500 kg konfiskuoto hašišo, nuotrauka iš įvykio vietos

Lietuvos policija konfiskavo pusę tonos hašišo 5 mln eurų

77
(atnaujinta 10:14 2017.09.20)
Slaptos policijos operacijos metu pareigūnai sulaikė aštuonis asmenis, iš kurių konfiskavo 500 kilogramų hašišo, jiems gresia iki 15 metų kalėjimo

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai galutinai baigė slaptą policijos operaciją, kurios metu buvo sulaikyti aštuoni policijai gerai žinomi asmenys iš Biržų, Panevėžio ir Šiaulių miestų, siejami su organizuotu nusikalstamumu, pranešė Policijos departamento spaudos tarnyba.

Sulaikytieji įtariami neteisėtu narkotinių medžiagų disponavimu itin dideliais kiekiais. Pirminiais paskaičiavimais, iš neteisėtos apyvartos konfiskuota daugiau nei 500 kilogramų narkotinės medžiagos — hašišo. Apytikslė narkotikų vertė "juodojoje" rinkoje gali siekti apie 5 milijonus eurų.

Задержание контрабандистов
Buvo sulaikyti aštuoni policijai gerai žinomi asmenys iš Biržų, Panevėžio ir Šiaulių miestų

Neeilinė policijos operacija, kuria siekta užkardyti tarptautiniu mastu vykdomą nusikalstamą veiklą, organizuota remiantis Biuro vykdoma kriminaline žvalgyba. Atliekamo ilgalaikio tyrimo metu gauta ir surinkta informacija apie tarptautiniu mastu veikiančią organizuotą nusikalstamą grupę, kuri neteisėtai disponuoja itin dideliais narkotinių medžiagų kiekiais.

Sudėtinga policijos operacija, laikantis ypatingos konspiracijos, buvo vykdoma keliais etapais. Jų metu siekta surinkti išsamius duomenis, turinčius įrodomąją reikšmę, visų asmenų, dalyvaujančių galimai nusikalstamoje veikloje, atžvilgiu.

Грузовик с гашишем
Facebook/Lietuvos policija
Sulaikymo ir kratų metu aptikta ir išimta krovininio vilkiko puspriekabė

Operacija prasidėjo 2017 metų rugpjūčio 29 dieną Panevėžio rajone ir Biržų mieste sulaikius tris asmenis, įtariamus tuo, kad galimai veikdami organizuotoje grupėje vertėsi narkotinių medžiagų platinimu dideliais kiekiais.

Turimais žvalgybinio pobūdžio duomenimis, šį itin didelį narkotinių medžiagų krovinį, kontrabandos būdu, buvo ruošiamasi gabenti iš Lietuvos į Rusiją.

Sulaikymo ir kratų metu aptikta ir išimta krovininio vilkiko puspriekabė, kurios grindyse buvo įmontuota slėptuvė skirta narkotinėms medžiagoms gabenti, specializuota įranga mobiliojo ir kitokio ryšio bei signalų slopinimui, kiti didelę reikšmę ikiteisminiam tyrimui turintys daiktai ir dokumentai.

Tęsiant intensyvius tyrimo veiksmus buvo nustatyti ir sulaikyti dar trys Šiaulių miesto gyventojai, kurie aktyviais veiksmais prisidėjo prie vykdomos nusikalstamos veikos. Sulaikytieji yra gerai žinomi teisėsaugos institucijoms dėl galimų sąsajų su organizuotu nusikalstamumu.

Surinkus pakankamai duomenų dėl neteisėtos narkotinių medžiagų kontrabandos organizatorių vykdomos nusikalstamos veikos, 2017 metų rugsėjo 14 dieną Zarasų rajone buvo sulaikytas besislapstantis — neteisėtos narkotinių medžiagų apyvartos organizatorius ir jo artimiausias bendrininkas. Visiems sulaikytiems asmenims skirti suėmimai ir kitos kardomosios priemonės.

Партия гашиша в грузовике
Facebook/Lietuvos policija
Iš neteisėtos apyvartos konfiskuota daugiau nei 500 kilogramų hašišo

LR baudžiamasis už narkotinių ar psichotropinių medžiagų kontrabandą numatoma laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų, už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis labai dideliais kiekiais numato laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų, už dalyvavimą nusikalstamo susivienijimo veikloje LR BK numato 15 metų laisvės atėmimo bausmę arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

77
Tegai:
nusikalstamumas, hašišas, kontrabanda, narkotikai
Dar šia tema
Muitininkų šuo aptiko 75 kg hašišo už 750 tūkst eurų
Šiaulių policijos pareigūnai sulaikė vilkiką su 300 kg hašišo
Pasienyje su Lenkija muitininkai sulaikė 676 kg hašišo
Rusijoje sulaikytas lietuvis su 350 kg hašišo
Discussion