Pieno produkcija, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje brango pieno produktai

30
(atnaujinta 12:27 2017.10.25)
Kainų palyginimo portalas spalio mėnesį vertino pigiausių maisto prekių bei populiarių maisto ženklų krepšelių kainas šalies parduotuvėse

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik.  Spalio mėnesį, kaip ir rugsėjį, Lietuvoje brango popoliariausi pieno produktai, praneša LRT kainų palyginimo portalo pricer.lt duomenys.

Per praeitą mėnesį pigiausias sviestas (82% riebumo, 1 kg) vidutiniškai pabrango — 8,2% ir nuo metų pradžios jo kaina jau pakilo 51,6%. Absoliuti sviesto brangimo lyderė spalį — "Maxima", kurioje pigiausias sviestas pabrango 65%. "Dvaro" grietinė (30% riebumo) nuo metų pradžios pabrango 43,1%, o per pastarąjį mėnesį jos kaina pakilo 12%.

Portalo duomenys rodo, kad kyla ne tik pieno produktų kainos. Menkas obuolių derlius Lietuvoje bei Lenkijoje taip pat pakoregavo ir jų kainas. Palyginus su sausio-vasario mėnesiais, pigiausių obuolių kaina pakilo 33,2%, o skirtingose parduotuvėse jie kainavo nuo 44 iki 78 euro centų už kilogramą.

Išanalizavus pigiausių prekių krepšelį pastebėta, kad spalį jis daugiausiai atpigo parduotuvėje "Lidl" (3,1%), o daugiausiai pabrango parduotuvėje "Aibė" (9,5%). Nuo metų pradžios toks pat pigiausių produktų krepšelis pigo tik vienoje parduotuvėje — "Lidl", 4,49%, arba 2,55 euro. Tie patys tyrimo krepšelio produktai pabrango visur, bet labiausiai parduotuvėje "Iki" — 17,33%, arba 8,96 euro.

Spalio mėnesį portalo lyderė tapo parduotuvė "Norfa". Skirtumas tarp parduotuvės "Norfa" pigiausių produktų krepšelio (51,8 euro) ir brangiausiai kainavusio pigiausių produktų krepšelio parduotuvėje "Iki" (60,67 euro) sudaro 8,43 euro.

Kainos užfiksuotos spalio 16 dieną, Lietuvos prekybos centruose "Maxima", "Iki", "Norfa", "Rimi", "Lidl", "Aibė" ir internetinėje parduotuvėje "Barbora". 

30
Tegai:
pienas
Dar šia tema
Natūralaus pieno supirkimo kaina išaugo du kartus
Parama pieno gamintojams išaugo 10 eurų
Brangus Lietuvos pienas: per metus labiausiai pabrango sviestas