Išmanioji klasė Kaune, archyvinė nuotrauka

Kaunas pirmauja šalyje pagal išmaniųjų klasių skaičių

60
(atnaujinta 14:58 2017.09.22)
Dar pernai Kaune veikė net 11 išmaniųjų klasių, Vilniuje pirmoji tokia klasė buvo atidaryta tik šių metų kovą Antakalnio progimnazijoje

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Šiais mokslo metais Kuane pradėjo veikti net 31 išmanioji klasė, specialistų teigimu, Kaunas pirmauja šalyje pagal inovatyvių sprendimų mokyklose diegimo mastą, praneša Kaunos miesto savivaldybės spaudo starnyba.

Išmaniosiose klasėse pamokos vyksta naudojant unikalią lietuvių sukurtą elektroninę mokymosi sistemą EMA.

"Dar pernai drįsome sakyti, kad Kaunas tampa išmaniųjų klasių miestu, tačiau šiemet tokiam apibūdinimui argumentų turime keleriopai daugiau. Iš visų miesto mokyklų pusė jau gali savo auklėtiniams pasiūlyti įdomesnes pamokas ir patrauklesnius, interaktyvius mokymosi būdus", — sakė Kauno miesto mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Pernai rugsėjį Kauno mokyklose veikė 11 išmaniųjų integruotų klasių. Šiemet jų gretos pagausėjo dar dvidešimčia. Kol kas kiekvienoje mokykloje veikia po vieną tokią klasę. Jose pamokas lanko 5-6 klasių moksleiviai.

Projektą "Šiuolaikinė mokymo(si) aplinka" parengė ir bendromis pajėgomis įgyvendina bendrovės "TAMO grupė", "Telia", BMK, HP ir "Microsoft Lietuva".

"Turėti išmaniąją klasę mokykloje — labai svarbu visai mokyklos bendruomenei. Čia moksleiviai gali interaktyviai mokytis pagal individualų gebėjimų lygį. Įdiegta EMA elektroninė mokymosi sistema garantuoja, jog kiekvienas moksleivis tobulės ir turės visas galimybes išmokti tai, ko galbūt iki šiol net nesuprato", — kalbėjo "TAMO grupės" direktorius Raimondas Štreimikis.

Tuo metu "Telia" technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius įsitikinęs, kad šiuolaikiškos interaktyvios pamokos yra vienas esminių faktorių siekiant aukštesnių mokymosi rezultatų, o Kauno pavyzdžiu turėtų sekti ir kiti.

Mokiniai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Павел Лисицын

Iš viso pareitų mokslo metų pabaigoje Lietuvoje veikė 16 ŠMA klasių: Kaune — 11, Šilutėje — 3, Klaipėdos mieste ir Šiaulių rajone — po vieną. Taip pat viena ŠMA klasė įdiegta lietuvių mokykloje Vašingtone.

Po to, kai 2015-2016 metais Kauno Milikonių pagrindinėje mokykloje buvo įdiegta ŠMA bandomoji klasė 47% padidėjo mokinių motyvacija mokytis, 7% išaugo pažangumas. Kitoje Kauno mokykloje, KTU Vaižganto progimnazijoje, 83% pradinukų ir 43%.

5-6 klasės mokinių išsakė nuomonę, kad pamokos tokioje klasėje yra įdomesnės.

EMA elektroninė mokymosi aplinka yra unikali lietuvių sukurta sistema, pripažinta išradimu. Valstybinis patentų biuras unikaliu išradimu oficialiai pripažino Lietuvoje sukurtą diferencijuoto mokymosi sistemą (EMA), nustatančią mokinių pasiekimų lygį ir pagal tai jiems pateikiančią individualiai pritaikytas užduotis. Anot  specialistų, toks mokymosi būdas padeda mokiniams išlikti motyvuotais ir efektyviau gerinti savo pasiekimus.

