Lietuvos geležinkelių traukinys, archyvinė nuotrauka

"Lietuvos geležinkeliai" žada nuvežti Vilniaus į Kauną per 55 minutes

731
(atnaujinta 14:48 2017.10.02)
Šią savaitę "Lietuvos geležinkeliai" išbandė traukinių greitį, kuris atskiruose ruožuose siekė net 160 km/h, planujama, kad ateityje tokio greičio pasieks traukiniai vežantys lietuvius populiariais maršrutais

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Savaitės pradžioje "Lietuvos geležinkeliai" pirmą kartą išbandė traukinį, kuris atskiruose ruožuose tarp Kauno ir Vilniaus važiavo 160 km/h, pranešė bendruomenės spaudos tarnyba.

Po šio bandymo bendrovės specialistai žada įvertinti, kokių investicijų reikia, kad toks greitis būtų pasiekiamas ir reguliariuose reisuose.

Lietuvos geležinkelių traukinio greičio fiksavimas
"Lietuvos geležinkelių" traukinio greičio fiksavimas

Bandomasis traukinys, važiavęs 160 km/h greičiu nuvyko iš Kauno į Vilnių per 55 minutes. Iki šiol didžiausias keleivinių traukinių greitis Lietuvoje buvo 120 km/h. Tokiu greičiu šiuo metu važinėja traukinys Vilnius-Kaunas-Vilnius, kelionė iš vieno miesto į kitą trunka 59 minutes.

"Lietuvos geležinkelių" atstovai žada padauginti ruožų, kuriuose pasiekiamas 160 km/h greitis, ir tuomet kelionė tarp sostinių bus dar trumpesnė.

"Lietuvos geležinkeliai" vykdo ambicingą programą, kuria siekiama didinti kelionių traukiniais greitį ir trumpinti kelionės laiką. Šiuo metu yra kelios atkarpos, kuriose be didesnių investicijų galima greitį padidinti iki 160 km/h. Artimiausioje ateityje tokių ruožų turi būti daugiau", — kalbėjo "Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Nuo rugpjūčio 21 dienos jau kursuoja traukinys, kuris iš Kauno į Vilnių nuvažiuoja per 59 minutes. Baigus kelio remontus ir peržiūrėjus traukinių tvarkaraščius, tokių traukinių bus daugiau. Be to, "Lietuvos geležinkeliai" planuoja didinti greitį ir kitame populiariame maršrute — Vilnius-Klaipėda.

"Lietuvos geležinkeliams" gresia 35 mln eurų bauda >>

Vilnius-Kaunas-Vilnius yra populiariausias "Lietuvos geležinkelių" maršrutas. Juo šiemet per 8 mėnesius važiavo 839 tūkstančių keleivių — 5,4% daugiau nei prieš metus. Antroje vietoje yra Vilnius-Klaipėda maršrutas — juo važiavo 331 tūkstančių keleivių, arba 9,7% daugiau nei 2016 metais.

Lietuvos  geležinkeliai
© Sputnik /
Lietuvos geležinkeliai
731
Tegai:
greitis, traukiniai, Lietuvos geležinkeliai
Temos:
"Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (90)
Dar šia tema
"Lietuvos geležinkeliai" ketina taupyti po 14 mln eurų kasmet
"Lietuvos geležinkelių" pajamos išaugo iki 242 mln eurų
"Lietuvos geležinkeliai" ir "Orlen" susitarė dėl tarifų
Ligoninės palata

Radviliškio rajono savivaldybei ir gydymo įstaigoms pavesta stabdyti COVID-19 plitimą

(atnaujinta 14:51 2020.09.21)
Aurelijaus Verygos sprendimu atsakingoms institucijoms pavesta nuo rugsėjo 21 iki spalio 5 dienos atlikti konkrečius darbus, būtinus viruso plitimui stabdyti

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Radviliškio rajono savivaldybei ir gydymo įstaigoms pavesta stabdyti COVID-19 plitimą, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Pabrėžiama, kad įvertinus prastėjančią situaciją Radviliškyje dėl koronaviruso plitimo, epidemiologų bei visuomenės sveikatos specialistų pasiūlymus ir tai, kad šiai savivaldybei sunkiai sekasi pačiai valdyti viruso plitimą, patvirtintas gelbėjimo planas, kaip lokalizuoti židinio plitimą ir suvaldyti infekcijos plitimą.

"Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu atsakingoms institucijoms pavesta nuo rugsėjo 21 iki spalio 5 dienos atlikti konkrečius darbus, būtinus viruso plitimo stabdymui", — teigiama pranešime.

Pažymima, kad Veryga savo ruožtu kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybę ir gydymo įstaigų vadovus, kviesdamas juos elgtis atsakingai, vadovautis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) nurodymais ir operacijų vadovo patvirtintu veiksmų planu. Jo teigimu, turime susitelkti ir būti vieningi.

Radviliškio rajonui nurodyta skubiai organizuoti suaugusių rajono gyventojų ištyrimą dėl koronaviruso įsteigiant ne mažiau kaip 1 mobilų punktą, užtikrinti gyventojams galimybes atlikti PGR molekulinį tyrimą, bendradarbiauti su Šiaulių miesto savivaldybės administracija dėl ėminių šio viruso tyrimams paėmimo organizavimo ir vykdymo.

Tuo pačiu Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui pavesta užtikrinti maksimalius žmogiškuosius išteklius, reikalingus mobilių punktų Radviliškyje veiklai, o prireikus pagalbos kreiptis į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Lietuvoje iš viso patvirtinta 3814 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 1511 asmenų, 2199 pasveiko.

Tegai:
koronavirusas, Radviliškis, Radviliškio rajonas, ligoninė
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Atskleistas mirtinas vaistų nuo koronaviruso pavojus
Paaiškinta, kuo skiriasi testavimo nuo COVID-19 būdai
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Nuo spalio ketinama nebeleisti rengti masinių renginių

(atnaujinta 15:05 2020.09.21)
Šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų koronaviruso atvejų per parą skaičių — 99

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Reaguojant į pastaruoju metu išaugusį koronaviruso protrūkį, nuo spalio ketinama nebeleisti rengti masinių renginių, tokių kaip miestų ar derliaus šventės, teigia ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Jis šiandien galimas apsaugos priemones, padidėjus atvejų skaičiui, aptarė Vyriausybės COVID-19 valdymo komitete.

"Šiandien COVID-19 valdymo komiteto posėdyje iš medicinos profesorių darsyk išgirdome: svarbiausias ginklas prieš virusą yra mūsų pačių atsakingas elgesys. Todėl dar kartą prašau visų: atstumas, rankų higiena, veido apsaugos priemonės — ir teisingas jų dėvėjimas! Ir, žinoma, venkime nebūtinų kontaktų", — rašė Skvernelis savo Facebook paskyroje.

Premjero teigimu, komitete taip pat nutarta stiprinti ligoninių apsaugą, testuoti medikus "tiek, kiek reikės". Be to, siekiama užtikrinti, kad visos ligoninės laikytųsi reikiamų taisyklių.

"Nuo spalio 1 dienos ketiname nebeleisti rengti tokių masinio susibūrimo renginių kaip miestų ar derliaus šventės, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi. Formaliai jų tarsi laikomasi, bet realiai — nė kiek", — rašė Skvernelis.

Jis teigia suprantantis dalies žmonių nuovargį bei susierzinimą, tačiau paragino nepasiduoti ir nenuleisti rankų. "Privalome imtis visų būtinų priemonių tam, kad apsaugotume mūsų visų sveikatą ir gyvybes", — rašo Skvernelis.

Šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų COVID-19 atvejų per parą skaičių — 99. Tuo tarpu daugiausia naujų atvejų per parą iki šiol buvo fiksuota 90, epidemijos piko metu, balandį. Iš viso per savaitgalį nustatyti nauji 179 koronaviruso atvejai.

Lietuvoje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinta 3814 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 1511 asmenų, 2199 pasveiko.

Tegai:
Saulius Skvernelis
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje