Kadras iš filmo Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas, archyvinė nuotrauka

Lietuviška versija rusiško filmo lyderiauja šalies kine

340
(atnaujinta 18:48 2017.10.26)
Lietuviška rusiško filmo "Statusas: laisvas" versija, kur pagrindinį vaidmenį atliko garsus Rusijos aktorius Danila Kozlovskis, populiarėja Lietuvos kine

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Rusų režisieriaus Pavelo Ruminovo filmo "Statusas: laisvas" versija pasirodžiusi Lietuvos kino teatruose pavadinimu "Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas" lyderiauja Lietuvos kine, pranešė Rusijos kompanijos "Leopolis" spaudos tarnyba.

Kadras iš filmo Vikingas, archyvinė nuotrauka
© Photo : Дирекция Кино

"Kai mes gavome lietuvišką "Statuso" vaizdo klipą, iš pradžių pagalvojome, kad tai kažkieno pokštas. Mes visai užmiršome, kad prieš metus pardavėme autorines teises. Tuomet prisiminėme apie sandorį ir tęsėme savo darbą. Ir staiga kolegos iš Lietuvos atsiunčia mums treilerį ir praneša apie puikias įplaukas! Tai graudu ir juokinga vienu metu! Dabar svajoju pamatyti kinų versiją!" — sakė rusiško filmo prodiuseris ir pagrindinio vaidmens atlikėjas Danila Kozlovskis.

Oficiali lietuviška versija nufilmota beveik be pakeitimų. Filmas ne tik atkartoja beveik kiekvieną kadrą su atitinkamais veiksmais, bet ir pagrindiniai aktoriai savo išvaizda panašūs į Rusijos aktorius Danilą Kozlovskį ir Jelizavetą Bojarskają.

Anot filmo prodiuseriaus Sergejaus Livniovo, komedijos siužetas — universalus, daug humoro, todėl jis tikisi, kad lietuviška versija yra ne paskutinis filmo variantas.

Lietuvos kino centro duomenimis, per pirmus tris savaitgalius filmas "Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas" srinko 410 tūkstančių eurų. Per pastarasias tris savaites jis pirmauja lietuviškuose kino teatruose ir aplenkia Holivudo "Bėgantį skustuvo ašmenimis 2049".

Filmo nuomotojo prognozėmis bendros pajamos turėtų siekti 500 tūkstančių eurų (tokius pinigus Lietuvos kino teatruose surinkdavo tik "50 pilkų atspalvių" ir "Greiti ir įsiutę 8").

Originalus filmas "Statusas: laisvas" pasirodė Rusijos kino teatruose 2016 metų sausį ir gavo daug teigiamų atsiliepimų bei surinko apie 170 milijonų rublių (virš 2,5 milijonų eurų) kasą.

Filmo siužetas

Paskutinis romantikas žemėje ir nelabai vykęs stand-up komikas Benas įsitikinęs, kad jie su Atėne — ideali pora. Deja, taip atrodo tik jam… Kai romantiškos vakarienės restorane metu Atėnė palieka Beną, jis prisiekia, kad per septynias dienas susigrąžins didžiąją savo gyvenimo meilę. Tačiau mergina sugrįžti nesiruošia. Dainininke svajojanti tapti Atėnė gyvenimo džiaugsmą, po to, kai paliko Beną, atrado su Sauliumi, gerokai vyresniu ir vyriškesniu odontologu. 

Lietuviškos versijos režisierius Andrius Žiurauskas. Pagrindinius vaidmenis atliko Justinas Jankevičius, Elžbieta Latėnaitė, Ainis Storpirštis, Emilija Latėnaitė.

340
Tegai:
rusiškas filmas, lietuviškas kinas, filmas, kinas, "Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas"
Dar šia tema
Ingeborga Dapkūnaitė: artimieji už "Matildą" nebarė
Lietuviškas filmas "Stebuklas" greitai pasieks kino teatrus
Seime ieškomos Rusijos televizijos produkcijos populiarumo priežastys
Baisus kinas: Rusijos filmus Lietuvoje tikrins dėl propagandos pavojaus
Geltonų rapsų laukas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 16-osios šventės

(atnaujinta 23:29 2020.07.15)
Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia, nuo 2017 metų Lietuvoje minima Agronomų diena, katalikai šią dieną šlovina Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją

Liepos 16 yra 197-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 198-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 168 dienos.

Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia. Būdavo apeinami rugiai. Šeimininkas nupjaudavo pirmą sruogą rugių ir atnešdavo šeimai pasivaišinti. Žemės deivei Žemynai buvo aukojama duonos — duona apkasama aplink rugių lauką. Nupjovus ir pastačius pirmą rugių pėdą, pjovėjai nusilenkdavo saulei, dainuodavo pjūties dainas.

Pirmoji rugių pėda vadinta "šeimininku". Tikėta, kad ji saugo nuo bėdų. Kelios pirmosios varpos iš jos buvo sudeginamos ant aukuro, aukojant likimo deivei Laimai ir deivei Žemynai.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, šią dieną pradėta šlovinti šv. Mergelė Marija. Liaudyje paplito tikėjimas, kad būtent šią dieną Mergelė Marija išvaduoja sielas iš skaistyklos.

Šią dieną minima Agronomų diena. Lietuvoje kalendorinė Agronomų diena pirmą kartą buvo paminėta 2017 metais, kai Seimas įtraukė šią datą į atmintinų dienų sąrašą.

Idėja švęsti agronomų šventę buvo pasiūlyta XXIX Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime, vykusiame Akademijoje, Kėdainių rajone, 2015 metų birželio 26 dieną. Gražią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Augalininkystės skyriaus specialistų iškeltą idėją palaikė visi suvažiavimo dalyviai, kurių buvo šiek tiek per aštuoniasdešimt.

Katalikai šią dieną mini Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją (Škaplierinę).

Ant Karmelio kalno pranašas Elijas kadaise buvo atvedęs Izraelio žmones, kad pagarbintų gyvąjį Dievą. Po to, ieškodami vienatvės, atkeliavo atsiskyrėliai, kurie vėliau įsteigė kontempliatyvinio gyvenimo Dievo Motinos globoje Ordiną.

Ši diena istorijoje

1940 metais JAV prezidento Franklino Ruzvelto dekretu užblokuotas Amerikos bankuose buvęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos auksas, į kurį pretendavo TSRS valstybinis bankas.

1993 metais veiklą pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinė, vienintelė saugojusi visą Lietuvos sieną su Baltarusija, kurios ilgis — 679 km. Šiuo metu VSAT Vilniaus rinktinė saugo 223,3 km ilgio valstybės sienos ruožą su Baltarusija.

Savo vardadienius šią dieną mini Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė.

Tegai:
šventės, šventė
VSAT

Kaunietis kontrabandą gabeno įmonės mikroautobusu

(atnaujinta 20:53 2020.07.15)
Mikroautobusas priklauso įmonei, kurios atstovai, pirminiais duomenimis, nieko nežinojo apie tokius savo vairuotojo veiksmus

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Kaune pasieniečiai sulaikė šio miesto gyventoją, vienos įmonės vairuotoją, kuris į jai priklausantį mikroautobusą krovė kontrabandinius rūkalus ir nelegalų alkoholį, apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį VSAT pareigūnai prie vieno iš Kaune esančių garažų užklupo 41-erių šio miesto gyventoją. Jis iš garažo į krovininį mikroautobusą "VW Crafter" krovė cigarečių dėžes.

Iš viso čia pasieniečiai aptiko 5900 pakelių cigarečių "Winston Blue" be akcizo ženklų bei "Minsk Capital" ir "NZ Gold" su Baltarusijos akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais siektų apie 19 tūkst. eurų.

Be to, garaže pasieniečiai rado nelegalaus alkoholio butelių be akcizo ženklų. Ant butelių buvo etiketės "Smirnoff" ir "Beluga". Iš viso sulaikyti 136 litrai tokio skysčio.

Mikroautobusas priklauso įmonei, kurios atstovai, pirminiais duomenimis, nieko nežinojo apie tokius savo vairuotojo veiksmus. "VW Crafter" buvo legalių prekių, kuriomis prekiauja įmonė ir šalia kurių kaunietis iš garažo krovė kontrabandą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už šį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Pasieniečiai kauniečiui pareiškė įtarimus ir po apklausos paleido. Taip pat paaiškėjo, kad šis vyras maždaug prieš mėnesį už neteisėtą rūkalų gabenimą buvo baustas administracine tvarka.

Tegai:
Kaunas, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Iš Kretos atskridęs indas turėjo suklastotą pasą su padirbta viza
Ignalinos rajone sulaikyti keturi migrantai iš Irako ir Afganistano
Lietuva neplanuoja atnaujinti ES vidinių sausumos sienų kontrolės