Poliklinika, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje per mėnesį išrašomi 350 tūkst elektroninių vaistų receptų

96
(atnaujinta 14:57 2017.10.19)
Nuo 2018 metų kovo mėnesio visos sveikatos priežiūros įstaigos turi pereiti prie vieningos sistemos "E.sveikata", kol kas daugiausiai elektroninių receptų išrašo Vilniaus Centro poliklinika

VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Šiandien apie 33% visų šalyje išrašomų kompensuojamųjų vaistinių preparatų receptų jau yra elektroniniai, o 92% išrašytų visų elektroninių receptų yra panaudojami vaistinėse, skelbia "E.sveikatos" sistemos tvarkytojo Registrų centras.

Per mėnesį visoje šalyje išrašomų e.receptų skaičius nuo praėjusių metų išaugo dešimtis kartų ir šiuo metu artėja link 350 tūkstančių per mėnesį, kai 2016 metais panašiu metu jų buvo išrašoma 14-19 tūkstančių per mėnesį.

Kol kas tradiciškai daugiausiai e.receptų išrašo Vilniuje įsikūrusios VšĮ Centro poliklinika (jau virš 15 tūkstančių iki spalio vidurio), VšĮ Antakalnio poliklinika (jau virš 10 tūkstančių iki spalio vidurio) bei VšĮ Karoliniškių poliklinika (iki spalio vidurio išrašyta beveik 8 tūkstančių e.receptų).

Anot RC direktoriaus pavaduotojo Arvydo Bagdonavičiaus, turimi skaičiai rodo, kad "E. sveikata" nepaisant natūralaus pirminio pasipriešinimo ir kritikos yra vis aktyviau naudojama.

Kadangi nuo 2018 metų kovo mėnesio visos sveikatos priežiūros įstaigos turi pereiti prie vieningo naudojimosi "E.sveikata", šis ruduo yra labai svarbus.

SAM rekomenduoja lietuviams vartoti generinius vaistus >>

Pastarąjį pusmetį suaktyvėjo ne tik elektroninių receptų išrašymas, bet ir įvyko nemažas į sistemą pateiktų pasirašytų medicininių dokumentų šuolis (nuo 291,3 tūkstančių balandį iki 821,3 tūkstančių šį rugsėjį ir jau 853,4 tūkstančių per dalį spalio mėnesio).

"E.sveikatos" sistemą sudaro centrinė e. sveikatos informacinė sistema bei jos posistemės — elektroninis receptas ir medicininiai vaizdai. Portale esveikata.lt galima rasti šiuos pagrindinius funkcionalumus: informacija apie gydymą; tyrimus ir siuntimus; receptus; medicininius vaizdus; informacija apie skiepus ir pažymas. Pacientams ir jų atstovams e. sveikatos portalas prieinamas nuo 2015 metų birželio 1 dienos.

96
Tegai:
elektroniniai receptai, kompensuojamieji vaistai, vaistai, E.sveikata
Dar šia tema
Į Lietuvą bus galima įvežti ne daugiau kaip 10 vaistų pakuočių
Nuo spalio 1-osios įsigalios pigesnis Kompensuojamųjų vaistų kainynas
Ligoninės gali pirkti nelietuviškus vaistus pigiau
Veryga: 5% PVM reikalingas visiems receptiniams vaistams