Poliklinika, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje per mėnesį išrašomi 350 tūkst elektroninių vaistų receptų

102
(atnaujinta 14:57 2017.10.19)
Nuo 2018 metų kovo mėnesio visos sveikatos priežiūros įstaigos turi pereiti prie vieningos sistemos "E.sveikata", kol kas daugiausiai elektroninių receptų išrašo Vilniaus Centro poliklinika

VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Šiandien apie 33% visų šalyje išrašomų kompensuojamųjų vaistinių preparatų receptų jau yra elektroniniai, o 92% išrašytų visų elektroninių receptų yra panaudojami vaistinėse, skelbia "E.sveikatos" sistemos tvarkytojo Registrų centras.

Per mėnesį visoje šalyje išrašomų e.receptų skaičius nuo praėjusių metų išaugo dešimtis kartų ir šiuo metu artėja link 350 tūkstančių per mėnesį, kai 2016 metais panašiu metu jų buvo išrašoma 14-19 tūkstančių per mėnesį.

Kol kas tradiciškai daugiausiai e.receptų išrašo Vilniuje įsikūrusios VšĮ Centro poliklinika (jau virš 15 tūkstančių iki spalio vidurio), VšĮ Antakalnio poliklinika (jau virš 10 tūkstančių iki spalio vidurio) bei VšĮ Karoliniškių poliklinika (iki spalio vidurio išrašyta beveik 8 tūkstančių e.receptų).

Anot RC direktoriaus pavaduotojo Arvydo Bagdonavičiaus, turimi skaičiai rodo, kad "E. sveikata" nepaisant natūralaus pirminio pasipriešinimo ir kritikos yra vis aktyviau naudojama.

Kadangi nuo 2018 metų kovo mėnesio visos sveikatos priežiūros įstaigos turi pereiti prie vieningo naudojimosi "E.sveikata", šis ruduo yra labai svarbus.

SAM rekomenduoja lietuviams vartoti generinius vaistus >>

Pastarąjį pusmetį suaktyvėjo ne tik elektroninių receptų išrašymas, bet ir įvyko nemažas į sistemą pateiktų pasirašytų medicininių dokumentų šuolis (nuo 291,3 tūkstančių balandį iki 821,3 tūkstančių šį rugsėjį ir jau 853,4 tūkstančių per dalį spalio mėnesio).

"E.sveikatos" sistemą sudaro centrinė e. sveikatos informacinė sistema bei jos posistemės — elektroninis receptas ir medicininiai vaizdai. Portale esveikata.lt galima rasti šiuos pagrindinius funkcionalumus: informacija apie gydymą; tyrimus ir siuntimus; receptus; medicininius vaizdus; informacija apie skiepus ir pažymas. Pacientams ir jų atstovams e. sveikatos portalas prieinamas nuo 2015 metų birželio 1 dienos.

102
Tegai:
elektroniniai receptai, kompensuojamieji vaistai, vaistai, E.sveikata
Dar šia tema
Į Lietuvą bus galima įvežti ne daugiau kaip 10 vaistų pakuočių
Nuo spalio 1-osios įsigalios pigesnis Kompensuojamųjų vaistų kainynas
Ligoninės gali pirkti nelietuviškus vaistus pigiau
Veryga: 5% PVM reikalingas visiems receptiniams vaistams
Lietuvos policija, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikyta nužudymu įtariama moteris

(atnaujinta 09:43 2020.11.30)
Šeštadienį gatvėje rastas vyro kūnas su smurto žymėmis galvoje. Įtariamoji buvo rasta kitą dieną

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Kaišiadoryse buvo sulaikyta žmogžudyste įtariama moteris, pranešė Lietuvos policija.

Šeštadienį apie 09:20 Ligoninės gatvėje rastas vyro, gimusio 1972 metais, kūnas su smurto žymėmis galvoje.

Sekmadienį policija sulaikė ir uždarė į areštinę įtariamąją, gimusią 1978 metais.

Kūno radimo dieną policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo.

Tegai:
nužudymas, policija, Lietuva
Dar šia tema
Šiaurės vakarų Lietuvoje autobuso stotelėje vyras sumušė berniuką
Atvykę į iškvietimą dėl sugyventinių ginčo, pareigūnai rado neteisėtą ginklą ir narkotikų
Širvintų rajone neblaivūs vyras ir moteris vienas kitą sužalojo peiliu
Kalėdinės eglutės, archyvinė nuotrauka

Čaplinskas įvertino COVID-19 infekcijos riziką perkant eglutę

(atnaujinta 09:23 2020.11.30)
Pasak jo, apsipirkimas atviroje erdvėje esančioje rinkoje yra daug saugesnis nei uždarame prekybos centre

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas įvardijo ar tikslinga drausti prekiauti eglutėmis dėl COVID-19 atvirose erdvėse, apie tai jis rašė savo Facebook paskyroje.

"Nuo kalėdinių eglučių ar mišku kvepiančių eglių šakų, kaip ir jomis atvirose erdvėse prekiaujančių ar jas perkančių žmonių, laikantis gerai žinomų saugumo priemonių (laikytis fizinio atstumo ir dėvėti kaukę) rizikos užsikrėsti COVID-19 ligą sukeliančiu virusu praktiškai nėra", — rašo jis.

Čaplinskas pabrėžė, kad reikia stengtis būti uždarose, nepakankamai vėdinamose patalpose, kuriose yra daug žmonių, nes tokiose patalpose, per kurias plinta virusas, gali susidaryti aerozoliai.

"Jų prisikvėpavus, ilgai būnant tokioje patalpoje, galite užsikrėsti. Tuo tarpu eglučių prekyba atviroje erdvėje (lauke) bus nepavojinga, nes aerozolius greitai išsklaido net menkiausias vėjas", — paaiškino jis.

Čaplinskas pažymėjo, kad šiuo požiūriu prekybos eglutėmis apribojimai bus per dideli, nes jie nėra reikalingi, tačiau kartu atims iš žmonių šventinę nuotaiką, nors Kalėdas ir Naujuosius metus jie jau turi švęsti namuose.

Visoje Lietuvoje vyriausybė atšaukė masines šventes esant epidemiologinei situacijai. Savivaldybės stengiasi kuo protingiau papuošti miestus, nes vietiniai gyventojai ir turistai gatvėmis gali vaikščioti tik mažomis grupėmis. Kalėdinių eglučių įžiebimas transliuojamas per televiziją.

Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 60 tūkstančių koronaviruso atvejų. Mirė daugiau nei 490 pacientų. Dabar respublika yra karantine. Nors jis buvo pratęstas iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 62,7 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas, Saulius Čaplinskas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje nuo pandemijos labiau nukentėjo moterys
Biologė apibrėžė pagrindinį vakcinų nuo koronaviruso trūkumą