Pilotas eil. Ignas Bilius ir šturmanas gr. Arūnas Butkevičius, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos kariai jėgas išbando profesionaliame ralyje

41
(atnaujinta 20:28 2017.09.11)
Komandos "Hurrys motorsport" nariai mokysis, treniruosis bei ruošis 2018 metų sezonui, o taip pat taps realybės šou dalyviais

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Iš 20 karių sudaryta auto-sporto "Hurrys motorsport" komandos kitąmet laukia Lietuvos ralio čempionatas, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba. 

Automobilių sporto entuziatų ir palaikančių idėją partnerių dėka 2017-ųjų sausį startavo projektas "Karys-Lenktynininkas". Jo tikslas — sukurti komandą, kuri ne tik dalyvaus Lietuvos ralio čempionato etapuose ir konkuruos su kitais sportininkais, bet ir vykdys kariškių ekstremalaus vairavimo įgūdžių kėlimo kursus.

Po pusės metų trukusių atrankų iš 20 karių sudaryta auto-sporto "Hurrys motorsport" komanda.

"DHL Rally Elektrėnai" buvo pirmasis, atrankas laimėjusios, karių komandos "Karys-lenktynininkas" startas ralio sprinto įskaitoje. Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose tarnaujantys profesinės karo tarnybos kariai — pilotas eil. Ignas Bilius ir šturmanas gr. Arūnas Butkevičius — neslėpė džiaugsmo pagaliau gavę galimybę lėkti sportui paruoštu automobiliu profesionaliais greičio ruožais.

Гонки
"DHL Rally Elektrėnai" startas ralio sprinto įskaitoje

"Po pirmo starto nuotaikos puikios,gavau daug adrenalino ir puikių įspūdžių. Pirmą kartą sėdint realiame greičio ruože, perprasti šturmano darbo ypatybes, manau, sekėsi neblogai. Žinoma, dariau ir klaidų. <…> Esu tikras, jog kituose raliuose seksis dar geriau. Pasimokiau iš savo klaidų, todėl stengsiuosi jų nekartoti ir tobulėti kaip šturmanas," — įspūdžiais dalijosi komandos šturmanas Arūnas.

Pasak komandos piloto Igno, visa komanda dirbo iš peties, ypač techninės priežiūros komanda, buvo problemų su stabdžiais, tad mechanikams teko paplušėti.

Kaip pažymėjo Ignas, tai buvo pirmas startas tarp profesionalių lenktynininkų, todėl aukštų rezultatų jie nesitikėjo. Pagrindinis komandos tikslas buvo susidirbt, o jau kitame ralio etape komanda pasisteng greitėti.

Гонки
Pilotas eil. Ignas Bilius ir šturmanas gr. Arūnas Butkevičius neslėpė džiaugsmo pagaliau gavę galimybę lėkti sportui paruoštu automobiliu profesionaliais greičio ruožais

Komandos nariai mokysis, treniruosis bei ruošis 2018 metų sezonui, o taip pat taps realybės šou dalyviais. Jie ir toliau. Pasibaigus projekto sezonui ir karinės tarnybos sutarčiai, projekto dalyviai turės galimybę profesionaliai tęsti sportinę karjerą.

41
Tegai:
ralis, automobilių sportas, kariai, Krašto apsaugos ministerija (KAM), Lietuva
Dar šia tema
Du Lietuvos kariai nukentėjo pratybų metu Panevėžio rajone
Krašto apsaugos ministras: kariams reikalinga psichologų parama
Lietuvos kariai treniruojami buvusioje koncentracijos stovykloje
Eilė Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje Kamennyj Log kontrolės punkte

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje stovi daugiau nei 500 sunkvežimių

(atnaujinta 14:07 2020.09.28)
Eilės prie Baltarusijos sienos su Lietuva, Latvija ir Lenkija buvo pastebimos visą praėjusią savaitę

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Baltarusijos pasienyje su Lietuva stovi daugiau nei 500 sunkvežimių, tokie duomenys skelbiami Baltarusijos Respublikos valstybės sienos komiteto tinklalapyje.

Sunkvežimių eilės pasienyje su Lietuva, Latvija ir Lenkija esančiuose kontrolės punktuose buvo pastebimos visą praėjusią savaitę. Arčiau ketvirtadienio jų ėmė mažėti, o savaitgalį susidarė naujos spūstys. Pirmadienio 12:00 duomenimis, įvažiavimo į ES šalis laukia daugiau nei 690 sunkvežimių.

Sunkiausia padėtis yra pasienyje su Lietuva. "Kamennyj Log" kontrolės punkte stovi daugiau nei 180 sunkvežimių, "Privalkoje" — daugiau nei 140, "Beniakonyse" — daugiau nei 110, "Kotlovkoje" — daugiau nei 100 sunkvežimių.

Baltarusijos ir Latvijos pasienyje susidarė nedidelė eilė. Ten prie "Urbanų" kontrolės punkto stovi daugiau nei 20 sunkvežimių, dar daugiau nei 20 sunkvežimių laukia išvykimo į kaimyninę šalį "Grigorovščinos" kontrolės punkte.

Baltarusijos pasienyje su Lenkija spūstys yra tik "Bruzgų" kontrolės punkte: ten yra daugiau nei 120 sunkvežimių.

Praėjusią savaitę Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per kalbą moterų forume Minske sakė, kad respublika "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų".

"Mes priversti išvesti kariuomenę iš gatvių, pusę armijos apginkluoti ir uždaryti valstybės sieną iš vakarų, pirmiausia su Lietuva ir Lenkija. Esame priversti stiprinti valstybės sieną, mūsų didžiausiam apgailestavimui, su savo broliška Ukraina", — sakė jis.

