Lietaus užlietas laukas, archyvinė nuotrauka

Dėl lietaus užlietų laukų siūloma šalyje paskelbti ekstremalią situaciją

52
(atnaujinta 17:26 2017.10.03)
Ekstremalią situaciją yra paskelbusios 13-ka nuo lietaus nukentėjusių savivaldybių

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Ekstremalių situacijų komisija siūlo Vyriausybei paskelbti ekstremalią situaciją dėl lietaus užlietų laukų 13-oje savivaldybių, praneša Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

Preliminariais duomenimis, ūkininkai jau patyrė mažiausiai 40 milijonų eurų žalą.

"Ekstremalios situacijos paskelbimas — tai įrankis kreipiantis į Europos Komisiją dėl galimų kompensacijų. Be to, tai leistų naudoti Vyriausybės rezervą situacijai valdyti", — sakė komisijai pirmininkaujantis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Lietingi vasara ir ruduo Lietuvos ūkininkams, ypač rytiniuose šalies rajonuose, atnešė nemenkų nuostolių. Ekstremalią situaciją yra paskelbusios 13-ka nuo lietaus nukentėjusių savivaldybių. Per trumpą laiką iškritęs kritulių kiekis tris — keturis kartus viršija daugiametę normą.

Žemės ūkio ministro Broniaus Markausko teigimu, žemdirbių nuostoliai dėl liūčių gali siekti net 40 milijonų eurų.

Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė, kad valstybė negali padengti dėl lietaus ūkininkų patirtų didelių nuostolių, nes Vyriausybės rezerve nėra pakankamai pinigų.

Tačiau premjeras pabrėžė, kad valstybė gali skirti turimas lėšas "biurokratiniams" sprendimams apmokėti. Vienas būdų, kaip panaudoti rezervo lėšas ir padėti ūkininkams — kompensuoti teisines konsultacijas, derantis su supirkėjais, teigė Skvernelis.

Pasak ministro pirmininko, valstybė kreipsis į Europos Komisiją, tačiau nėra garantijų, kad Briuselis skirs lėšų, nes nuo sausros nukentėjusiai Pietų Europai Komisija nepadėjo.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, tokios kritinės padėties žemės ūkyje nebuvo 40 metų.

52
Tegai:
ekstremali situacija, liūtis, nuostoliai, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija
Dar šia tema
Dėl liūties nukentėję ūkininkai gali gauti pažymą apie "force majeure"
Liūties padarinių likvidavimas Vilniui kainuos 15 tūkst eurų