Lietuvos pasas, archyvinė nuotrauka

Lietuvis gaus pasą su vardu Felix

34
(atnaujinta 11:56 2017.10.18)
Lietuvos pilietis Feliksas Rimkus gaus pasą, kuriame bus užrašyti lietuviškas ir nelietuviškas vardo variantai

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Vilniaus apygardos administracinis teismas antradienį priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybą išduoti Felixui Rimkui asmens tapatybės kortelę ir Lietuvos Respublikos piliečio pasą, juose nurodant jo vardą lietuviškais rašmenimis ir kartu nelietuviškais rašmenimis ir nesugramatinta forma "Felix", praneša LRT su nuoroda į "Europos Žmogaus Teisių Fondo" pranešimą spaudai.

Teismas nurodė, kad Migracijos valdybos sprendime atsisakymo tenkinti prašymą išduoti pasą ir asmens tapatybės kortelę pagrindu nurodyta lietuvių kalbos raidyne nesanti raidė "x" nėra itin išskirtinė ar neįprasta Lietuvos Respublikos šiuolaikiniame socialiniame kontekste.

Be to varde Felixas naudojami rašmenys nėra ypač sunkiai įgyvendinamas ar neįmanomas dėl techninių priežasčių.

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas per mėnesį.

"Europos žmogaus teisių fondas" primena, kad šių metų kovo 2 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo Civilinės metrikacijos skyrių įtraukti į apskaitą ir išduoti gimimo liudijimą Felixo vardu.

Felix Rimkus gimė Šveicarijoje, lietuvio ir kazachstanietės šeimoje. Šveicarijos išduotame gimimo liudijime vardas įrašytas originalia forma su "x". Vilniaus miesto apylinkės teismas įpareigodamas išduoti lietuvišką gimimo liudijimą su "x" nustatė, kad asmens privataus ir šeimos gyvenimo neliečiamumas turi būti prioritetas prieš valstybės pageidavimą saugoti kultūrinį identitetą.

Pareiškėjus teisme atstovaujanti advokato padėjėja Evelina Dobrovolska pažymi, kad Seime registruoti įstatymų projektai iki šiol nejuda iš vietos. Jos teigimu, Seimui atidėliojant priimti įstatymą, Lietuvos teismai vis dažniau nagrinėja bylas dėl vardų ir pavardžių rašybos, neretai priteisiamos bylinėjimosi išlaidas iš Migracijos valdybos.

34
Tegai:
pasas, lietuviški rašmenys
Dar šia tema
Lietuvoje tapo vienu piliečiu su raide W gimimo liudijime daugiau
Mickevičiaus proprovaikaitė teisėtai turės pavardę su "w"
Raidės W problema — kas ir kada išspręs