Valstybės tarnautojas, archyvinė nuotrauka

Dėl giminaičių protegavimo į aukštas pareigas biudžetas praranda 20% pajamų

22
(atnaujinta 08:23 2017.09.20)
Seimo nariai siūlo įstatymo pataisas, kurios turi užkirsti kelią artimų giminaičių protegavimui į aukštas pareigas

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kartu su Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku Virginijumi Sinkevičiumi įregistravo Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, siekiančias užkardyti galimus nepotizmo atvejus valstybės tarnyboje, pranešė pirmadienį Seimo spaudos tarnyba.

"Lietuvoje vis dar plačiai paplitęs nepotizmas, o šalies gyventojai tai laiko viena iš labiausiai paplitusių korupcijos formų. Apskaičiuota, kad dėl nepotizmo valstybės biudžetas galimai netenka apie 20% pajamų", — teigia Kasčiūnas.

Pagal šiuo metu Valstybės tarnybos galiojančią įstatymo redakciją, asmuo negali būti priimamas į pareigas valstybės tarnyboje tada, kai jam artimas giminaitis užima atitinkamas pareigas ir dėl to atsiranda tiesioginio pavaldumo santykis.

Portfelis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Табылды Кадырбеков

Taip pat įstatymas numato, kad aukštas pareigas baigęs eiti valstybės tarnautojas negalėtų įsidarbinti anksčiau jam pavaldžiose institucijose vienerius metus po darbo pabaigos.

Kasčiūnas ir Sinkevičius savo pataisomis siūlo įtvirtinti, kad tokios pat nuostatos galiotų ir to valstybės tarnautojo artimam giminaičiui ar svainystės ryšiais susijusiam asmeniui.

Anot Kasčiūno, toks asmuo dar vienerius metus negalėtų būti priimamas į pareigas valstybės tarnyboje, kur jis būtų buvęs susijęs tiesioginio pavaldumo santykiais su aukštas pareigas užėmusiu giminaičiu.

Parlamentarai įsitikinę, kad šios pataisos leistų labiau kovoti su galimais nepotizmo atvejais, kai aukštas pareigas užimantys asmenys pasinaudoja savo įtaka, kad pasibaigus jų kadencijai ar įgaliojimų laikui, jų artimi giminaičiai būtų priimti į valstybės tarnautojo pareigas.

Priimtos įstatymo pataisos galiotų tik naujai priimamiems valstybės tarnautojams.

22
Tegai:
nepotizmas, valstybės tarnautojai, pataisos, Valstybės tarnybos įstatymas, Virginijus Sinkevičius, Laurynas Kasčiūnas
Dar šia tema
Vidaus reikalų ministerija siūlo apriboti valstybės tarnautojų atlyginimus
Ministerijų darbuotojai nebegaus kompensacijų už transporto išlaidas