LR Konstitucija, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo Konstitucijos egzamino nugalėtojai

138
(atnaujinta 11:21 2017.10.21)
Konstitucijos egzamino dalyviai dėl geriausiai išmanančio pagrindinį šalies įstatymą vardo varžėsi atskirose grupėse

VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Kitą savaitę, spalio 25-ąją, trisdešimt du geriausieji Konstitucijos žinovai bus apdovanoti Prezidentūroje iškilmingos ceremonijos metu, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

Konstitucijos egzamino dalyviai dėl geriausiai išmanančio pagrindinį šalies įstatymą vardo varžėsi atskirose grupėse: mokiniai, nuteistieji, aklieji ir silpnaregiai, teisinį išsilavinimą turintys ar siekiantys bei teisinio išsilavinimo neturintys asmenys.

Piliečių grupėje pirmąją vietą pelnė Milda Milbutaitė iš Klaipėdos, šiaulietė Rita Opulskytė užėmė antrąją vietą, o Rūta Kajėnė iš Ignalinos liko trečia.

Nugalėtojai teisininkų grupėje išsidestė sekančia tvarka: 1 vieta — Šarūnė Vyčaitė (Pasvalys), 2 vieta — Virginijus Andrius Bukauskas (Visaginas), trečia vieta — Darius Vileišis iš Panevėžio.

Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų mokiniai rungsis keturiose amžiaus grupėse: 1-4 klasių, 5-7 klasių, 8-9 klasių ir 10-12 klasių. Kaip jau įprasta, mažiausieji Konstitucijos žinovai į testo klausimus neatsakinės, o savo jėgas išbandys atlikdami kūrybinę užduotį.

Nugalėtojai 1-4 klasių grupėje:

 • Goda Dvarvietytė (Nevarėnų pagrindinė mokykla, 1 klasė);
 • Lėja Dovidavičiūtė (Kėdainių rajono Labūnavos pagrindinė mokykla, 2 klasė);
 • Austėja Liukaitė (Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija, 3 klasė);
 • Augustė Ginelevičiūtė (Kėdainių rajono Labūnavos pagrindinė mokykla, 4 klasė).

Penktų-septintų klasių grupėje geriausią rezultatą parodė Julija Kugrytė (Akmenės gimnazija), antrąją vietą užėmė Justė Skukauskaitė (Telšių "Ateities" progimnazija), trečiąją — Laurynas Klimašauskas (Anykščių Antano Baranausko pagrindinė mokykla).

Nugalėtojai 8-10 klasių grupėje:

 1. Liutauras Mazūra (Visagino "Žiburio" pagrindinė mokykla);
 2. Monika Janušaitė (Raseinių rajono Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija);
 3. Adriana Jokšaitė (Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija).

Nugalėtojai 11-12 klasių grupėje:

 1. Diana Naudžiūtė (Panevėžio raj. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija);
 2. Ugnė Petrovaitė (Lazdijų raj. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija);
 3. Tomas Juškėnas (Klaipėdos suaugusiųjų gimnazija).

Piliečiai ir teisinį išsilavinimą turintys ar teisę studijuojantys asmenys egzaminą taip pat galėjo laikyti internetu portale www.delfi.lt.

Piliečių, laikiusių egzaminą DELFI, grupėje pirmąją vietą pelnė Kristina Marinovskienė, sostinės gyventojas Donatas Grinkas užėmė antrąją vietą, o Jonas Laurinaitis iš Jurbarkas liko trečias.

Nugalėtojai teisininkų grupėje išsidestė sekančia tvarka: 1 vieta — Eugenijus Gaščenka (Ignalina), 2 vieta — Marta Jautakytė (Vilniu), trečia vieta — Mantas Varaška iš Kauno.

Pirmos-ketvirtos klasės grupės nugalėtoja, laikiusių egzaminą DELFI, tapo Lukrecija Šiaulytė, kuri mokosi Vilniaus Gerosios Vilties progimnazijos antroje klasėje.

Šiais metais Konstitucijos egzaminą galima buvo laikyti aklųjų bibliotekoje.

Nugalėtojai aklųjų ir silpnaregių grupėje:

 1. Henrikas Stukas (Vilnius);
 2. Alvydas Valenta (Vilnius);
 3. Nerijus Jasas (Vilnius).

Tarp nuteistųjų geriausius rezultatus parodė du piliečiai iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos bei vienas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo.

