Grybauskaitė apdovanojo žydų gelbėtojus, nuotrauka iš įvykio vietos

Fotofaktas: Grybauskaitė apdovanojo žydų gelbėtojus

30
(atnaujinta 11:38 2017.09.29)
Prezidentė žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo Lietuvos piliečius, kurie, rizikuodami savo ir artimųjų gyvybėmis, per Antrąjį pasaulinį karą gelbėjo žydus nuo mirtino pavojaus

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Rugsėjo 27-ąją Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo 43 lietuvius, kurie Antrojo pasaulinio karo metu gelbėjo žydus, praneša Prezidentūros kanceliarija.

Šiemet Lietuvoje minimos 76-osios Holokausto metinės. Valstybės apdovanojimai Lietuvos žydų genocido atminimo dienos proga skirti 43 žydų gelbėtojams. Daugumos jų jau nėra tarp gyvųjų, todėl apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo Teisuolių vaikai, anūkai ir proanūkiai, kiti šeimų nariai.

Президент Литвы награждает спасителей евреев
Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo Teisuolių vaikai, anūkai ir proanūkiai, kiti šeimų nariai

Pasak prezidentės, šiais apdovanojimais "sveikiname gyvenimą".

"Toks buvo jų apsisprendimas — priimti pasmerktųjų ir atstumtųjų likimą. Tarytum savo rankomis užsisiūti Dovydo žvaigždę. Kiekviena tų istorijų — vertingiausias žmogiškumo liudijimas, kurio mums reikia kaip atramos ir šių dienų gyvenime.  Tai ir atsakymas į amžiną klausimą, ką gali paprastas beginklis žmogus", — apdovanojimo ceremonijoje sakė Grybauskaitė.

Šalies vadovė linkėjo visiems širdyje saugoti atminimą apie šių žmonių kilnumą — kaip pažadą, kad žmogiškumas išliks aukščiausia vertybe, o Teisuolių pavyzdys bus neišsenkantis įkvėpimo šaltinis.  

Iki Antrojo pasaulinio karo pradžios Lietuvoje gyveno daugiau nei 208 tūkstančiai žydų. Holokausto tragedijos metu buvo sunaikinti apie 90% Lietuvos žydų bendruomenės. Šis procentas didžiausias palyginus su kitomis nacių okupuotomis Europos valstybėmis. 877 lietuvių buvo pripažinti Pasaulio tautų teisuoliais.

30
Tegai:
žydai, Dalia Grybauskaitė
Temos:
Žydų bendruomenė Lietuvoje (55)
Dar šia tema
Mūsų namuose yra jų daiktų: Lietuvos žydų genocido diena
Užsieniečiai fotografuoja žydų kapines Kaune
Iš JAV į Kauną atvyko tyrinėtojai ieškoti masinių žydų kapaviečių
Discussion