Ateities miestas, archyvinė nuotrauka

Išmanūs miestai bus aptarti "Inovacijų savaitėje" Lietuvoje

40
(atnaujinta 09:30 2017.10.11)
Konferencijose ir diskusijose, kurių pagrindinė tema — išmanieji miestai, bus ieškoma sprendimų, kurie padėtų juos kurti modernesniais, švaresniais ir patogesniais gyventojams

VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Antrus metus vykstanti "Inovacijų savaitė" šiemet spalio 9-13 dienomis vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje bei Marijampolėje, praneša Ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

Šieme net septyniuose šalies miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas.

Pagrindinė "Inovacijų savaitės" tema — išmanieji miestai. Konferencijose ir diskusijose, kuriose savo mintimis apie išmaniąją ateitį dalinsis verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovai, bus ieškoma sprendimų, kurie padėtų kurti modernesnius, švaresnius ir gyventojams patogesnius miestus.

Anot ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus, "Inovacijų savaitės" tema aktuali visų miestų gyventojams, skirtingų profesijų ir amžiaus žmonėms. Ministras kviečia visus šalies gyventojus diskutuoti apie tai, kas jau tapo neišvengiama kuriant šiuolaikinius miestus — išmaniąją infrastruktūrą, kasdienį gyvenimą lengvinančias ir tobulinančias lietuvių kuriamas ateities inovacijas ir net išmaniąsias sveikatingumo idėjas.

"Verslininkų sėkmės pavyzdžiais ir praktinėmis inovacijų pritaikymo idėjomis sieksime paskatinti spartesnį išmaniųjų procesų pritaikymą miestų vystymuisi ir įkvėpti skirtingų miestų inovatorius dalytis savo idėjomis", — teigia Sinkevičius.

Vykstant "Inovacijų savaitės 2017" renginiams netrūks nemokamų pažintinių turų į inovatyvias įmones, mokslines laboratorijas ar gamyklas. Pavyzdžiui, spalio 10 dieną organizuojamas pažintinis turas į vilnonį apatinį trikotažą gaminančios bendrovės "Devold" pastatą, spalio 11-ąją. lankytojai bus laukiami Alytaus regioniniame technologijų centre Alytaus kolegijoje ir "Astros" mašinų gamykloje, o spalio 13 dieną vyks atvirų durų diena šešiose Klaipėdos universiteto mokslo laboratorijose.

Duobėta gatvė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Константин Чалабов

Net keturias dienas inovacijų savaitės renginiai vyks Vilniuje. Pirmasis jų — pranešimas-diskusija: "Ar kiekvienai įmonei reikia turėti inovacijų vadybininkų?" — vyks spalio 10 dieną Visorių IT parke.

Spalio 11-ąją Verslo centre "Quadrum" vyks žaliosios pramonės inovacijų programos baigiamoji konferencija, o Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko bendradarbystės erdvėje "Work'inn" " — verslo pusryčiai "Inovatyvaus verslo eksporto plėtra". Tą pačią dieną visi inovacijomis besidomintys asmenys laukiami pažintiniuose turuose po Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parką bei įmonę "Baltic Amadeus". Taip pat "Inovacijų maršrutu" kursuojantis specialus autobusas aplankys 8 objektus, kuriuose miestiečiai bus supažindinti su naujais išradimais ir verslo ekosistemomis, kuriose jie buvo sukurti.

Spalio 12 dieną Visorių IT parke bus galimybė pabendrauti su kosminių aparatų — nanopalydovų kūrėjais.

Spalio 12-13 dienomis parodų ir kongresų centras "Litexpo" sukvies į jau tradicija tapusį Vilniaus inovacijų forumą "Innovation Drift".

Visorių IT parke paskutiniąją inovacijų savaitės dieną, spalio 13-ąją, vyks intriguojančios diskusijos: "Ar greitai mes bėgame arba kada kinai nupirks Lietuvą? ", "Agroinovaciniai sprendimai verslui ir viešajam sektoriui. Tendencijos ir kryptys".

"Inovacijų savaitės 2017" renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. Daugiau informacijos ir renginių programą galite rasti puslapyje www.inovacijusavaite.lt ir Facebooko paskyroje "Inovacijų savaitė".

40
Tegai:
nemokami renginiai, inovacijos, "Inovacijų savaitė 2017", Ūkio ministerija, Mindaugas Sinkevičius
Dar šia tema
Ateities technologijos: išmanusis sunkvežimis užlopo duobes
Kuo gali didžiuotis Lietuva technologijų vystymosi srityje?
JAV investuoja į Lietuvos informacinių technologijų plėtrą
Vilnius

Kokia šiandien diena: spalio 23-iosios šventės

(atnaujinta 20:49 2020.10.22)
Nuo spalio 23 dienos iki metų galo lieka 69 dienos; savo vardadienį švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas

Spalio 23 yra 296-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 297-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 69 dienos.

2020 metų spalio 23 dieną saulė teka 08:01, leidžiasi 18:05, dienos ilgis — 10 val. 04min.

Tarptautinė snieginio leopardo diena

Spalio 23-ioji paskelbta Tarptautine snieginių leopardų diena.

2013 metų spalio 23 dieną 12-os šalių (Afganistano, Butano, Indijos, Kinijos, Kirgizijos, Kazachstano, Mongolijos, Nepalo, Pakistano, Rusijos, Tadžikistano ir Uzbekistano), kuriose gyvena snieginis leopardas, atstovai, susirinkę į Kirgizijos sostinę Biškeką, patvirtino "Biškeko deklaraciją" dėl šių retų gyvūnų išsaugojimo. Šalys tikisi išlaikyti bent 23 kraštovaizdžius, kuriuose gyventų snieginiai leopardai.

Snieginis leopardas, įrašytas į Raudonąją knygą, gyvena Centrinėje Azijoje, kalnuose. Dėl ypatingo kailio gyvūnas mėgstamas brakonierių. Jų išsaugojimui turi įtakos ir švarus oras.

Molekulės diena

Spalio 23-iąją nuo 06:02 ryto iki 06:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia molekulės arba molio dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023.

Avogadro skaičius — tai dalelyčių skaičius, sudarantis vieną molį. Molis — medžiagos kiekis, kuriame yra tiek dalelių (atomų, molekulių, jonų), kiek atomų yra 12 g anglies 12C izotopo. Skaičius pavadintas italų mokslininko Amadeo Avogadro garbei. Iš tiesų šį skaičių pirmasis suskaičiavo Johanas Jozefas Lošmidtas 1865 metais, tad Vokietijoje šis skaičius iki šiol vadinamas Lošmidto skaičiumi.

Savo vardadienį šiandien švenčia Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvydė, Sanginas.

Ši diena pasaulio istorijoje

1917 metais Prancūzijoje įvyko pirmasis JAV dalinių mūšis su vokiečiais per Pirmąjį pasaulinį karą.

Šią dieną 1954 metais Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV ir TSRS sutarė baigti Vokietijos okupaciją.

1956 metais Vengrijoje prasidėjo antikomunistinė revoliucija. Vengrijos Respublikos nacionalinė diena.

1989 metais dešimtys tūkstančių demonstrantų Vengrijoje, minėdami 1956 metų revoliucijos metines, reikalavo demokratinių reformų šalyje.

1990 metais Izraelis uždraudė palestiniečiams, gyvenantiems okupuotose teritorijose, vykti į Izraelį.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Ruduo

Spalio 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:26 2020.10.22)
Dvyniams seksis profesinėje veikloje, Mergelės bus kupinos įvairių pelningų idėjų, o Skorpionai turėtų pasisaugoti būdami prie vairo

Rytoj žvaigždės gali staiga priminti senas nuoskaudas ar nemalonias akimirkas. Taip pat neatmetamos kitos sutrikimo priežastys. Tai, į ką įprastai net nekreiptumėte dėmesio, rytoj gali sukelti daugybę jausmų. Tačiau dienos ypatumas — noras iš kiekvienos musės padaryti dramblį — gali virsti kita puse, atnešančia daug naudos. Taigi, rytoj tikslieji mokslai, protinis darbas ir bet koks kitas darbas, reikalaujantis didesnio dėmesio susikaupimo, bus lengvesnis nei įprastai.

Avinas (03.21-04.20) Šią dieną būsite patenkinti savimi. Pavyks įgyvendinti beveik viską, ką tik sugalvosite. Ir tai neliks nepastebėta kitų. O artimųjų ir kolegų pagyrimas ir pritarimas nudžiugins ir suteiks naujų jėgų užkariauti kitas viršūnes.

Vilnius
© Sputnik / Владислав Адамовский

Jautis (04.21-05.21) Jei šiandien kažkas jums netiks, tada jokiu būdu nebandykite pasiekti to, ko norite. Būkite atsargūs su žodžiais. Galite nesąmoningai ką nors įžeisti ir taip užkirsti kelią savo tikslų įgyvendinimui.

Dvyniai (05.22-06.21) Ši diena palanki tiek profesinei veiklai, tiek asmeniniams santykiams. Dabar labai geras laikas pakelti savo santykius su mylimu žmogumi į naują, aukštesnį lygį. Ir vienišiems žmonėms galbūt bus galimybė sutikti antrąją pusę.

Vėžys (06.22-07.22) Ši diena jums gali būti gana prieštaringa. Viena vertus, būsite gana aktyvūs ir noriai sieksite rezultatų, tačiau, kita vertus, gaunami pasiūlymai gali būti ne tokie "rožiniai", kokie bus pateikti jums.

Liūtas (07.23-08.23) Dabar jums tiesiog draudžiama sėdėti vietoje. Galite pasižymėti darbe ir kitose savo verslo srityse. Jūsų laukia malonūs susitikimai ar naujas romantiškas pomėgis. Venkite konfliktų su aplinkiniais žmonėmis.

Mergelė (08.24-09.22) Jūsų galva bus pilna naujų idėjų ir įdomių sprendimų. Nors vadovybės nenoras įvertinti jūsų nuopelnus gali šiek tiek sugadinti nuotaiką. Todėl turite realizuoti savo galimybes ten, kur esate iš tikrųjų suprasti ir palaikomi.

Svarstyklės (09.23-10.22) Tinkamas laikas spręsti problemas, susijusias su jūsų gyvenimo būdu, sveikata, mityba. Šis laikas palankus bet kokiam kruopščiam darbui, kuriam reikia skirti daugiau dėmesio ir kantrybės.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną turite įrodyti, kad esate geri strategai. Saugokitės painių asmeninių ir dalykinių santykių. Jei vairuojate transporto priemonę, vairuodami būkite ypač atidūs ir atsargūs.

Šaulys (11.22-12.21) Nekurkite rimtų šios dienos planų, neduokite pažadų savo verslo partneriams ir neimkite paskolų, nes aplinkybės gali susiklostyti ne itin palankiai. Neignoruokite patyrusių žmonių patarimų.

Ožiaragis (12.22-01.20) Gali kilti daugybė klausimų apie darbus, kuriuos teks spręsti vienam. Nesijaudinkite ir nepriimkite skubotų sprendimų. šią dieną niekam nesigirkite apie savo sėkmę, pasiekimus, naujas pažintis ir net pirkinius. Galite susidurti su juodu pavydu, kuris susilpnins jūsų energiją.

Vandenis (01.21-02.19) Geriau vengti žmonių, kurie siūlo užsidirbti nesąžiningai. Dažnai gali įvykti ne tai, ko tikėjotės. Tačiau diena gali suteikti malonių dovanų klausimais, susijusiais su romantiškų jausmų sfera.

Žuvys (02.20-03.20) Gausite tam tikrų privilegijų darbe, vadovybė pastebės jūsų pastangas ir gerai atliktą darbą. Meilės sferoje taip pat laukia džiaugsmingos akimirkos.

Tegai:
horoskopas