Knyga, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje uždraustos trys rusiškos knygos

1425
(atnaujinta 15:32 2017.09.20)
Į uždraustų knygų sąrašą pateko Nikolajaus Starikovo "Stalinas. Prisimename kartu", Valerijaus Sinelnikovo "Gyvenimo formulė. Kaip įgauti asmeninės jėgos" ir Vladimiro Megrė "Anastasija"

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Lietuvos Krašto apsaugos ministerija nuo gyventojų bauginimo "rusijos grėsme" perėjo prie bandymų nustatyti kontrolę literatūros srityje — respublikinėms bibliotekams buvo išsiųsti laiškai su reikalavimu nepriiminėti kai kurių rusų autorių knygų — istorikų, psichologų ir fantastų, praneša "Vesti Kaliningrad".

Į uždraustų knygų sąrašą pateko trys Lietuvos leidyklos "Baltosios Gulbės" knygos: Nikolajaus Starikovo "Stalinas. Prisimename kartu", Valerijaus Sinelnikovo "Gyvenimo formulė. Kaip įgauti asmeninės jėgos" ir Vladimiro Megrė "Anastasija". Visos jos buvo išverstos į lietuvių kalbą.

Laiške, kurį Strateginės komunikacijos departamentas prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos išsiuntė į bibliotekas, rašoma, kad šios knygos "falsifikuoja ir iškreipia Lietuvos istoriją, o taip pat kelia abejonių dėl strateginių Respublikos partnerių," papasakojo leidybos direktorė Natalia Erkelenz. Kokie būtent faktai sujaudino Lietuvos karinės žinybos atstovus, nėra nurodyta.

"Strateginės komunikacijos departamento specialistų ir analitikų vertinimu šios knygos neturi atsidurti Lietuvos bibliotekose ir būti prieinamos skaitytojams", — rašoma laiške.

Pasak Erkelenz, kai kurios bibliotekos, pasiklausius Krašto apsaugos ministerijos, iš tiesų atsisakė šių leidinių, tačiau devynios vis gi priėmė knygas kaip dovaną.

Kaip sutinkami rusų filmai Lietuvoje

Pastaruoju metu keli Rusijos gamybos filmai sukėlė audringą šalies Seimo narių reakciją.

Sausio mėnesį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė pareiškė, kad Rusijos meninis filmas "Vikingas" yra politinis projektas ir gali kelti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, jog filmo tikslas — "pateisinti Krymo aneksiją ir per atitinkamą naratyvą visuomenės sąmonėje įtvirtinti istorinį ir teisėtą Krymo priklausymą Rusijai".

Seimo narė paprašė itin atidžiai įvertinti Rusijos pateikiamos medžiagos turinį, vadovaujantis ne vien komercinės naudos, bet ir istorinės atminties bei tiesos kriterijais.

Vasarį Lietuvoje filmų platintojai atsisakė rodyti šalies kino teatruose Rusijos filmą "Gynėjai". "Gynėjai" — pirmas Rusijos filmas apie didvyrius, kurie triuškina agresorius. 

"Lietuvos kino teatrų atstovai atsisakė nuomoti filmą "Gynėjai". Kaip priežastis buvo nurodytas filmo turinys, nes jis demonstruoja "pernelyg didelę Rusijos kariuomenės galią ir jos agresyvią karinę techniką", — pranešė kino kompanija "Enjoy Movies".

Per daug Rusijos televizijos produkcijos

Nenuostabu, kad Lietuvos politikai taip siekia išjungti Rusijos televizijos kanalus ir Seime rengia diskusijas  apie kovą su Kremliaus "minkštąją galia". Anot Lietuvos politikų ir valdininkų, Lietuvos televizijos žiūrovų meilė rusiškoms pokalbių laidoms ir serialams turi neigiamos įtakos jų politiniam pasirinkimui.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Vytautas Kernagis kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl galimai dempinguojamos Rusijos televizijos produkcijos. Anot jų, Rusija televiziją laiko savo "minkštosios galios" instrumentu, kuris ypač svarbus "informacinio karo kontekste".

Jų duomenimis, 2007-aisiais per vieną sausio mėnesio savaitę Lietuvos televizijos kanalai transliavo 79 valandas rusiškos produkcijos, — 2016 — 151 valandą, o 2017 —198 valandas.

Pagal birželio pradžioje priimtas Seimo Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kurios nustato, kad nemažiau kaip 90% retransliuojamų televizijos programų kiekio kiekviename vartotojams siūlomame televizijos programų pakete sudarys programos oficialiomis ES kalbomis. Jos įsigalios nuo lapkričio 1 dienos.

