Lazerių šou, archyvinė nuotrauka

Vilniaus universitetas kviečia į Saulėtekį švęsti Fotonikos dieną

18
(atnaujinta 19:46 2017.10.17)
Vilniaus universitetas organizuoja kasmetines Fotonikos dienas, šiais metais visi besidomintys optikos mokslais kviečiami į Saulėtekio slėnį, kur šventės pabaigoje nudžiugins lazerių šou

VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Trečiadienį spalio 18-ąją Saulėtekio slėnyje bus švenčiama Fotonikos diena, skelbia Vilniaus universitetas.

Šios dienos renginiai pritaikyti plačiajai visuomenei, įdomūs tiek studentams, tiek visai mokslo bendruomenei.

"Saulėtekyje kuriame unikalų Fotonikos slėnį, todėl turėtume švęsti Fotonikos dieną — tačiau manome, kad tai turėtų būti daroma ne visai įprastai. Esu įsitikinęs, kad čia turėtų vyrauti kūrybinga atmosfera ir geros kaimynystės pajutimas", — apie šventinę programą pasakojo Fizinių ir technologijos mokslų centro vadovas profesorius Gintaras Valušis.

17:00 Fizinių ir technologijos mokslų centro Didžiojoje salėje paskaitą "Šviesos fotonų šėlsmas: nuo ridikėlių formos iki žmogaus nuotaikos kaitos" skaitys VU Fizikos fakulteto Fotonikos ir nanotechnologijų instituto Apšvietimo technologijų tyrimų grupės vadovas daktaras Pranciškus Vitta. Mokslininkas pasakos apie spalvas, įvairius jų derinimo būdus ir subtilius taikymus, apie įvairios spalvos fotonų įtaką žmonių nuotaikai bei darbingumui.

18:00 į Didžiąją salę visus roko muzikos mėgėjus suburs grupė "Garbanotas Bosistas" — viena ryškiausių šiandienos roko muzikos grupių šalyje.

Apie 19:30 šventinę dieną vainikuos lazerių šou Mokslo aikštėje (tarp FTMC ir Gyvybės mokslų centro).

Fotonikos diena pasaulyje ir Lietuvoje minima nuo 2014 metų. Ji švenčiama spalio 21 dieną, kai daugiau nei prieš tris dešimtmečius, 1983 metais, buvo oficialiai patvirtinta, kad šviesos greitis yra 299 792,458 km/s.

Fotonikos dienos renginiai yra vienas iš būdų populiarinti fotonikos, kaip šviesos mokslo, ir su ja susijusių technologijų pasiekimus, supažindinti su jais plačiąją visuomenę.

18
Tegai:
lazerių šou, fotonika, fizika, Vilniaus universitetas, Vilnius
Temos:
Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (99)
Dar šia tema
Didžiausia branduolinių tyrimų oganizacija priėmė Lietuvą į savo gretas
Žinok, kas šlovina Lietuvos mokslą užsienyje
"Inovacijų savaitė 2016" pranoko organizatorių lūkesčius