Dirbtinis plaučių ventiliacijos aparatas, archyvinė nuotrauka

Medicinos įrangą Lietuvoje bus galima nuomotis

133
(atnaujinta 19:26 2017.09.14)
Medicinos įrangos naudojimas namuose ne tik palengvintų paciento finansinę naštą, bet ir leistų sumažinti kai kurių ligoninių užimtumą

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis bus kompensuojama pacientams medicinos įrangos nuoma namuose, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Siūlymui jau pratarė Ministrų kabinetas.

Medicinos įrangos naudojimas namuose ne tik palengvintų paciento finansinę naštą, bet ir leistų sumažinti kai kurių ligoninių užimtumą.

Anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tokio sprendimo laukė daugelis pacientų ir jų artimieji.

"Šios naujovės leistų valstybei apmokėti medicinos prietaisų nuomos išlaidas, todėl vis daugiau pacientų galėtų gydytis namuose ir jiems nereikėtų būti ligoninėje vien tam, kad galėtų naudotis vienu ar kitu medicinos aparatu", — sako Veryga.

Ministras pabrėžė, kad šių išlaidų kompensavimo modelis veikia ir yra pasiteisinęs ne vienoje Europos šalyje, tad Lietuva šiuo atveju nebus naujokė.

Vakcinacija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Игорь Зарембо

Verygos teigimu, pirmiausia planuojama kompensuoti vienos iš medicinos priemonių — dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų — nuomos išlaidos. Vėliau šis sąrašas išsiplės.

Kol kas dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai pacientams buvo pasiekiami tik ligoninėse, tačiau siūlomi pakeitimai užtikrins gyvybiškai reikiamus aparatus pacientams turėti namuose.

Kada paciento gyvybines funkcijas  galima palaikyti atitinkamų prietaisų pagalba namuose, nuspręstų gydytojų konsiliumas. Tik po to bus parenkamas pacientui tinkamas prietaisas, kuris būtų kompensuojamas valstybės lėšomis.

Vidutiniškai dirbtinės ventiliacijos aparato nuomos išlaidos per mėnesį siekia nuo 90 iki 1 200 eurų — kaina priklauso nuo ligonio būklės ir reikiamos papildomos įrangos. Tuo metu ligoninėse tokių pacientų gydymas vidutiniškai kainuoja nuo 4 000 iki  27 627 eurų.

Siūlymui kompensuoti pacientams medicinos įrangos nuomą namuose dar turės pritarti ir Seimas.

133
Tegai:
medicinos pagalba, nuoma, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva
Temos:
Medicina ir sveikata (392)
Dar šia tema
Beveik 94% medicinos studentų lieka dirbti gydytojais Lietuvoje
Gydymo įstaigos savavališkai nedidina atlyginimų personalui
Sveikatos apsaugos ministerija nebenori steigti Hepatito registro
Peizažas

Gruodžio 18 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 16:12 2021.01.17)
Dvyniams rekomenduojama būti dėmesingesniems darbe, tačiau meilės fronte žadamos staigmenos, Mergelėms tinkamas laikas rūpintis sveikata ir fizine forma, Žuvims tinkamas laikas pasirūpinti namų įvaizdžiu

Rytoj horoskopo žvaigždės rodo, kad naujo troškimas gali pasireikšti bet kokia forma — nuo noro sužinoti ką nors naujo iki potraukio bendravimui, pažintims ir vietų keitimui. Pažįstamos užduotys ir atsakomybė sukels nuobodulį, pagunda jas atidėti vėliau, kad galėtų padaryti ką nors įdomesnio. Šią dieną žvaigždės apdovanoja padidintu emocingumu ir smalsumu, sekdamos joms pavyzdžiu, turite visas galimybes praleisti šviesią, turiningą ir įdomią dieną! Vienintelis dalykas, kurio reikia vengti, yra ginčai. Rytoj jie sugeba įsiliepsnoti nuo nulio ir greitai išsiplėsti kaip gaisras.

Avinas (03.21-04.20) Puikus laikas deryboms, kelionėms ir prekybai. Tačiau kartu ši diena nestabili. Pinigus reikėtų leisti atsargiai, be euforijos. Turite būti ypač atsargūs sandorių ir derybų metu, didinkite budrumą. Šis laikas yra palankus žmonėms, užsiimantiems intelektine sritimi. Taupykite savo energiją būsimiems pasiekimams.

