Dalia Grybauskaitė ir Jonas Valančiūnas, nuotrauka iš įvykio vietos

Valančiūnas prisijungė prie kampanijos "Už saugią Lietuvą"

52
(atnaujinta 16:34 2017.09.16)
Grybauskaitės teigimu, Lietuvai padėti galima net ir esant už jos ribų, svarbiausia — noras visada gyventi su Lietuva širdyje

VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė susitiko su naujuoju kampanijos "Už saugią Lietuvą" ambasadoriumi — krepšininku Jonu Valančiūnu ir įteikė jam jos simbolį — trispalvio skėčio ženkliuką, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

"Savo šaliai padėti galima net ir esant už jos ribų, svarbiausia — noras visada gyventi su Lietuva širdyje", — pabrėžė prezidentė.

Anot šalies vadovės, Valančiūnas — geriausias įrodymas, kad tėvyne rūpintis ir ją saugoti galima gyvenant net už tūkstančių kilometrų. Grybauskaitė padovanojo krepšininkui savo bičių sunešto medaus, o Valančiūnas pasirašė ir šalies vadovei įteikė marškinėlius.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su krepšininku Jonu Valančiūnu
Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė su krepšininku Jonu Valančiūnu

Valstybės vadovės teigimu, prie kampanijos "Už saugią Lietuvą" prisijungia vis daugiau žmonių ir tai rodo, kad visuomenei rūpi, kas vyksta mūsų šalyje, ji nori prisidėti kurdama geresnę valstybę.

Valančiūno įkurtas labdaros ir paramos fondas pasiryžo padėti pažeidžiamiausiai šalies visuomenės grupei — vaikams ir paaugliams nuo 14 iki 18 metų, gyvenantiems nepalankiomis socialinėmis sąlygomis, o taip pat ketina remti vaikų saugumą ir sveikatą stiprinančius projektus, užtikrinti pagalbą siekiant išsilavinimo ar integruojantis į darbo rinką.

"Už saugią Lietuvą"

Aktyviai stabdyti smurtą, patyčias, vykdyti savižudybių prevenciją, mažinti priklausomybių mastą, skatinti įvaikinimą ir vaikų globą šeimose — tai visos visuomenės, ne tik atsakingų institucijų ir nevyriausybinių organizacijų reikalas.

Valančiūnas tapo jau 21-uoju kompanijos ambasadoriumi. Šalies vadovės kvietimu prie kampanijos, skirtos mažinti smurtą, priklausomybes, savižudybes bei skatinti globoti ir įsivaikinti, jau prisijungė muzikantai Andrius Mamontovas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir Maksas Melmanas, žurnalistai ir laidų vedėjai Beata Nicholson, Andrius Tapinas, Rūta Mikelkevičiūtė, Richardas Jonaitis, "radistai" Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius, architektas ir grupės "Antis" lyderis Algirdas Kaušpėdas.

2015 metais buvo užregistruota beveik 40 tūkstančių pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, 19 tūkstančių vaikų auga socialinės rizikos šeimose, 3300 vaikų auga globos namuose, kas trečias mokinys patiria patyčias, 3 kartus didesnis nei ES-28 vidurkis savižudybių skaičius (30,7 atvejai 100 tūkstančių gyventojų), didžiausias ES suvartojamo alkoholio kiekis.

52
Tegai:
Kampanija "Už saugią Lietuvą", Jonas Valančiūnas, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
Temos:
Vaikų apsauga Lietuvoje (80)
Dar šia tema
Informaciniai plakatai padės atpažinti smurto prieš vaiką požymius
Mokytojai privalės atpažinti nuo smurto šeimoje kenčiančius vaikus
Socialinis darbuotojas pasirūpins į ligoninę dėl smurto patekusiais vaikais
Vilnius pagalbai patiriantiems smurtą artimoje aplinkoje skiria 1,6 mln eurų
Mobilus telefonas rankose

NVSC turėjusius sąlytį su COVID-19 pacientais apie izoliaciją informuos SMS žinute

(atnaujinta 11:55 2020.10.29)
Nuo ketvirtadienio asmenys, turėję didelės rizikos kontaktą, nebesulauks NVSC specialistų skambučio

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Siekiant kontaktavusius su užsikrėtusiais COVID-19 kuo operatyviau informuoti, kaip jiems elgtis, kiek laiko izoliuotis, nuo šiandien Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) sąlytį turėjusiems asmenims sius trumpąsias SMS žinutes, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). 

"Nuo šiol asmenys, turėję didelės rizikos kontaktą, nebesulauks specialistų skambučio. Vietoje jo — gaus trumpąją SMS žinute telefonu, kurioje bus nurodyta, iki kada žmogui privalu izoliuotis, taip pat bus pateikta informacija apie izoliacijos sutrumpinimo galimybę", — teigiama pranešime.

