Aeroflot, archyvinė nuotrauka

Lietuviai pasipiktino dėl "Aeroflot" reklamos Vilniaus centre

78
(atnaujinta 11:01 2017.10.13)
"Aeroflot" reklamoje pavaizduoti tarybiniai simboliai kūjis ir pjautuvas sukėlė žurnalistės nepasitenkinimą, o Seimo nerys viešai paskelbė, kad Rusijos skrydžių kompanija pažeidė Lietuvos įstatymus

VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Lietuvoje kilo diskusija dėl Rusijos aviakompanijos "Aeroflot" reklamos sostinės centre, nes joje pavaizduota tarybinė simbolika.

Dar pereitą savaitę Vilniuje atsirado "Aeroflot" reklaminiai stendai. Nuotraukoje gerai matyti tarybinė simbolika —  pjautuvas ir kūjis. Reklama buvo iškabinta Gedimino prospekte, visai netoli Seimo.

Pirmoji atkreipusi dėmesį į reklamą buvo žurnalistė Rita Miliūtė.

"Naujoji Vilniaus koalicija dar tiktai pakeliui, o įstatymas, kad LT draudžiama demonstruoti ženklus su tarybiniais simboliais kūju ir pjautuvu, mieste jau negalioja. LR vyriausybės panosėje. Taip lygiai tarp jos ir Teisingumo ministerijos", — užrašė Facebook Miliūtė.

Į žuranlistės žinutę sureagavo parlamentaras Mantas Adomėnas. Politikas iš karto pareiškė, kad toks tarybinės simbolikos vaizdavimas pažeidžia Lietuvos įstatymą.

Adomėnas nurodė, kad "Aeroflot" emblema pažeidžia LR Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnį "Nacistinių ar komunistinių simbolių platinimas ar demonstravimas".

Antra, Adomėnas suabejojo, kad "Aeroflot" lėktuvai iš viso gali būti įleidžiami į Lietuvos teritoriją, nes pagal Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnio 3 dalį simboliai turi būti konfiskuoti.

Seimo narys kreipėsi į bendrovės "West Express", kuri išplatino šią reklamą, generalinį direktorių.

Vėliau plakatai iš Vilniaus gatvių dingo, tačiau kompanija, kuri sukūrė reklamos dizainą, buvo patikinta, kad pasibaigė reklaminės kampanijos laikotarpis, ir tai niekaip nesusiję su kilusiu skandalu.

Tarybinė simbolika Lietuvoje

Lietuvoje nuo 2008 metų tarybų ir nacių simboliai negali būti naudojami ir platinami masinio susirinkimo vietose ir masinių renginių metu.

Suvenyrų su sovietine simbolika pardavimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Руслан Кривобок

Naudoti šią simboliką galima tik muziejuose, taip pat mokslo, meno ir švietimo tikslais bei antikvarinėje prekyboje.

Gegužę Lietuvos pasieniečiai tarybinę simboliką prilygino nacizmui ir prigrasino baudomis tiems vairuotojams, ant kurių automobilių ji bus aptikta.

Lietuvos administracinių nusižengimų kodeksas už nacistinės ir tarybinės simbolikos demonstravimą numato baudą nuo 150 iki 300 eurų.

Sausio pradžioje į Lietuvą neįleistas Baltarusijos pilietis, kurio automobilis buvo paženklintas tarybine simbolika. Anot VSAT, užsienietis kelionę galėjo tęsti pėsčiomis arba privalėjo nuklijuoti lipduką ir vykti automobiliu. Vairuotojas nuimti sovietinę simboliką atsisakė.

Birželio 6 dieną Klaipėdoje policija sulaikė Latvijos pilietį, kuris vilkėjo marškinėlius su tarybine simbolika.

78
Tegai:
reklama, sovietinė simbolika, Aeroflot
Dar šia tema
Plakatai su sovietine simbolika nukabinti nuo namų Šalčininkų rajone
Už sovietinę simboliką ant automobilio laukia bauda
Vakcina nuo koronaviruso

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai

(atnaujinta 09:54 2021.05.11)
Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1 226 nauji koronaviruso atvejai, praneša Statistikos departamentas.

Per pastarąją dieną, nuo antradienio ryto, koronavirusas pasiglemžė 5 žmones. Du mirė sulaukę 80–89 metų, vienas — 70–79 ir 60–69 metų, o vienas — 20–29 metų.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys. 

Šiuo metu bendras saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius yra 52 101.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuota 14 671 asmenys, antrą skiepo dozę gavo 3 960. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuoti 388 716 asmenys. Iš viso panaudota 1 181 387 vakcinos.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
Lietuva, vakcinacija, vakcina, koronavirusas
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Mergina fotografuojasi pučiant stipriam vėjui

Sinoptikai Lietuvos gyventojams žada stiprų vėją ir lietų

(atnaujinta 08:13 2021.05.11)
Nepaisant to, kad oro temperatūra bus gana aukšta, lietuviams teks apsirengti šiltesniais drabužiais

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Sinoptikai savaitės pradžioje lietuviams žadėjo šiltus, bet vėjuotus orus, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Antradienio popietę pietryčių vėjas pūs nuo 9 iki 14 metrų per sekundę, gūsiai sieks iki 16 metrų per sekundę. Oro temperatūra dieną yra nuo 20 iki 25 laipsnių, Kuršių nerijoje — 17-19 laipsnių.

Trečiadienį pietryčių vėjas naktį svyruos nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, o dieną — nuo 9 iki 14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį yra nuo aštuonių iki 13 laipsnių šilumos, dieną 20-25 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienio naktį kai kuriose vietovėse palis smarkus lietus. Naktį vėjas yra pietryčių, rytų, nuo 7 iki 12 metrų per sekundę, dieną jis keisis nuo 5 iki 10 metrų per sekundę, kartais 12-14 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo 6 iki 11 laipsnių, dieną 12-17 laipsnių.

Penktadienį bus gausus, tačiau protarpiais lietus. Pietryčių, pietų vėjas, nuo septynių iki 12 metrų per sekundę. Oro temperatūra naktį nuo šešių iki 11 laipsnių, dieną 14–19 laipsnių.

Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
orai, Lietuva
Vladimiras Putinas

"Welt" žurnalistas atvyko į Maskvą ir papasakojo apie "pagrindinį Putino kozirį"

(atnaujinta 09:38 2021.05.11)
Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu"

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. "Welt" korespondentas Kristofas Vaneris atvyko į Pergalės paradą Maskvoje ir papasakojo apie Rusijos kariuomenės galią, praneša RIA Novosti.

"Sustiprinta armija yra svarbiausias ir efektyviausias Vladimiro Putino užsienio koziris", — sakė žurnalistas.

Kaip ir daugelis kitų užsienio žiniasklaidos priemonių, "Welt" pergalės dieną daugiausia laiko skyrė Rusijos ir Vakarų santykiams. Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu".

Dieną prieš tai sostinėje buvo surengtas pagrindinis paradas, skirtas 76-osioms pergalei Didžiojoje Tėvynės kare paminėti. Raudonosios aikštės akmenimis žygiavo 37 paradų įgulos. Mechanizuotoje kolonoje žygiavo daugiau kaip 190 vienetų karinės ir specialiosios technikos, tiek istorinės, tiek modernios. Pergalės paradą užbaigė 23 sraigtasparniai ir 53 aviacijos ir kosmoso pajėgų lėktuvai.

Tegai:
Rusija, Vokietija, Vladimiras Putinas