Muitinė, archyvinė nuotrauka

Į Lietuvą bus galima įvežti ne daugiau kaip 10 vaistų pakuočių

949
(atnaujinta 17:56 2017.10.13)
Kovai su nelegalia prekyba vaistiniais preparatais, Lietuva griežtina vaistų įvažimo iš ne ES šalių taisykles

VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Nuo lapkričio pirmosios į Lietuvą iš ne Europos Sąjungos šalių bus galima įvežti, parsivežti ar parsisiųsti mažiau vaistų savoms reikmėms, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Naują tvarką padės užkirsti kelią nelegaliai prekybai vaistais ir, tokiu būdu, mažinti šešėlinę ekonomiką.

Tuo  tarpu vaistų įvežimo iš ES šalių tvarka nesikeičia.

"Nors šešėlinė prekyba vaistais nėra tokia agresyvi, kaip, pavyzdžiui, kontrabandinėmis cigaretėmis, tai nereiškia, jog galime ją toleruoti. Ypač kalbant apie falsifikuotų vaistų prekybą internetu", —  pasakė Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis.

Anot jo, sugriežtinti reikalavimai gerokai sumažins į Lietuvą patenkančių sveikatai galimai pavojingų vaistų kiekį.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai pažymi, kad žmonės dažnai neįvertina, ar tikrai turguje ar internetu perkamas "stebuklingas" vaistas užtikrins reikiamą gydomąjį poveikį ir, svarbiausia, ar nepakenks labiau, nei turėtų pagydyti.

"Reikėtų suprasti, kad vaistai, vitaminai, maisto papildai nėra ta prekė, kurią galima pirkti neatsakingai. Pirma, vaistus saugoti reikia tam tikromis sąlygomis, kurių nesilaikant jie gali tapti kenksmingi. Antra, turgaus ar interneto prekeiviai neužtikrins, kad perkama būtent tai, kas yra parašyta ant pakuotės", — teigiama pranešime spaugai.  

Šias rekomandacijas Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino atsižvelgdama į Muitinės departamento iniciatyva.

Miškinis pažymėjo, kad muitinies darbuotojai kasdien susiduria su aiškiu žmonių piktnaudžiavimu — lyg ir nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų vienu kartu įvežamų vaistų kiekis neviršija leistinų normų, tačiau tie patys žmonės į Baltarusiją, Kaliningrado sritį važinėja reguliariai. Taigi per mėnesį leistinas kiekis praktiškai yra viršijamas keletą kartų. Visiškai aišku, kad asmeniniams poreikiams tiek vaistų nereikia, tad jie atsiduria juodojoje rinkoje.

Ввозимые на территорию Литвы лекарства
Į Lietuvos teritorija įvežami vaistai

Įsigaliojus naujai tvarkai fizinis asmuo, atvykdamas į Lietuvą iš ne ES šalių, turi teisę individualioms reikmėms vaistų įsivežti ne daugiau kaip 10 vaistų pakuočių vieną kartą per mėnesį. Jei gydymui reikia didesnio tiekio, asmuo privalės turėti gydytojo pažymą.

Tos pačios sąlygos bus taikomos parsiųstiems iš ne ES šalių vaistams.

949
Tegai:
vaistai, Muitinės departamentas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Europos Sąjunga
Dar šia tema
SAM rekomenduoja lietuviams vartoti generinius vaistus
Ligoninės gali pirkti nelietuviškus vaistus pigiau
Veryga: 5% PVM reikalingas visiems receptiniams vaistams
Valstybė tikrins vaistines be perspėjimo
Valstybinė ligonių kasa: norint už vaistus mokėti mažiau, reikia klausti