Kalėjimas, archyvinė nuotrauka

Alytaus pataisos namų darbuotojas platino narkotikus tarp kalinių

70
(atnaujinta 10:23 2017.09.22)
Alytaus pataisos namuose sulaikytas narkotikų platinimu įtariamas pareigūnas

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Alytuje sulaikytas pataisos namų darbuotojas dėl įtarimų platinant narkotines medžiagas, pradėtas ikiteisminis tyrimas, praneša Kalėjimų departamento spaudos tarnyba.

Kalėjimų departamento Imuniteto skyrius pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Rugsėjo 19 dieną, Alytaus mieste Imuniteto skyriaus pareigūnų su įkalčiais buvo sulaikytas ilgametis Alytaus pataisos namų darbuotojas J. L. (1962 gimimo metų).

Ikiteisminio tyrimo pareigūnai turi duomenų, kad šis asmuo už piniginį atlygį galėjo tiekti narkotines medžiagas pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems. Turimais duomenimis, paimtų narkotikų vertė, jiems patekus į pataisos namus, galėjo siekti 40 tūkstančių eurų.

LR baudžiamasis kodeksas numato, kad valstybės tarnautojas, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Teisingumo ministerija kontroliuos kiekvieno kalėjimo viešiuosius pirkimus >>

Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino narkotines ar psichotropines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyrius. 

70
Tegai:
kalinys, narkotikai, Alytaus pataisos namai, Kalėjimų departamentas, Alytus
Dar šia tema
Klaipėdoje aptikta narkotikų kontrabanda už 49 mln eurų
FTB padėkojo lietuviams už pagalbą demaskuojant narkotikų pardavėją
Sulaikytas Kauno rajono gyventojas su dideliu kiekiu narkotinių medžiagų
Teismas leido suimti internetu narkotikus siuntinėjusį jaunuolį