Ugniagesys Aidas Ardzijauskas, archyvinė nuotrauka

Iššūkis priimtas: lietuvis startavo Dakaro į Lietuvą

132
(atnaujinta 12:29 2017.10.25)
Ugniagesys Aidas Ardzijauskas jau bėga į Lietuvą, vyras pradėjo bėgimą iš Dakaro šeštą valandą ryto ir tikisi pasiekti Vilnių per 100 dienų

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Šiandien 6 valandą ryto vietos laiku Senegalo sostinėje Dakare bėgikas Aidas Ardzijauskas pradėjo bėgimą į Lietuvą, paskelbė Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba Facebook paskyroje.

"Lietuviai neabejingi Dakaro pavadinimui. Be to, jis įsikūręs pačiame vakariniame Afrikos krašte, o ir Senegalo vėliavos spalvos tokios pat kaip Lietuvos, tik kitaip išdėstytos. Na, ir atstumas — 8 tūkstančiai kilometrų yra toks, kurį galima įveikti per simbolines 100 dienų," — starto vietoje sakė Aidas.

Bėgikas savo kelionę pradėjo nuo Dakaro centre esančio monumento Afrikos rezistencijai. Numatomas finišas Vilniuje — Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vasario 16-ąją.

Литовский пожарный бежит из Дакара в Литву
Savo kelionę Aidas pradėjo nuo Dakaro centre esančio monumento Afrikos rezistencijai

Tai bus didžiausias Aido Arzijausko iššūkis, kai jam teks 100 dienų bėgti po 80 kilometrų, beveik po du maratonus kasdien, tačiau ne pirmasis.

2012 metais jis apibėgo Lietuvą, 1 089 kilometrų  nulėkęs per 24 dienas, po metų jis bėgo Baltijos jūros pakrante, 3 266 kilometrų įveikė per 44 dienas, 2014 metais perbėgo visas Jungtines Amerikos Valstijas — daugiau nei 5 000 kilometrų per 62 dienas.

Jo kelionę ir buvimo vietą gyvai galima stebėti jo interneto tinklapyje http://www.aidasardzijauskas.com/.

Aidą kelionės metu lydi ir jo bėgimą įamžina vaizdo operatorius Aidas Bubinas ir fotografas Gedmantas Kropis, automobilyje veždami Aidui vandenį, gėrimus ir daugiau kaip 10 porų bėgimo batelių.

Gaisrininkas iš Vilniaus apibėgs aplink pasaulį
© Sputnik /
Gaisrininkas iš Vilniaus apibėgs aplink pasaulį
132
Tegai:
bėgimas, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, Aidas Ardzijauskas, Dakaras
Dar šia tema
Lietuvis pirmą kartą laimėjo Graikijos ultramaratoną
Kilnus "Širdies žygio" herojus sugrįžo į Vilnių
Discussion