas Valstybės departamento susirašinėjimas su JAV atstovybėmis užsienyje, susijęs su įvairiais 1920-1941 metų laikotarpio tarptautinio gyvenimo įvykiais.

Anot URM ambasadoriaus ypatingiems pavedimams dr. Vytauto Žalio, JAV užsienio politikos dokumentų suskaitmeninimas labai palengvins tyrinėtojų darbą visame pasaulyje ir suteiks galimybę dirbti su archyvine medžiaga nuotoliniu būdu.  

"Tai yra didelė dovana Lietuvos akademinei bendruomenei, lobis visiems, kurie domisi tarptautiniais santykiais", — Žalio žodius cituoja spaudos tarnyba.

Anot URM, pirmą kartą šie dokumentai buvo paskelbti 1935-1943 metais daugiatomiame leidinyje, kuris šiuo metu jau yra tapęs didele retenybe. Susipažinti su paviešintu archyvu galima čia (dokumentai anglų kalba).

78
Tegai:
dokumentas, JAV Valstybės departamentas, JAV, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos vaikų lytinis švietimas vyks JAV filmo pagalba
Vašingtonas uždarė eilę Rusijos diplomatinių objektų, Maskva sureaguos
Žiniasklaida: Vašingtonas ruošiasi tiekti Ukrainai mirtiną ginklą
JAV valstybės departamentas perspėjo apie teroro išpuolių Europoje grėsmę