Taip pat informuojama, kad SMS žinutėje asmenys, turėję didelės rizikos sąlytį, gaus ir nuorodą į anketą, kurią užpildę, pateiks svarbius duomenis specialistams.

Šioje anketoje asmuo turės nurodyti, ar jam izoliacijos laikotarpiui reikalingas nedarbingumas, ar sutinka atlikti tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir ar turi tinkamas sąlygas izoliuotis. 

Tokią trumpąją SMS žinutę iš NVSC gaus ir tie asmenys, kuriuos kaip didelės rizikos sąlytį turėjusius epidemiologinių tyrimų metu nurodys ir atvejus tiriantiems specialistams pateiks žmonės, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. 

Tuo tarpu asmenys, kurie patys įtaria, jog galimai turėjo sąlytį, turi pildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir laukti specialistų, atliksiančių individualų rizikos vertinimą skambučio.

Karantino apribojimai Lietuvoje
© Sputnik
Karantino apribojimai Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Europos Sąjunga pasiūlė įvesti bendrą COVID-19 tyrimų sistemą
Kariuomenė grįžta prie COVID-19 plitimo prevencijos priemonių
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė paskirs du korpusus COVID-19 pacientams
Palanga, archyvinė nuotrauka

Palangoje nuo tilto į vandenį nukrito žmogus

(atnaujinta 10:23 2020.10.29)
Pranešama, kad Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro koordinuojama gelbėjimo operacija truko neilgai, vyras sulaukė pagalbos nuo kranto

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Trečiadienį Palangoje į jūrą nuo tilto į vandenį nukrito žmogus, praneša Kariomenės spaudos tarnyba.

Apie 15 val. Baltijos jūroje prasidėjo į vandenį įkritusio žmogaus gelbėjimo operacija, koordinuojama Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų (KJP) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro (JGKC). 

Dalyvauti gelbėjimo operacijoje buvo pasitelktas Karinių oro pajėgųsraigtasparnis Eurocopter AS365 Dauphin.

Neilgai trukusi gelbėjimo operacija baigėsi vyrui suteikus pagalbą nuo kranto. 

Tegai:
Palanga
Dar šia tema
Papasakota, kaip Santaros klinikose gydomi koronavirusu užsikrėtę asmenys
Kad žvejyba nevirstų nelaime: gelbėtojų patarimai žvejams
Turkish Stream statyba

Ekspertas: "Turkijos srautas" bus naudingas, jei iškils problemos su Ukraina

(atnaujinta 11:15 2020.10.29)
Keleto atšakų, per kurias galima tiekti dujas, buvimas prisideda prie rinkos stabilumo, mano ekspertas Jurijus Rykovas

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. "Turkish Stream" yra teigiamas komponentas Turkijos siekime diversifikuoti dujų srautus, interviu Sputnik radijui pasakė Energetikos ir finansų instituto energetikos departamento vedėjas Jurijus Rykovas.

Jungiamasis dujotiekis iš Bulgarijos į Vengriją, kuris yra "Turkijos srauto" Serbijoje tęsinys, gali būti užbaigtas iki metų pabaigos, pareiškė Rusijos ambasadorius Belgrade Aleksandras Bocanas-Charčenka. Apie tai praneša RIA Novosti.

Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius spalį Rusijos ambasadoriui pranešė, kad Belgradas iki 2020 metų pabaigos visiškai užbaigs dujotiekio nuo Bulgarijos sienos iki Vengrijos sienos statybą.

Ekspertas Jurijus Rykovas pažymėjo, kad Turkija planavo sukurti dujų mazgą ir dalyvauti dujų tiekime tranzito būdu iš Rusijos Federacijos. Jo nuomone, šie planai niekur nedingo.

"Taip, bet koks diversifikavimas — tai neblogai, todėl tai, kad yra dar vienas alternatyvus kelias į Europą, dujų srautų pasiskirstymo požiūriu yra neblogai. Jei, pavyzdžiui, dujų rinka toliau sėkmingai vystysis... Jei, galbūt, bus vėl kokios nors problemos su Ukraina, akivaizdu, kad dviejų šakų, per kurias galima tiekti dujas, buvimas, tai yra "Nord Stream" ir "Turkish Stream", — tai teigiamas komponentas. Tai prisideda prie šios rinkos stabilumo", — pasakė jis.

"Turkijos srautas" ("Turkish Stream") — tai eksporto dujotiekis iš Rusijos į Turkiją per Juodąją jūrą. Projektinis pajėgumas siekia 31,5 mlrd. kubinių metrų dujų per metus.

Tegai:
Ukraina, Turkija, dujų tiekimas, "Turkish Stream"