Europos Sąjungoje yra 24 oficialiosios ir darbo kalbos.

1425
Tegai:
rusiškos knygos, draudimas, Krašto apsaugos ministerija (KAM), Lietuva
Dar šia tema
Ritualiniai veksmai: VGTRK apie Lietuvos grasinimus uždrausti rusiškus kanalus
Seimo nariai siekia uždrausti Rusijos gamybos informacines technologijas
"Kaspersky Lab" antivirusą siūloma uždrausti Lietuvoje
Lietuvos kino teatruose norima uždrausti rusų filmus
Vilnius

"Grinda" prisideda prie Vilniaus želdynų gerinimo  

(atnaujinta 18:59 2020.08.11)
Kaip teigiama pranešime, planuojama "išlaisvinti" ir daugiau medžių šaknų bei tęsti žaliąją iniciatyvą

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Priešais Santuokų rūmus atlikta medžių gelbėjimo operaciją, kurios metu buvo išlaisvintos keturių didžiulių kaštonų šaknys. Apie tai praneša "Grinda" savo Facebook puslapyje.

"Kaip? Išardėme ir pašalinome betoninės plyteles, kurios medžių kamienus supo dešimtis metų: įrengėme bortelius, kad šaknys gautų daugiau drėgmės, gausiai užpylėme augaliniu gruntu", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad "Grinda" prisideda prie Vilniaus želdynų būklės gerinimo.

Спасение деревьев в Вильнюсе
© Photo : Facebook / Grinda
Kalinausko gatvė Vilniuje

Pažymima, kad ten, kur šaligatvio dangoje augantys medžiai jau nebetelpa su savo šaknimis, o šaligatvio plotis leidžia padidinti atviro grunto plotą aplink kamieną nepabloginant pėsčiųjų sąlygų, bus tęsiama ši žalioji iniciatyva.

Planuojama "išlaisvinti" ir daugiau medžių.

Tegai:
medžiai, Grinda, Vilnius
Dar šia tema
Aplinkos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, raginantį apsaugoti miškus nuo gaisrų
Klaipėdos uoste lokalizuota išsiliejusi nafta
Sraigė

Rugpjūčio 12 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 14:22 2020.08.11)
Dvyniams patariama nebijoti žengti pirmojo žingsnio, naujų idėjų ir iniciatyvos, Šauliams palankus metas naujų idėjų realizavimui ir karjeros kilimui, Vandeniams derėtų išspręsti senas problemas

Rytoj horoskopo žvaigždės žada, kad intuicija ir kūrybiškumas pasieks savo piką. Tai, kas kitu metu reikalauja daug pastangų, rytoj gali ateiti lengvai. Tai taikoma studijoms, darbui ir moksliniam kūrybingumui. Tačiau tuo pat metu diena suponuoja pasyvumą, ribojasi su apatija. Aukštas kūrybingumas gali prieštarauti jūsų nenorui realizuoti šį potencialą, todėl, jei norite pasiekti kokių nors rezultatų, turite susiimti.

Avinas ( 03.21-04.20) Laikui būdingas padidėjęs impulsyvumas, skubėjimas, besiribojantis su neapgalvotumu. Geriau atidėti reikalus, reikalaujančius tikslumo ir apgalvotumo, nes neatsižvelgę ​​į jokias smulkmenas, tai tikrai sukels neigiamas pasekmes.

Jautis (04.21-05.21) Diena bus kuoina bėdų. Užpildykite savo darbo grafiką įvairiomis veiklomis. Dabar tinkamas laikas mokytis, sutvarkyti reikalus į savo dokumentus, kurti ir stiprinti verslo ryšius. Atkreipkite dėmesį į savo sveikatą.

Dvyniai (05.22-06.21) Nebijokite naujų idėjų ir nepraleiskite iniciatyvos. Šiuo laikotarpiu turėtumėte pamiršti apie vienatvę. Kaip įmanoma dažniau apsilankykite ten, kur linksma ir įdomu, su draugais. Dabar galite tikėtis naujo romantiško susidomėjimo.

Vėžys (06.22-07.22) Nepriimkite galutinių sprendimų verslo, finansų, ilgalaikio bendradarbiavimo srityse, jei pagrindas jiems nėra paruoštas iš anksto. Susitikimai su senais draugais gali patikti. Šią dieną dirbant su karštais ir aštriais daiktais, reikia būti ypač atsargiems.

Liūtas(07.23-08.23) Galite imtis naujų dalykų. Galite rasti išeitį iš daugelio situacijų, tačiau venkite perdėto darbo, nes jums tereikia poilsio ir gero miego. Yra palankus laikotarpis meilei. Jei norite užmegzti ryšį su jums patinkančiu žmogumi, imkitės iniciatyvos į savo rankas.