Vilniaus mokyklose didėja moksleivių skaičius
© Sputnik
Vilniaus mokyklose didėja moksleivių skaičius
60
Tegai:
EMA elektroninė mokymosi aplinka, išmanioji klasė, informacinės technologijos, Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (259)
Dar šia tema
Kaunas prisijungė prie parkavimo "Kiss and Ride"
Mokyklose veikiantys kino klubai reikalingi ir pasiteisinę
Kauniečiai pirmieji išbandys išmaniąsias pėsčiųjų perėjas
Vilnius

Kokia šiandien diena: spalio 23-iosios šventės

(atnaujinta 20:49 2020.10.22)
Nuo spalio 23 dienos iki metų galo lieka 69 dienos; savo vardadienį švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas

Spalio 23 yra 296-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 297-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 69 dienos.

2020 metų spalio 23 dieną saulė teka 08:01, leidžiasi 18:05, dienos ilgis — 10 val. 04min.

Tarptautinė snieginio leopardo diena

Spalio 23-ioji paskelbta Tarptautine snieginių leopardų diena.

2013 metų spalio 23 dieną 12-os šalių (Afganistano, Butano, Indijos, Kinijos, Kirgizijos, Kazachstano, Mongolijos, Nepalo, Pakistano, Rusijos, Tadžikistano ir Uzbekistano), kuriose gyvena snieginis leopardas, atstovai, susirinkę į Kirgizijos sostinę Biškeką, patvirtino "Biškeko deklaraciją" dėl šių retų gyvūnų išsaugojimo. Šalys tikisi išlaikyti bent 23 kraštovaizdžius, kuriuose gyventų snieginiai leopardai.

Snieginis leopardas, įrašytas į Raudonąją knygą, gyvena Centrinėje Azijoje, kalnuose. Dėl ypatingo kailio gyvūnas mėgstamas brakonierių. Jų išsaugojimui turi įtakos ir švarus oras.

Molekulės diena

Spalio 23-iąją nuo 06:02 ryto iki 06:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia molekulės arba molio dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023.

Avogadro skaičius — tai dalelyčių skaičius, sudarantis vieną molį. Molis — medžiagos kiekis, kuriame yra tiek dalelių (atomų, molekulių, jonų), kiek atomų yra 12 g anglies 12C izotopo. Skaičius pavadintas italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei. Iš tiesų šį skaičių pirmasis suskaičiavo Johanas Jozefas Lošmidtas 1865 metais, tad Vokietijoje šis skaičius iki šiol vadinamas Lošmidto skaičiumi.

Savo vardadienį šiandien švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas.

Ši diena pasaulio istorijoje

1917 metais Prancūzijoje įvyko pirmasis JAV dalinių mūšis su vokiečiais per Pirmąjį pasaulinį karą.

Šią dieną 1954 metais Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV ir TSRS sutarė baigti Vokietijos okupaciją.

1956 metais Vengrijoje prasidėjo antikomunistinė revoliucija. Vengrijos Respublikos nacionalinė diena.

1989 metais dešimtys tūkstančių demonstrantų Vengrijoje, minėdami 1956 metų revoliucijos metines, reikalavo demokratinių reformų šalyje.

1990 metais Izraelis uždraudė palestiniečiams, gyvenantiems okupuotose teritorijose, vykti į Izraelį.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Ruduo

Spalio 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:26 2020.10.22)
Dvyniams seksis profesinėje veikloje, Mergelės bus kupinos įvairių pelningų idėjų, o Skorpionai turėtų pasisaugoti būdami prie vairo

Rytoj žvaigždės gali staiga priminti senas nuoskaudas ar nemalonias akimirkas. Taip pat neatmetamos kitos sutrikimo priežastys. Tai, į ką įprastai net nekreiptumėte dėmesio, rytoj gali sukelti daugybę jausmų. Tačiau dienos ypatumas — noras iš kiekvienos musės padaryti dramblį — gali virsti kita puse, atnešančia daug naudos. Taigi, rytoj tikslieji mokslai, protinis darbas ir bet koks kitas darbas, reikalaujantis didesnio dėmesio susikaupimo, bus lengvesnis nei įprastai.

