Veršelis, archyvinė nuotrauka

Panevėžietis bus nubaustas nesaugų veršelio transportavimą

58
(atnaujinta 08:02 2017.10.20)
Piliečio, vežusio veršelį nesilaikant gyvūnų gerovės reikalavimų, laukia administracinė nuobauda

VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Iš nevyriausybinės gyvūnų globos organizacijos gavus pranešimą apie pastebėtą netinkamai vežamą veršelį, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nedelsiant pradėjo tyrimą, praneša VMVT spaudos tarnyba.

Įvykis užfiksuotas Panevėžyje, todėl Panevėžio VMVT patikrino, ar veršelis neatvežtas į kurią nors iš rajono skerdyklų, taip pat patikrintos žemės ūkio bendrovės. Pagal gyvūno įsagus nustatyta, kad viena šių bendrovių gyvūną pardavė toliau auginti vienam ūkininkui.

Šiandien Panevėžio VMVT specialistai atliko patikrinimą ūkyje, kurio metu nustatyta, kad veršelis dėl netinkamų transportavimo sąlygų nenukentėjo, jo sveikatos būklė gera.

Gyvūną vežęs asmuo iškviestas į Panevėžio VMVT pasiaiškinti dėl veršelio transportavimo nesilaikant gyvūnų gerovės reikalavimų. Šiam piliečiui bus taikoma administracinė nuobauda.

VMVT primena, kad vežant gyvūnus, būtina laikytis Europos Tarybos reglamento (EB) Nr. 1/2005 dėl gyvūnų apsaugos juos vežant ir atliekant susijusias operacijas, nuostatų.

58
Tegai:
nuobauda, gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimas, veršelis, Panevėžys
Dar šia tema
Mažos pensijos netrukdo senjorams rūpintis benamėmis katėmis
Ūkininkas laikė negyvą karvę kartu su kitais gyvūnais