Krašto apsaugos dienos renginiai, nuotrauka iš įvykio vietos

Krašto apsaugos dienos renginiuose dalyvavo daugiau nei 1,5 tūkst moksleivių

16
(atnaujinta 12:51 2017.10.16)
Pirmą kartą Krašto apsaugos diena buvo paminėta 2008 metais, o nuo 2014-ųjų tapo tradicine

VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Daugiau nei pusantro tūkstančio vyresniųjų klasių moksleivių iš 70 Lietuvos miestų ir miestelių apsilankė Krašto apsaugos dienos renginiuose, praneša žinybos spaudos tarnyba.  

Dešimt dienų vykusių renginių metu moksleiviams ir jų mokytojams duris atvėrė dvylika Lietuvos kariuomenės padalinių.

Moksleiviams kariai parengė išskirtinę programą, pasakojo apie savo padalinio specifiką, uždavinius, juose tarnaujančių šauktinių ir profesinės karo tarnybos karių kasdienybę. Šalies moksleiviams kariai aprodė savo ginkluotę, karinę techniką, vaišino kariškais pietumis.

День открытых дверей в литовской армии
Moksleiviams kariai aprodė savo ginkluotę, karinę techniką, vaišino kariškais pietumis

Renginiai, spalio 3 dieną prasidėję Lietuvos karinėse jūrų pajėgose, nusidriekę per visą Lietuvą, spalio 13-ąją baigėsi Kaune veikiančioje dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnyboje.

Svečiuodamiesi Rukloje moksleiviai galėjo pabendrauti ir su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariais, apžiūrėti jų atsivežtą ginkluotę, transportą ir techniką. Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje mokiniai stebėjo, kaip vyksta padalinio vyriausiojo puskarininkio pasikeitimo ceremonija rikiuotės aikštėje.

День открытых дверей в литовской армии
Rukloje moksleiviai galėjo pabendrauti ir su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariais, apžiūrėti jų atsivežtą ginkluotę, transportą ir techniką

Krašto apsaugos diena organizuojama jau beveik dešimt metų. Jos metu vyresniųjų klasių mokiniai susipažįsta su krašto apsaugos sistema, padalinių specifika, darbo ypatumais juose, kario kasdienine rutina.

Krašto apsaugos dienos renginys pirmą kartą buvo surengtas 2008 metų spalio 7-ąją Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo mechanizuotame pėstininkų batalione, o nuo 2014 metų tapo tradiciniu.  

16
Tegai:
masiniai renginiai, Krašto apsaugos diena, Krašto apsaugos ministerija (KAM)
Dar šia tema
Fotofaktas: Panevėžyje įvyko kariuomenės ir visuomenės vienybės diena
Vyresniųjų klasių mokiniai supažindinami su Lietuvos kariuomene