Pasai, archyvinė nuotrauka

Konstitucinis Teismas išspręs dvigubos pilietybės klausimą

44
(atnaujinta 11:48 2017.10.16)
Antradienį Konstitucinis Teismas nagrinės, ar gali išsaugoti Lietuvos pilietybę Europos Sąjungos ir NATO šalyse gyvenantys lietuviai

VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Antradienį, spalio 17 dieną Konstitucinis Teismas (KT) viešame posėdyje nagrinės pareiškėjo Seimo 2017 metų birželio 27 dienos nutarime išdėstytą prašymą išaiškinti Konstitucinio Teismo 2006 metų lapkričio 13 dienos nutarimo ir 2013 metų kovo 13 dienos sprendimo pilietybės klausimais nuostatas, rašoma teismo pranešime spaudai.

Seimui byloje atstovaus daktaras Žygimantas Pavilionis, rašoma pranešime spaudai.

Pareiškėjas, be kita ko, prašo išaiškinti, ar Seimas gali nustatyti Pilietybės įstatymo teisinį reguliavimą, pagal kurį Lietuvos piliečiai, po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11-osios išvykę iš Lietuvos ir įgiję Europos Sąjungos ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybės narės pilietybę, galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę.

Dvigubos pilietybės klausimas: Seimo nariai siūlo įkurti Lietuvio pasą >>

Pasak Lietuvos Parlamento atstovo byloje Pavilionio, kreipimasis į KT iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai logiškas — prašoma išaiškinimo, ar formuluotė, kad dviguba pilietybė Lietuvos piliečiams suteikiama tik tam tikrais išimtiniais atvejais, atitinka realybę, su kuria susiduria mūsų šalis bei jos piliečiai, ir nėra pažeidžiamas lygiateisiškumo principas.

Londonas
© RIA Novosti . Edvinas Mamontovas

Šiuo metu dešimtims tūkstančių Lietuvos piliečių, iš tėvynės išvykusių iki 1991 metų, tokia išimtis galioja. Tačiau piliečiams, kurie išvyko iš šalies po 1990 metų kovo 11 dienos, ši teisė atimama. Todėl Seimas dar kartą bando paklausti, ar nediskriminuojami apie 800 tūkstančių iš Lietuvos išvykusių piliečių, kai jų tėvai, seneliai ir litvakai tokią teisę jau turi.

Dvigubos pilietybės klausimas tapo itin aktualus po 2016 metų Didžiosios Britanijos, kur šiandien gyvena dešimtys tūkstančių Lietuvos piliečių, nacionaliniu referendumu priimto sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos. Šios šalies pasitraukimo iš Bendrijos metu dabar Didžiojoje Britanijoje gyvenantiems ir dirbantiems Lietuvos piliečiams gali iškilti didelių iššūkių, susijusių su pilietybės išsaugojimu.

Skaičiuojama, jog vien dėl to Lietuva gali jau per ateinančius porą metų prarasti dešimtis tūkstančių piliečių, vietoj Lietuvos Respublikos pilietybės pasirenkančių Didžiosios Britanijos pilietybę.

114 Seimo narių pasirašė įstatymo projektą dėl dvigubos pilietybės išsaugojimo.

Posėdžio tiesioginę transliaciją galima stebėti internetu www.lrkt.lt.

44
Tegai:
dviguba pilietybė, Konstitucinis Teismas, Žygimantas Pavilionis
Dar šia tema
Lietuva ketina suteikti Saakašviliui pilietybę
Lietuvoje negalima diskriminuoti dėl pilietybės
Linkevičius siūlo keisti Referendumo įstatymą dėl dvigubos pilietybės
Miškas, archyvinė nuotrauka

Pirmoji vasaros diena bus saulėta, temperatūra kils aukščiau 20 laipsnių

Šiluma laikysis ir antradienį, aukščiausia temperatūra numatoma iki 16–21 laipsnio šilumos,  pietrytiniuose rajonuose vietomis palis

VILNIUS, birželio 1 - Sputnik. Artimiausią parą sausiems Lietuvos orams ir toliau įtaką darys anticiklonas, iš šiaurinių platumų ims veržtis vėsesnis oras, praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Pirmadienį bus nepastoviai debesuota, lietaus tikimybė išliks maža. Pūs stiprus šiaurinių krypčių vėjas, kai kur gūsiai sieks 15–17 m/s. Įdienojus temperatūra pakils iki 16–21 laipsnio.