Baltarusijos vadovas nepaaiškino, ką tiksliai reiškia "sienų uždarymas". Tuo tarpu Baltarusijos valstybės sienos komitetas sakė, kad pasienio apsauga sustiprinta.

Tegai:
eilės pasienyje, pasienis, Lietuva, Baltarusija
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Baltarusija paneigė informaciją apie draudimą įvažiuoti į šalį Lietuvos vežėjams
Lietuvos VSAT pranešė, kad pasienyje su Baltarusija darbas vyksta kaip įprasta
Lietuva sugalvojo, kaip išgelbėti tranzitą Baltarusijos sienos uždarymo atveju
Vilnius

Vilniaus miestas pasiruošęs antrai koronaviruso bangai, pareiškė Šimašius

(atnaujinta 11:58 2020.09.28)
Pranešta, kad pirmam savivaldybės darbuotojui patvirtintas teigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė pasiruošė antrai COVID-19 bangai, savo Facebook paskyroje pranešė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

"Rudenį pasitikome žinojimu, kad antra koronaviruso banga neišvengiama ir neabejotinai turės įtakos tiek Vilniaus gyvenimui, tiek ir savivaldybės darbui." — rašė meras.

Pasak Šimašiaus, tam buvo ruoštasi — patvirtintas veiksmų planas, kaip reiktų reaguoti, kai bus nustatytas pirmas COVID-19 atvejis kolektyve.

Taip pat jis pranešė, kad šį savaitgalį planą teko aktyvuoti. Pirmam savivaldybės darbuotojui patvirtintas teigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas.

"Informacija operatyviai perduota NVSC. Tik savaitgaliais, ir toliau augant užsikrėtimų skaičiui šalyje, centras, pasirodo, nedirba — turiu vilties, kad anksčiau ar vėliau sureaguos. Būtų geriau anksčiau, žinoma. Patys savaitgalį dirbome — atlikta dezinfekcija tiek kabineto, tiek bendro naudojimo patalpų ir liftų." — pabrėžė Vilniaus meras.

Taip pat Šimašius pareiškė, kad darbuotojas neturėjo daug kontaktų, pats atsakingai įvertinęs situaciją saviizoliavosi ir iškart informavo vadovus apie gautus tyrimo rezultatus.

Visi kontaktai nustatyti, pabrėžiama, kad Šimašius su šiuo darbuotoju kontakto neturėjo.

Be to, jis paragino vilniečius sugrįžti prie aktyvesnio higienos taisyklių laikymosi.

Tegai:
Remigijus Šimašius, koronavirusas, Vilnius
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kuriant vakciną Gamalėjaus centre įvyko kibernetinės atakos  
Per praėjusią parą Kauno apskrityje buvo užfiksuotos dvi mirtys nuo COVID-19
Savanore vakcinos nuo COVID-19 tyrimams tapo 81-erių Maskvos gyventoja
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda paragino Prancūziją ir Rusiją tapti tarpininkėmis dialoge Minske

(atnaujinta 14:34 2020.09.28)
Lietuvos vadovas taip pat pabrėžė sankcijų būtinybę ir išreiškė viltį, kad šis klausimas bus išspręstas kitame ES viršūnių susitikime

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Europos šalys, įskaitant Prancūziją ir Rusiją, turėtų tapti tarpininkėmis padedant užmegzti taikų Baltarusijos valdžios ir pilietinės visuomenės dialogą, pareiškė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Lietuvos vadovo interviu Prancūzijos laikraščiui "Le Figaro".

"Manau, kad mes turime daug galimybių padaryti pažangą mūsų atsakyme į įvykius Baltarusijoje. Norėčiau paraginti Europos šalis, ypač Prancūziją, tapti tarpininkėmis padedant užmegzti taikų Minsko valdžios ir pilietinės visuomenės dialogą, dalyvaujant Rusijai", — sakė valstybės vadovas.

Anot Nausėdos, Lietuva jau dėjo tokias pastangas, tačiau norėtų, kad prie jos prisijungtų ir kitos valstybės.

Lietuvos vadovas išreiškė nuomonę, kad "laikas bėga ir situacija gali keistis", dėl ko Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka gali sutikti pradėti dialogą, tačiau kol kas būtina įvesti sankcijas. Nausėda pridūrė, kad praėjusiame ES viršūnių susitikime "pasiekti susitarimą nepavyko".

"Tikiuosi, kad šis klausimas bus išspręstas kitame aukščiausiojo lygio susitikime. Turime parodyti savo solidarumą, kitaip Europos įvaizdžiui ir autoritetui bus padaryta žala", - sakė jis.

Padėtis Baltarusijoje

Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".

Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makonas pareiškė, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka turėtų pasitraukti iš savo pareigų. Įvykius Baltarusijoje jis pavadino “valdžios krize”, kuri nesugeba priimti demokratijos logikos ir laikosi savo vietoje tik per jėgą. 

Reaguodamas į tai, Baltarusijos lyderis Prancūzijos prezidentą pavadino "nebrandžiu politiku", priminė apie "geltonąsias liemenes" ir pasiūlė Minską kaip platformą deryboms dėl valdžios perdavimo su "Black Lives Matter" grupių atstovais ir musulmonais, protestuojančiais Marselyje ir Lione.

Tegai:
Rusija, Minskas, Prancūzija, Gitanas Nausėda
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Atsiskirti nuo kaimynų. Kodėl Lukašenka uždaro Baltarusiją
Pranešama, kiek tonų naftos produktų Baltarusija galės tiekti per Rusijos uostus
Į šalį dėl humanitarinių priežasčių leista atvykti 326 Baltarusijos piliečiams