Jautis (04.21-05.21) Diena palanki pradėti verslą, vesti verslo derybas, užmegzti naujas pažintis ir palaikyti meilės reikalus. Pasistenkite visus ginčytinus klausimus išspręsti taikiai. Protingą darbą gali lydėti netikėti atradimai. Reikia stengtis būti pakilios nuotaikos, vengti streso ir jaudulio.

Dvyniai (05.22-06.21) Diena yra sudėtinga fiziškai ir emociškai. Elkitės su viskuo kaip per egzaminą. Dabar neturėtumėte pateikti prašymų savo viršininkams. Tai geras laikotarpis naujoms pažintims, romantiškoms pasimatymams, meilės deklaracijoms. Vakare reikia ypatingo dėmesio vairuojant, ypač tamsoje.

Vėžys (06.22-07.22) Šią dieną reikia išspręsti daugybę klausimų jei pastaruoju metu jūsų darbas jūsų nedžiugino, o jūsų pozicija, jūsų nuomone, neatitiko jūsų galimybių, tikslinga būti aktyviam ir ieškoti geresnių variantų — sėkmė jus lydės. Kelionės, susijusios su poilsiu ir akiračio išplėtimu, bus sėkmingos.

Liūtas (07.23-08.23) Susilaikykite nuo ginčų su viršininkais ir karštų diskusijų su vyresniais giminaičiais. Neneikite sau malonumo — dalyvaukite socialiniuose renginiuose ar aplankykite pramogų vietas. Tai puiki priežastis dar kartą prisipažinti savo meile brangiam žmogui. Tinkama diena dideliems pirkiniams įsigyti.

Mergelė (08.24-09.22) Ši diena yra tinkama ateities planams kurti. Jų fronte viskas klostysis gerai. Be to, pats mokymosi procesas bus ne tik įdomus, bet ir malonus. Todėl per trumpą laiką galite sužinoti daug naujų ir naudingų dalykų. Tinkamas laikas sportui, fitnesui ir įvaizdžio pokyčiams.

Svarstyklės (09.23-10.22) Diena tinkama aktyviems veiksmams, tačiau niekas nėra apsaugotas nuo klaidų. Sunkumų gali kilti dėl skubotų sprendimų, nenoro įsiklausyti į kitų žmonių nuomonę ir perdėto arogancijos. Verta apriboti bendravimą iki minimumo, nes neatmetamos blogo norinčiųjų intrigos.

Skorpionas (10.23-11.21) Pirmoji dienos pusė žada būti labai sėkminga. Gali būti baigtas bet koks jūsų imamas verslas. Tačiau šią dieną nereikėtų skubėti, elgtis neapgalvotai ar veikiant impulsui. Skirkite daugiau dėmesio savo sveikatai ir kūno rengybai. Šiuo metu ypač naudinga užsiregistruoti į fitneso klubą ar apsilankyti grožio salone.

Šaulys (11.22-12.21) Šiandien dailiosios lyties atstovės turės daug malonaus bendravimo, kelionių ir staigmenų. Pasistenkite būti labiau matomi, išplėskite savo kontaktų ratą. Tai padės į jūsų gyvenimą įnešti naujos teigiamos įtakos. Tinkamas laikas mesti žalingus įpročius.

Ožiaragis (12.22-01.20) Šiandien patariama susitelkti į verslą ir susilaikyti nuo laisvalaikio praleidimo. Šį laiką naudokite studijoms ir profesiniam tobulėjimui. Susitikimai su draugais ir artimaisiais bus sėkmingi. Jei norite užmegzti santykius su tinkamu žmogumi, nelaukite oro prie jūros, perimkite iniciatyvą į savo rankas. Laisvalaikiu rūpinkitės savo sveikata.

Vandenis (01.21-02.19) Rekomenduojama saikingai vertinti aktyvumą ir laikytis išmatuoto gyvenimo būdo. Žmonės, kurių darbas yra susijęs su protiniu darbu, patirs neuropsichinį stresą ribodami savo galimybes. Tačiau šią dieną galite pabandyti susidoroti su blogais įpročiais. Tai tinkamas metas mesti rūkyti.

Žuvys (02.20-03.20) Dienos pradžioje žvaigždės pataria nesėdėti tuščiai — dalyvauti visuose reikaluose, kur yra galimybė parodyti savo talentus ir sugebėjimus. Pasiekti norimą rezultatą nebus lengva, tačiau jį pasiekę galėsite patirti tikrą pergalės džiaugsmą. Vakaras yra tinkamas metas tvarkyti ir puošti namus, apsipirkti.

