Karo akademijos kariūnai, archyvinė nuotrauka

Lietuvos valstybei prisieks 44 Karo akademijos kariūnai

35
(atnaujinta 19:20 2017.09.23)
Iškilminga priesaikos ceremonija įvyks Karo akademijoje

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Šeštadienį Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Vilniuje, vyks I kurso kariūnų priesaikos ceremonija, pranešė Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Tarnauti Lietuvos valstybei prisieks 44 kariūnai. 17 pirmakursių jau yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvaus Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir Karo akademijos vadovybė, jaunieji šauliai, taip pat šiuo metu akademijoje viešintys kadetai iš Latvijos, Estijos, Vokietijos, Danijos, Ukrainos ir Gruzijos karo akademijų bei prisiekiančių kariūnų tėvai ir artimieji.

Tęsiant akademijos tradicijas, teisė pabučiuoti akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu bus suteikta geriausiam kurso kariūnui, kurį išrinko vadai ir taktikos instruktoriai, pirmakursiams baigus septynių savaičių trukmės bazinį kariūno kursą (BKK) Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje ir įgijus pagrindinį karinį pasirengimą.

Šiais metais į Lietuvos karo akademiją buvo priimti 64 jaunuoliai. Po BKK liko 61 pirmakursis (54 vaikinai ir 7 merginos), pasiryžęs toliau siekti pasirinkto tikslo — tapti Lietuvos karininkais.

Mokyklose planuojama įvesti nacionalinio saugumo pamokas >>

Per bazinį kariūno kursą jie susipažino su Lietuvos kariuomenės struktūra, statutais, įgijo teorinių ir praktinių žinių, reikalingų studijoms Karo akademijoje.

Kariūnų priesaikos ceremonijos pradžia — 11:00 Lietuvos karo akademijoje.

35
Tegai:
priesaika, kariūnai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Dar šia tema
Karo akademija valdys Lietuvos technikos biblioteką
Lietuvos krašto apsaugos ministras Karoblis ir Suvorovo principai
Lietuvos karo akademija kviečia į atvirų durų dieną