Geriausieji Konstitucijos žinovai bus pagerbti Spalio 25 dieną prezidentūroje vyksiančioje ceremonijoje. Juos sveikins egzamino globėja — prezidentė Dalia Grybauskaitė

Laimėtojams skirta daug prizų, kurie pravers toliau plečiant žinių akiratį: planšetiniai kompiuteriai, elektroninės skaityklės ir kitos dovanos.

Konstitucijos egzaminas rengiamas jau vienuoliktus metus.

138
Tegai:
nugalėtojas, Konstitucija, egzaminas
Dar šia tema
Lietuvos Konstitucija: šimtamečių tradicijų tęstinumas
Kelias miške, archyvinė nuotrauka

Gegužės 27 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:15 2020.05.26)
Atminkite, kad rytoj apginti savo poziciją ir priimti svarbų sprendimą bus lengviau nei įprastai. Ir svarbiausia: visi rytoj priimti sprendimai bus konkretūs, praktiški ir daug žadantys

Nepraleiskite progos — rytoj viskas jūsų rankose! Rytoj geriausia suplanuoti viską atsakingai ne tik darbo vietoje, bet ir asmeninėse bei finansinėse srityse.

Avinas (03.21-04.20) Galite pradėti dirbti prie naujo projekto. Jei sulauksite įdomių pasiūlymų, sutikite su jais. Meilėje nepraleiskite progos, leiskite mylimam žmogui suprasti, kad jūs trokštate ilgalaikių santykių.

Jautis (04.21-05.21) Reiktų nuveikti daugybę dalykų ir priimti daug svarbių sprendimų. Bet tai darykite savo noru. Lėtai, bet užtikrintai ženkite link užsibrėžto tikslo. Dabar gali pasisekti meilėje.

Dvyniai (05.22-06.21) Dabar turite veikti savarankiškai. Tai išgelbės jus nuo daugelio nusivylimų. Tyrinėkite situaciją ir kantriai užmegzkite ryšius su žmonėmis, kurių pagalba gali praversti. Venkite kalbėtis su žmonėmis, kurių elgesys ir įpročiai jus erzina.

Семья в горах, архивное фото
Šeima kalnuose.

Vėžys (06.22-07.22) Stenkitės neduoti pažadų, jei nenorite susirasti priešų. Neturėtumėte imtis reikalų, kurie jums yra migloti, nes nepažįstamoje srityje galite padaryti klaidų.

Liūtas (07.23-08.23) Šią dieną praleiskite aktyviai. Sunkumų gali kilti dėl skubotų sprendimų, nenoro įsiklausyti į kitų žmonių nuomonę ir perdėtos arogancijos. Verta riboti pašalinius kontaktus, nes šiuo metu galimos intrigos iš konkurentų pusės.

Mergelė (08.24-09.22) Dėl iškilusių sunkumų asmeniniame fronte jums bus sunku visiškai atsiduoti profesinių klausimų sprendimui. Tačiau nepainiokite darbo ir asmeninių santykių, nes pirmiausia dėl to nukentėsite patys, o žmonėms, įsitraukusiems į tai, taip pat bus sunku.

Svarstyklės (09.23-10.22) Nesitikėkite svaiginamos sėkmės profesinėje veiklos srityje. Net jei išmėginsite viską, arba nepavyks, arba akivaizdžiai bus nuvertintas jūsų rezultatas. Tačiau dabar santykiuose su mylimu žmogumi galima tikėtis malonių netikėtumų. Šis laikotarpis taip pat palankus naujoms pažintims.

Пейзаж, архивное фото
© CC0 / Pexels
Peizažas.

Skorpionas (10.23-11.21) Šią dieną vargu ar galima pavadinti lemtinga. Stenkitės paįvairinti savo darbą ir laisvalaikį, nesitikėdami, kad kas nors jus linksmins ar atliks jūsų pareigas. Meilėje dabar turite duoti daugiau nei imti. Tačiau jūsų interesai nebus suvaržyti.

Šaulys (11.22-12.21) Stenkitės nesiginčyti su viršininkais ir vyresniais giminaičiais. Net jei esate teisus, mažai tikėtina, kad pašnekovas sutiks su jūsų nuomone. Todėl geriau pasiekti savo tyliai. Asmeniniame gyvenime dabar verta įtraukti naujų spalvų.

