Lemputės, archyvinė nuotrauka

Kaip taupyti energiją papasakos tiekėjai

42
(atnaujinta 10:14 2017.09.20)
Energijos tiekėjai privalės konsultuoti savo klientus apie energijos taupymo būdus

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Energijos tiekėjai privalės konsultuoti savo klientus apie būdus, kaip jie gali taupyti energiją ir taip mažinti savo išlaidas už ją, praneša Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

Tai numato naujas Energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimų sudarymo tvarkos aprašas, kurį patvirtino energetikos ministras.

Visų pirma Energetikos ministerija pasirašys susitarimus su stambiais energijos tiekėjais, turinčiais daugiau kaip 1000 galutinės energijos vartotojų. Susitarimuose bus numatytos priemonės, kurias energijos tiekėjai naudos šviesti ir konsultuoti savo klientus apie taupesnį energijos vartojimą.

Kaip teigiama pranešime, šios priemonės padės keisti energijos vartotojų elgseną ir įpročius.

"Užsienio šalių studijos rodo, kad individualios vartotojų konsultacijos bei periodiniai mokymai turi didžiausią poveikį vartotojams keičiant jų elgseną ir pereinant prie taupesnio energijos vartojimo", — rašoma pranešime.

Energijos tiekėjai turės susiplanuoti, kokiais būdais švies ir konsultuos skirtingas savo vartotojų grupes: telefonu arba elektroniniu paštu, specialių renginių metu arba kitais.

Preliminariais vertinimais, numatytos energijos vartotojų konsultavimo ir jų elgsenos keitimo priemonės leistų kiekvienam Lietuvos vartotojui sutaupyti 0,25-7% energijos (elektros, šilumos ar dujų) per metus.

Vejo
© Sputnik /
Vėjo energija ES
42
Tegai:
konsultacija, energija, Baltarusijos energetikos ministerija
Dar šia tema
Elektros energija Lietuvoje atpigo 13%
Skandinaviškos elektros energijos kaina stipriai išaugo
Energija tik iš atsinaujinančių šaltinių: Lietuvos vizija 2050 metams
Lietuvos elektros energija žengia į Lenkijos rinką
Discussion