Avinas (03.21-04.20) Šią dieną būsite patenkinti savimi. Pavyks įgyvendinti beveik viską, ką tik sugalvosite. Ir tai neliks nepastebėta kitų. O artimųjų ir kolegų pagyrimas ir pritarimas nudžiugins ir suteiks naujų jėgų užkariauti kitas viršūnes.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Jautis (04.21-05.21) Jei šiandien kažkas jums netiks, tada jokiu būdu nebandykite pasiekti to, ko norite. Būkite atsargūs su žodžiais. Galite nesąmoningai ką nors įžeisti ir taip užkirsti kelią savo tikslų įgyvendinimui.

Dvyniai (05.22-06.21) Ši diena palanki tiek profesinei veiklai, tiek asmeniniams santykiams. Dabar labai geras laikas pakelti savo santykius su mylimu žmogumi į naują, aukštesnį lygį. Ir vienišiems žmonėms galbūt bus galimybė sutikti antrąją pusę.

Vėžys (06.22-07.22) Ši diena jums gali būti gana prieštaringa. Viena vertus, būsite gana aktyvūs ir noriai sieksite rezultatų, tačiau, kita vertus, gaunami pasiūlymai gali būti ne tokie "rožiniai", kokie bus pateikti jums.

Liūtas (07.23-08.23) Dabar jums tiesiog draudžiama sėdėti vietoje. Galite pasižymėti darbe ir kitose savo verslo srityse. Jūsų laukia malonūs susitikimai ar naujas romantiškas pomėgis. Venkite konfliktų su aplinkiniais žmonėmis.

Mergelė (08.24-09.22) Jūsų galva bus pilna naujų idėjų ir įdomių sprendimų. Nors vadovybės nenoras įvertinti jūsų nuopelnus gali šiek tiek sugadinti nuotaiką. Todėl turite realizuoti savo galimybes ten, kur esate iš tikrųjų suprasti ir palaikomi.

Svarstyklės (09.23-10.22) Tinkamas laikas spręsti problemas, susijusias su jūsų gyvenimo būdu, sveikata, mityba. Šis laikas palankus bet kokiam kruopščiam darbui, kuriam reikia skirti daugiau dėmesio ir kantrybės.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną turite įrodyti, kad esate geri strategai. Saugokitės painių asmeninių ir dalykinių santykių. Jei vairuojate transporto priemonę, vairuodami būkite ypač atidūs ir atsargūs.

Šaulys (11.22-12.21) Nekurkite rimtų šios dienos planų, neduokite pažadų savo verslo partneriams ir neimkite paskolų, nes aplinkybės gali susiklostyti ne itin palankiai. Neignoruokite patyrusių žmonių patarimų.

Ožiaragis (12.22-01.20) Gali kilti daugybė klausimų apie darbus, kuriuos teks spręsti vienam. Nesijaudinkite ir nepriimkite skubotų sprendimų. šią dieną niekam nesigirkite apie savo sėkmę, pasiekimus, naujas pažintis ir net pirkinius. Galite susidurti su juodu pavydu, kuris susilpnins jūsų energiją.

Vandenis (01.21-02.19) Geriau vengti žmonių, kurie siūlo užsidirbti nesąžiningai. Dažnai gali įvykti ne tai, ko tikėjotės. Tačiau diena gali suteikti malonių dovanų klausimais, susijusiais su romantiškų jausmų sfera.

Žuvys (02.20-03.20) Gausite tam tikrų privilegijų darbe, vadovybė pastebės jūsų pastangas ir gerai atliktą darbą. Meilės sferoje taip pat laukia džiaugsmingos akimirkos.

Tegai:
horoskopas