Mergelė (08.24-09.22) Šiai dienai nereikia planuoti daugybės dalykų, palikite daugiau laiko poilsiui. Nebijokite patys priimti atsakingų sprendimų, tačiau nekreipkite dėmesio į kitų patarimus. Spręskite sveikatos problemas.

Svarstyklės (09.23-10.22) Nesijaudinkite ir neleiskite kitiems patraukti jus į konfliktą. Jei santykiai su kuo nors palieka daug norimų rezultatų, šiame etape neverta taisyti situacijos, mažai tikėtina, kad jūsų pastangas vainikuos sėkmė. Būk ištikimas artimiesiems.

Skorpionas (10.23-11.21) Galite pradėti naują verslą, derėtis, pasirašyti dokumentus. Jei turite labai konkretų tikslą, tada šiuo metu jūs žengsite jo link užtikrintai. Blogai nusiteikę žmonės gali nublokšti už jūsų nugaros, todėl jiems neturėtų būti leista kalbėti.

Šaulys (11.22-12.21) Verslo srityje prasideda palankus laikas planuotiems reikalams įgyvendinti, sunkiems klausimams ir problemoms išspręsti. Atvejai, kuriems reikia daug veiklos, bus pateikiami lengvai.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Šiuo laikotarpiu gali atsirasti situacijų, kurioms reikia jūsų dėmesio ir skubių sprendimų priėmimo. Galite pasidalinti savo problemomis su artimaisiais, aptarti dominančias temas, sudaryti bendrus ateities planus. Tačiau per didelis kalbėjimas gali būti netinkamas.

Vandenis (01.21-02.19) Gali pasirodyti senos problemos. Priimkite ramiai, stenkitės nesijaudinti, bet kažkaip jas išlyginkite arba, jei įmanoma, ramiai išspręskite. Spręsdami problemas, gausite naujų jėgų naujam gyvenimui.

Žuvys (02.20-03.20) Ši diena gali būti gana įtempta dėl kitų dirglumo ir nesąmoningumo. Prieš užsidegdami, pagalvokite, kiek vertinate esamus santykius, nes šiuo laikotarpiu jūs galite juos nutraukti, ir tada jie niekada nebus atkurti.

Tegai:
horoskopas
Krepšinio kamuolys

Latvijos moksleiviams siūloma vykti į Lietuvą dėl fizinio lavinimo pamokų

(atnaujinta 17:45 2020.08.11)
Kol senojo dvaro salė yra atnaujinama vaikų reikmėms, jiems išduodami leidimai keliauti į Lietuvą kūno kultūros pamokoms

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Vecumniekų regiono mokyklos mokiniams gali tekti lankyti kūno kultūros pamokas kaimyninėje Lietuvoje, praneša "Zemgales reģionālā televīzija".

Skaistkalnės vidurinės mokyklos kūno kultūros pamokos iki šiol vyko buvusioje baronų Šenenbergo dvaro rūmų salėje — tačiau pastatas yra beveik dviejų amžių senumo ir nebegali atlaikyti tokios intensyvios apkrovos.

"Mes nebegalėjome užtikrinti vaikų saugumo", — sako mokyklos direktorė Svetlana Vaverniecė.

Vietos valdžia salės remontui skyrė 19,4 tūkst. eurų. Dabar patalpose atliekamas kosmetinis remontas, tačiau taip pat bus pakeista šildymo sistema ir atlikti kiti būtini darbai.

Tačiau kol vyksta renovacija, moksleiviams gali tekti vykti į Lietuvos Panevėžio rajoną į kūno kultūros pamokas. Vyksta derybos organizuoti sportinę veiklą šalia esančioje Lietuvos gimnazijoje.

"Bet tai labai apsunkins ugdymo procesą. Vaikai visada turi turėti leidimus ir visi turi būti aprūpinti asmens tapatybės kortelėmis", — aiškino direktorius.

Tai yra laikinas sprendimas — vis tiek reikia pastatyti naują sporto salę. Bet nors dėl projekto buvo susitarta jau seniai ir yra statybos leidimas, gimnazijos statyba užstrigo. Dėl biurokratinių neatitikimų iš šiems tikslams skirtų 100 tūkst. Eurų negrįžtamai prarasta 60 tūkst. Iš pradžių vietos valdžia negalėjo paimti paskolos iš valstybės iždo, o tada pavaduotojai nusprendė, kad skubesnis pertvarkyti Vecumniekų pradinę mokyklą.

Tegai:
sportas, fizinis aktyvumas, Lietuva, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
Papasakota apie aviacijos sektoriaus atsigavimo perspektyvas