Tegai:
horoskopas
Bekontaktis mokėjimas

Koronaviruso pandemija pakeitė kai kurių gyventojų mokėjimo įpročius

(atnaujinta 09:53 2021.01.17)
Tuo tarpu grynaisiais pinigais buvo mokama šiek tiek rečiau, tačiau šiam atsiskaitymo būdui vis dar teko labai svarbi vieta

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Padaugėjo Lietuvos gyventojų dėl COVID-19 pandemijos dažniau mokančių negrynaisiais pinigais, rašoma Lietuvos banko pranešime.

Atlikto tyrimo duomenimis, didėja ne tik mokėjimo kortelių, bet ir mobiliųjų telefonų naudojimas atsiskaitymams. 

Apklausa vykdoma devintus metus iš eilės stebint ir vertinant Lietuvos gyventojų mokėjimo įpročius. Naujausios apklausos duomenimis, mokėjimo kortelę su bekontakčio mokėjimo funkcija turėjo 79 proc., o 2019 m. – 65 proc. mokėjimo korteles turinčių respondentų. Kad bekontakčio atsiskaitymo funkcija yra patogi, manė 86 proc. turinčiųjų mokėjimo kortelę (2019 m. – 79 %).

Mokėjimo paslaugų teikėjų sukurtomis mobiliosiomis programėlėmis naudojosi 54 proc. sąskaitą turinčių apklaustųjų). Nuo 23 iki 29 proc. padidėjo vartotojų, teigiančių, kad naudojasi mobiliosiomis programėlėmis mokėjimo pavedimams atlikti (siųsti), dalis.

Išmaniaisiais telefonais mokėjimams prekybos vietose atlikti naudojasi 11 proc. respondentų.

"Pandeminės aplinkybės paspartino inovatyvių mokėjimo būdų populiarėjimą. Be abejo, prie to prisidėjo ir birželio mėn. nuo 25 iki 50 Eur kilsteltas bekontakčių atsiskaitymų kortele limitas. Vis dėlto itin drastiškų kasdienių gyventojų mokėjimo įpročių pokyčių nebuvo, nes tai lėtai kintantis dalykas. Juo labiau kad, esant netikrumo situacijai, daliai žmonių buvo svarbu turėti ir grynųjų pinigų", – sako Lietuvos banko Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus vyresnysis ekonomistas Evaldas Karčauskis.

Tuo tarpu grynaisiais pinigais buvo mokama šiek tiek rečiau, tačiau šiam atsiskaitymo būdui vis dar teko labai svarbi vieta. Dieną prieš apklausą tik grynaisiais pinigais mokėjo 29 proc. apklaustųjų (2019 m. – 34 %), 34 proc. visų respondentų mokėjo grynaisiais ir mokėjimo kortele ar išmaniuoju telefonu (2019 m. – 30 %), o 16 proc. – tik mokėjimo kortele ar išmaniuoju telefonu.

Tegai:
pandemija, pinigai
Kadras iš filmo Vienas namuose

Makolis Kalkinas palaikė idėją iškirpti epizodą su Trampu filmo "Vienas namuose"

(atnaujinta 16:48 2021.01.17)
Anksčiau Rusijos LDPR lyderis Vladimiras Žirinovskis pasisūlė pakeisti Trampą filme "Vienas namuose-2", pažymėdamas, kad filmavimo metu LDPR delegacija kaip tik lankėsi Niujorke

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik.  Filmuose "Vienas namuose" ir "Vienas namuose 2" vaidinęs aktorius Makolis Kalkinas palaikė pasiūlymus redaguoti antrąją filmo dalį, siekiant pašalinti iš jos dabartinį JAV prezidentą Donaldą Trampą.

Vienas iš socialinio tinklo Twitter vartotojų paskelbė redaguotą filmo ištrauką, kurioje Trampo nėra viešbučio fojė.

​"Bravo! — pakomentavo aktorius tviteryje. Jis taip pat palaikė vartotoją, raginantį pateikti peticiją, kad D. Trampą "Vienas namuose" pakeistų 40-metis Makolis Kalkinas.

Socialinio tinklo vartotojai pasiūlė kitas galimybes: Trampo vietoje jie mato išrinktą JAV prezidentą Džo Bideną ir aktorių Keanu Reevesą.

Anksčiau Rusijos LDPR lyderis Vladimiras Žirinovskis pasisūlė pakeisti Trampą filme "Vienas namuose-2", pažymėdamas, kad filmavimo metu LDPR delegacija kaip tik lankėsi Niujorke.

Tegai:
Makolėjus Kalkinas, Donaldas Trampas