Pilotas eil. Ignas Bilius ir šturmanas gr. Arūnas Butkevičius, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos kariai jėgas išbando profesionaliame ralyje

38
(atnaujinta 20:28 2017.09.11)
Komandos "Hurrys motorsport" nariai mokysis, treniruosis bei ruošis 2018 metų sezonui, o taip pat taps realybės šou dalyviais

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Iš 20 karių sudaryta auto-sporto "Hurrys motorsport" komandos kitąmet laukia Lietuvos ralio čempionatas, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba. 

Automobilių sporto entuziatų ir palaikančių idėją partnerių dėka 2017-ųjų sausį startavo projektas "Karys-Lenktynininkas". Jo tikslas — sukurti komandą, kuri ne tik dalyvaus Lietuvos ralio čempionato etapuose ir konkuruos su kitais sportininkais, bet ir vykdys kariškių ekstremalaus vairavimo įgūdžių kėlimo kursus.

Po pusės metų trukusių atrankų iš 20 karių sudaryta auto-sporto "Hurrys motorsport" komanda.

"DHL Rally Elektrėnai" buvo pirmasis, atrankas laimėjusios, karių komandos "Karys-lenktynininkas" startas ralio sprinto įskaitoje. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose tarnaujantys profesinės karo tarnybos kariai — pilotas eil. Ignas Bilius ir šturmanas gr. Arūnas Butkevičius — neslėpė džiaugsmo pagaliau gavę galimybę lėkti sportui paruoštu automobiliu profesionaliais greičio ruožais.

Гонки
"DHL Rally Elektrėnai" startas ralio sprinto įskaitoje

"Po pirmo starto nuotaikos puikios,gavau daug adrenalino ir puikių įspūdžių. Pirmą kartą sėdint realiame greičio ruože, perprasti šturmano darbo ypatybes, manau, sekėsi neblogai. Žinoma, dariau ir klaidų. <…> Esu tikras, jog kituose raliuose seksis dar geriau. Pasimokiau iš savo klaidų, todėl stengsiuosi jų nekartoti ir tobulėti kaip šturmanas," — įspūdžiais dalijosi komandos šturmanas Arūnas.

Pasak komandos piloto Igno, visa komanda dirbo iš peties, ypač techninės priežiūros komanda, buvo problemų su stabdžiais, tad mechanikams teko paplušėti.

Kaip pažymėjo Ignas, tai buvo pirmas startas tarp profesionalių lenktynininkų, todėl aukštų rezultatų jie nesitikėjo. Pagrindinis komandos tikslas buvo susidirbt, o jau kitame ralio etape komanda pasisteng greitėti.

Гонки
Pilotas eil. Ignas Bilius ir šturmanas gr. Arūnas Butkevičius neslėpė džiaugsmo pagaliau gavę galimybę lėkti sportui paruoštu automobiliu profesionaliais greičio ruožais

Komandos nariai mokysis, treniruosis bei ruošis 2018 metų sezonui, o taip pat taps realybės šou dalyviais. Jie ir toliau. Pasibaigus projekto sezonui ir karinės tarnybos sutarčiai, projekto dalyviai turės galimybę profesionaliai tęsti sportinę karjerą.

38
Tegai:
ralis, automobilių sportas, kariai, Krašto apsaugos ministerija (KAM), Lietuva
Dar šia tema
Du Lietuvos kariai nukentėjo pratybų metu Panevėžio rajone
Krašto apsaugos ministras: kariams reikalinga psichologų parama
Lietuvos kariai treniruojami buvusioje koncentracijos stovykloje