Ožiaragis (12.22-01.20) Neatidėliokite svarbių klausimų sprendimo. Dabar tinkamas laikas viskam, kas susiję su meile ir asmeniniu gyvenimu.

Vandenis (01.21-02.19) Šią dieną galite atsidurti tarp dviejų ugnių. Todėl pabandykite iš anksto apgalvoti traukimosi kelią ar taktiką, su kuria išvengsite šios situacijos. Tačiau drąsiai tikėkitės mylimo žmogaus pagalbos.

Полянка в лесу, архивное фото
© CC0 / Pixabay
Miškas.

Žuvys (02.20-03.20) Jei turite kokių nors atidėtų reikalų — dabar pats laikas juos atlikti. Dabar jūs galėsite tai padaryti, nes ateina dienos, kai bus daug darbo.

Tegai:
horoskopas
Meškerė, archyvinė nuotrauka

Nesėkmingas laimikis: Akmenės rajone žvejai rado gyvsidabrio kolbas

(atnaujinta 21:38 2020.05.26)
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai teritoriją aptvėrė, šią savaitę bus pradėti žvalgymo darbai

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Akmenės rajone, Pakalniškių kaime, rasta užkasto gyvsidabrio, pranešė Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos departamentas (AAD).

Apie tokį pavojingą radinį bendruoju pagalbos telefonu pranešė žvejai. Jie šalia didžiųjų karjerų ieškodami sliekų rado keletą užkastų gyvsidabrio kolbų.

Откопанные рыбаками ртутные колбы в Акменском районе
Kolbos, kurias iškasė žvejai

Į vietą nuvykę AAD pareigūnai ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistai paėmė mėginius dirvožemio tyrimams. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai teritoriją aptvėrė. Šią savaitę bus pradėti žvalgymo darbai, tikrinama, koks kiekis gyvsidabrio iš tikrųjų užkastas ir kaip jį saugiai surinkti ir perduoti atliekų tvarkytojams.

Tegai:
Aplinkos ministerija, žvejai, pavojinga sveikatai medžiaga
Dar šia tema
Biologas įvertino tariamo gyvsidabrio išmetimo Klaipėdoje poveikį
Kėdainių rajono vandenyje nustatytas didelis gyvsidabrio kiekis
Greitoji pagalba Indijoje

Tėvai per klaidą palaidojo kūdikį gyvą

(atnaujinta 22:28 2020.05.26)
Incidentas įvyko Indijoje, kūdikis gimė pustrečio mėnesio anksčiau, pakeliui iš vietos poliklinikos į ligoninę, kur yra reanimacija naujagimiams, jis nustojo judėti, tada šeima nusprendė jį palaidoti

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Indijos Gudžarato valstijoje tėvai per klaidą palaidojo gyvą kūdikį, rašo leidinys "The Indian Express".

Kitą rytą mergaitę rado praeivis. Vyras pakvietė kaimynus, kurie padėjo iškasti kūdikį, po to jie iškvietė medikus ir teisėsaugos pareigūnus.

Vietos gyventojai nusprendė nelaukti greitosios pagalbos ir patys nuvežė mažylę į polikliniką, kur medikai atpažino vaiką. Kaip paaiškėjo, jie incidento išvakarėse padėjo jos motinai pagimdyti. Kūdikis gimė 24 nėštumo savaitę, tai yra dviem su puse mėnesio anksčiau nei įprasta. Poliklinikoje nebuvo reanimacijos naujagimiams, todėl gydytojas rekomendavo tėvams nuvežti dukrą į privačią ligoninę.

Kaip papasakojo patys tėvai, pakeliui vaikas nustojo judėti, po to šeima nusprendė jį palaidoti.

Išgelbėta mergaitė buvo nuvežta į reanimaciją, tačiau po 30 valandų ji mirė.

Anksčiau tapo žinoma, kad Kinijos Šansi provincijoje gelbėtojai ištraukė iš kapo moterį, kuri tris dienas praleido po žeme.

Paaiškėjo, kad sūnus įmetė motiną į apleistą kapą kapinėse, o vėliau užbėrė žeme, kad nuslėptų nusikaltimą.

Tegai:
kūdikis, vaikai, Indija
Dar šia tema
Kinijos kaimo gyventojas buvo palaidotas automobilyje
"Palaidojo ne tą": šeima iš Rusijos įsitikinusi, kad jų sūnaus kūną sukeitė