Telefonas, archyvinė nuotrauka

Keli paprasti patarimai, kaip naudotis telefonu atšalus

53
(atnaujinta 18:00 2017.10.28)
Anot draudikų, išmanieji skęsta voniose ir unitazuose, pskliūva po mašinų ratais ar žmonių kojomis, o dažniausiai tiesiog sudūžta išslydę iš rankų

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Neatsakingas elgesys naudojantis mobiliaisis telefonais atšalus orams — dažna problema Lietuvoje, praneša draudimo bendrovės BTA spaudos tarnyba.

Tyrimų bendrovės RAIT apklausos duomenimis, beveik 60% Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau draudikai pastebi, jog gerokai dažniau už ilgapirščius telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys.

Anot bendrovės turto draudimo produktų vadovės Dalios Strazdienės, telefonai sudaro maždaug 80% draustų išmaniųjų įrenginių žalos atvejų.

"Telefonai skęsta voniose ir unitazuose, pakliūva po mašinų ratais ar žmonių kojomis ir užvis dažniausiai tiesiog sudūžta išslydę iš rankų", — teigia Strazdienė

Tokių atvejų ypač padaugėja atšalus orams, o vidutinė žala siekia 200-300 eurų.

Štai keli paprasti patarimai, kaip saugiai naudotis savo išmaniuoju:

Netraukite telefono lauke

Vėlyvą rudenį ir žiemą telefonai linkę dažniau dužti, nes žmonės su jais ima elgtis labai neatsargiai.

Tad atšalus orams patariama telefonu nesinaudoti einant, o jei žinote, kad pokalbis būtinas, — užsukite į šiltą ir sausą patalpą.

Paspaudus stipresniam šaltukui telefonų veikimas gali sutrikti, jie nebe taip jautriai reaguoja į lietimą, greičiau išsikrauna, todėl bus patogiau ne tik jums, bet ir saugiau jūsų išmaniajam.

Pamirškite apie užpakalinę kišenę

Tai pats paprasčiausias ir dažniausias patarimas, kurio žmonės vis dar nepaiso.

Anos specialistų, paprasčiausia ir dažnai pasitaikanti sugedimo priežastis — telefono kritimas ant žemės bei įkritimas į klozetą. Be to, sėdant ant kieto paviršiaus telefoną galima tiesiog sulaužyti ar net visiškai perlaužti.

Telefonas ir volnia — nesuderinami dalykai 

Net jei telefoną maudydamiesi paliekate atokiau tam, kad, pavyzdžiui, klausytumėte muzikos, ilgainiui vonios kambario drėgmė jam pakenks ir galiausiai gali jį net visiškai sugadinti.

Nepamirškite apie dėklą

Niekas negarantuoja, kad telefonas neiškris iš rankų ant grindų arba, dar blogiau, ant asfalto, tad dėklas — puiki investicija. Deja, dalis žmonių vis tiek jais nesinaudoja.

Kraukite jį atokiau nuo savęs

63% šalies gyventojų stengiasi nuolat laikyti mobilųjį arčiau savęs ir krauna padėję ant stalo, komodos, spintelės, kėdės ar palangės, dar 4% — tiesiog ant grindų.

Tačiau tai padidina rizika užkliūti už laidų, numesti išmaniuosius ant žemės ir sugadinti ne tik telefoną, bet ir kroviklį.

Rinkos tyrimų bendrovė RAIT reprezentatyvią apklausą atliko rugpjūtį, joje dalyvavo daugiau kaip tūkstantis respondentų.

53
Tegai:
mobilieji telefonai, šaltis
Dar šia tema
Mobiliojo ryšio operatoriai Lietuvoje naudos geresnius dažnius
"Sega" žaidimai mobiliesiems įrenginiams bus nemokami
Keliautojų patogumui: URM mobilioji programėlė "Keliauk saugiai"
Mobilioji programėlė FLIO teikia visą oro uoste reikalingą informaciją
Emocinė pagalba po ranka: nemokama mobilioji programėlė "Pagalba sau"