Birželio 2-os naktį be lietaus, dieną pietrytiniuose rajonuose vietomis palis. Naktį šiaurės, šiaurės rytų vėjas aprims, dieną vėl sustiprės, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. 

Temperatūra naktį 5–10, dieną 16–21, pietrytiniuose rajonuose vietomis 13–15 laipsnių šilumos.

Tegai:
vasara
Šeima, archyvinė nuotrauka

Birželio 1 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 08:21 2020.06.01)
Meilė, darbas, verslas, bendravimas — rytoj viskas priklausys nuo permainingos nuotaikos, todėl reikaluose (ypač dėl pinigų) galimi nesusipratimai ir praradimai

Rytojus bus kupinas emocijų. Ir jums, ir kitiems kils pagunda elgtis neapdairiai, pasiduodant momentiniams impulsams. Žvaigždės pataria: nesielkite neapdairiai vadovaudamiesi savo jausmais, kitaip diena bus kupina prieštaravimų, užgaidų, konfliktų.

Avinas (03.21-04.20) Laikas bus sunkus. Pavydūs žmonės kiš pagalius į ratus. Turite įrodyti visiems ir sau, kas yra teisus, o kas ne. Jūs jausitės prislėgtas ir kontroliuojamas. Geriau aiškiai išdėstyti savo poziciją.

Jautis (04.21-05.21) Laikotarpis duos ilgai lauktą rezultatą, jei išmoksite atsisakyti negatyvo ir nepasiduoti panikai. Jūs tapsite patrauklesni priešingai lyčiai. Mėnesio pradžios šūkis dabar — skubėk lėtai.

Dvyniai (05.22-06.21) Turėsite atkreipti ypatingą dėmesį į asmeninį gyvenimą, kuris gali pateikti netikėtumų — ir malonių, ir ne tokių. Dabar esate dėmesio centre, o aktyvi jūsų pozicija atneš daug sėkmės.

Vėžys (06.22-07.22) Galvokite daugiau apie save, o ne apie kitus. Neapsunkinkite savo gyvenimo per daug reikalaudami iš savęs ir kitų. Nustokite kritikuoti save, geriau sugalvokite, kaip save motyvuoti. Birželį jūsų užduotis yra susidraugauti su savimi.

Liūtas (07.23-08.23) Skirkite dėmesio šeimai. Kiekvienam jos nariui skirkite kuo daugiau laiko. Nuotaika šeimoje ateityje turės didelę įtaką. Taip pat nepamirškite, kad vasara prasidėjo, atėjo laikas praleisti daugiau laiko gamtoje.

Mergelė (08.24-09.22) Jūsų asmeninis gyvenimas sužibės ryškiomis spalvomis. Mylimasis jus pradžiugins, o jei jo nėra, tada tikėkitės malonaus susitikimo! Jei turite skolų, geriau jas sumokėti, nes gali kilti problemų.

Svarstyklės (09.23-10.22) Šią savaitę gebėsite išspręsti tiek savo, tiek kitų užduotis. Būkite draugiškesnis ir besišypsantis. Stenkitės pabūti vienas su savimi.

Skorpionas (10.23-11.21) Laukite kai kurių asmeninio gyvenimo pokyčių. Vieniši atstovai turi galimybę susirasti porą, o nesąžiningi ženklo atstovai gali ją prarasti. 

Šaulys (11.22-12.21) Laikas, kai jūs turite išmokti diplomatijos. Klausykite kitų, jūsų požiūris nėra vienintelis ir teisingiausias. Gali kilti ginčas su kolegomis ar šeimoje, tačiau nepasiduokite pykčiui.

Ožiaragis (12.22-01.20) Jūsų emocinis pakilimas ir energija padės įeiti į daugiafunkcį režimą ir sėkmingai išspręsti visus svarbius klausimus. Dabar jūs klojate saugios ateities pamatus darbo vietoje ir net namuose.

Vandenis (01.21-02.19) Mėnesio pradžioje jus sups šiluma ir rūpestis. Pagaliau pagerės santykiai su artimaisiais. Galbūt norėsite ką nors pakeisti namuose, pridėsite jaukumo ir grožio. Pirkite gražias užuolaidas ar lempas.

Žuvys (02.20-03.20) Būkite pasirengę tam, kad teks išleisti pinigus kažkam svarbiam, pavyzdžiui, dovanai artimajam. Bet žvaigždės yra jūsų pusėje, pas jus atsiras papildomas darbas, o tai pagerins jūsų finansinę padėtį.

Tegai:
horoskopas