VAlstybės sienos apsaugos tarnybos kateris, archyvinė nuotrauka

Kuršių mariose pasieniečiai ieškojo girto vilniečio išplaukusio valtimi

16
(atnaujinta 16:11 2017.09.26)
Penktadienį pasieniečiai gavo pranešimą, kad Kuršių mariose valtimi išplaukęs vyras dingo be žinios, suradus vyrą paaiškėjo, kad jis buvo apsvaigęs nuo alkoholio

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Pasieniečiai gelbėjo į Kuršių marias valtimi išplaukusį ir dingusį vyrą, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Kai VSAT pareigūnai jį aptiko, paaiškėjo, kad šis vilnietis neblaivus — nustatytas 2,48 promilių girtumas.

Penktadienį vėlai vakare VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Neringos užkardos pasieniečiai gavo informacijos iš Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinio centro pareigūnų. Pranešta, kad Kuršių mariose dingo 64-erių Vilniaus gyventojas. Jis prieš tris valandas buvo išplaukęs plastikine valtimi su pakabinamu varikliu iš Nidos Preilos link ir negrįžo. Buvo žinoma, kad plaukiojimo priemonėje nėra navigacinės įrangos, o vyras neturi telefono.

Paieškos ir gelbėjimo darbams nedelsiant buvo išsiųstas greitaeigis pasieniečių kateris "Boomeranger".  Po pusvalandžio ties Preila pasieniečiai tamsoje pastebėjo valtį su joje sėdinčiu vyru. VSAT pareigūnams pabendravus su juo paaiškėjo, kad vyras neturi jokių dokumentų. Nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas. Žmogus sunkiai orientavosi vietovėje, tačiau medicinos pagalbos jam neprireikė.

VSAT pareigūnai jį įkėlė į savo katerį ir kartu su valtimi pargabeno į krantą. Čia vilnietis buvo perduotas Neringos policijai. Jam nustatytas 2,48 promilių girtumas.

Be to, medžiagą dėl šio įvykio pasieniečiai perdavė Saugios laivybos administracijai.

16
Tegai:
girtumas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Kuršių marios
Dar šia tema
"Joks čia žygdarbis": ne darbo metu pareigūnas sulaikė girtą vairuotoją
Savo laisvadienio metu pasienietis sulaikė girtą vairuotoją ir pakeleivius
Lietuvoje baus keleivius, įsėdusius į girto vairuotojo automobilį