Plaukų dažymas, archyvinė nuotrauka

Britų gydytojai: plaukų dažymas sukelia vėžį

31
(atnaujinta 18:04 2017.10.16)
Mokslininkai padarė išvadą, kad plaukų dažymas dažniau nei šešis kartus per metus didina krūties vėžio atsiradimo tikimybę

VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Londono "Princess Grace Hospital" ligoninės daktaras profesorius Kefan Mokbel ištyrė pacienčių, sergančių krūties vėžiu, ligos istorijas ir padarė išvadą, kad moterims  dažytais plaukais ši diagnozė nustatoma 14% dažniau, pranešė "The Times".

"Mūsų tyrimai  parodė statistinį ryšį tarp dažai plaukų dažų poveikio ir krūties vėžio atsiradimo. Aš rekomenduočiau sumažinti sintetinių dažų poveikį plaukams iki šešių kartų per metus ir reguliariai tikrintis pas specialistus", — sakė profesorius.

Pasak jo, geriau pasirinkti plaukų dažus, kurių sudėtyje yra minimali aromatinių aminų koncentracija. O dažikliai, susidedantys iš natūralių augalinių ingredientų, tokių kaip erškėtis arba rabarbaras, nėra žalingi sveikatai.

Krūties vėžys šiandien yra antroje vietoje pagal sergamumą tarp moterų po odos vėžio. Žinomi tokie krūties vėžio rizikos veiksniai, kaip amžius ir šeimos ligos istorija. Tarp garsenybių, sirgusių krūties vėžiu — Kayli Minoug, Cynthia Nixon, Anastacia, Sheryl Crow ir kiti.

31
Tegai:
krūties vėžys, gydytojai, liga, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Nežinomieji pavogė 300 tūkst vertės įrangą iš Nacionalinio vėžio instituto
Diena be tabako: 70 tabako dūmuose esančių medžiagų sukelia vėžį
SMS žinutės primins: vėžinių susirgimų galima išvengti laiku pasitikrinus
Medikai pagreitins vėžio tyrimus
Lietuvaites nemokamai skiepys nuo gimdos kaklelio vėžio