Vaikų aktyvus laisvalaikis, archyvinė nuotrauka

Vilniuje vyks didžiausia mokyklų sporto šventė

39
(atnaujinta 17:17 2017.10.31)
Visų sostinės mokyklų, gimnazijų, progimnazijų moksleiviai, jų tėvai, mokytojai ir treneriai galės suburti po vienu stogu ir vieną sekmadienį skirti bendravimui bei sportui

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Lapkričio 12 dieną Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su viešosiomis įstaigomis "Sportas ir poilsis" (Sportima) ir "Sveikas miestas" pirmą kartą sostinėje inicijuoja didžiausią mokyklų sporto šventę, praneša Vilniaus savivaldybė.

Šventėje gali dalyvauti visų Vilniaus mokyklų, gimnazijų, progimnazijų moksleiviai.

Atkurti ryšį

Viešosios įstaigos "Sveikas miestas" direktorius Mantas Paulauskas teigia, kad jau seniai diskutuojama, ką moksleiviai veikia po pamokų, kokia veikla juos galima būtų sudominti, taip pat keliamas vaikų sergamumo ir kiti svarbūs klausimai. Juk gerėjant mokinių fizinei sveikatai, išauga jų mokymosi rezultatai, socializacija, stiprėja motyvacija sportuoti ar dalyvauti miesto ir mokyklos rengiamose sporto šventėse.

"Sakyčiau, globalus ryšys jau prarastas. Mes nebežinome, kuo kvėpuoja šiandieninis jaunimas, kas jam įdomu ir patrauklu, ką moksleiviai veikia po pamokų, kokių renginių jiems reikia ir panašiai. Reikia būti operatyviems ir rasti bendrą kalbą su vaikais", — pažymėjo Paulauskas.

Pasak Paulausko, taip pat svarbu atrasti ryšį su mokytojais, kad visi kartu efektyviau dirbtų.

Kadangi sostinėje per 100 mokyklų ir visas apkeliauti yra gana sudėtinga, taigi įstaigos vadovybė pasistengė suburti visus — vaikus, tėvus, mokytojus, trenerius — po vienu stogu ir vieną sekmadienį skirti bendravimui bei sportui.  

"Manau, tai bus puiki proga patikrinti, kokios strategijos reikia miestui, kalbant apie moksleivių užimtumą ir sveikatą, be to, bus galima efektyviau nuspręsti, ką veiksime kitais metais. Viliuosi, kad projektas pasiteisins ir jis bus tęstinis", — teigia sveikos visuomenės idėjas propaguojančios įstaigos vadovas.

Jis priduria, kad ateities planuose yra daugybė sveikatingumo renginių moksleiviams po atviru dangumi, juolab erdvių Vilniaus mieste tam netrūksta — Vingio parkas, miškų takai ir kiti.

Berniukas žaidžia beisbolą
Berniukas žaidžia beisbolą

Turininga šventės programa

Pasak "Sveiko miesto" direktoriaus, šventės programa bus turininga ir moksleiviams turėtų būti smagu. 

"Pamenu, kaip mes buvome pasinėrę į kovos menus. Dabar jie nėra tokie populiarūs, juos išstūmė kompiuteriai. Todėl norime supažindinti su japonų, kinu, brazilų filosofijomis, parodyti, kas yra karatė, imtynių sportas. Apskritai labai smagi pramoginė, pažintinė sekmadienio diena, kurioje bus daugybė trenerių ir jie atskleis, kaip saugiai sportuoti, kokią sporto rūšį pasirinkti. Moksleiviai galės futbolą ar diskgolfą pažaisti, pašokinėti ant batuto, pašaudyti iš lankų, viską net sunku išvardinti", — tvirtina Paulauskas.

Be to, pasak įstaigos vadovo, vyks specialių seminarų mokiniams apie įvairias sporto šakas,  rungtyse ir konkursuose savo jėgas galės išbandyti skirtingų klasių moksleiviai. O kulminacija — masinė moksleivių mankšta su žinomais šalies diskžokėjais, koncertas ir mokyklų piknikas, kuriame bus sveikų užkandžių ir gėrimų.

Karatė užsiėmimas
Karatė užsiėmimas

Mokinių fizinis aktyvumas — nepakankamas

2016 metais visose Lietuvos savivaldybėse vyko Mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimas. Tyrime dalyvavo 38 633 penktų, septintų ir devintų klasių mokiniai (iš jų — 1 078 sostinės mokiniai). Tyrimo rezultatai atskleidė esamą mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos situaciją.

Kalbinta Vilniaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Žydra Ikamienė sako, kad šio tyrimo rezultatai patvirtino, kad mokinių fizinis aktyvumas yra nepakankamas.

Vilniaus mieste mokyklinio amžiaus vaikų, kurie kasdien ne pamokų metu sportuoja apie 60 minučių ir ilgiau dalis — 6,6% (šio rodiklio vidurkis Lietuvos savivaldybėse aukštesnis — 9,7%). Kasdien ne pamokų metu, laisvalaikiu mankštinasi ir sportuoja 15% Vilniaus mokinių, kas penktas mokinys 4-6, kas trečias 2-3 kartus per savaitę. Niekada laisvalaikiu nesportuojančių ir nesimankštinančių Vilniaus mokinių buvo kiek daugiau nei 7%. Beje, ne pamokų metu berniukai sportavo dažniau ir daugiau laiko nei mergaitės, o vyresnių klasių moksleiviai — daugiau laiko per savaitę nei jaunesnių klasių mokiniai. 

Paplitęs pasyvus laisvalaikio leidimo būdas

Tyrimo organizatoriai aiškinosi, kiek darbo dienomis ir savaitgaliais žiūrėjo televizorių, filmus, vaizdo įrašus, naudojosi asmeniniu kompiuteriu, žaidimų automatais, planšetiniais kompiuteriais ar išmaniaisiais telefonais. 

Analizuojant tyrimo rezultatus buvo nustatyta, kad laisvalaikį pasyviai leidžia didesnė vyresnių klasių moksleivių dalis.

Vidutiniškai 4 ir daugiau valandų per dieną žiūri televizorių, žaidžia kompiuteriu 17,6% Vilniaus mokyklinio amžiaus mokinių (Lietuvoje mastu šis rodiklis kiek aukštesnis — 19,4%).

Kas penktas Vilniaus mokinys apie 3-4 ir daugiau valandų, kas ketvirtas — apie 2 valandas per dieną savo laisvalaikio praleidžia pasyviai.

Vilniaus mokyklų šventės programa:

12:00 — 13:00 — mokyklų registracija;
13:00 — 15:00 — supažindinimas su sporto šakomis;
15:00 — 15:30 — aktyvioji pertrauka (pripučiamos pramogos, gaivios vaišės);
15:30 — 16:00 — masinė moksleivių mankšta;
16:00 — 17:00 — piknikas ir koncertas.

Jau nuo dabar mokyklų atstovai (vadovai, mokytojai) kviečiami registruoti savo ugdymo įstaigos moksleivius (klases) į šventę internetu. Registracija vyksta iki lapkričio 10 dienos 15:00.

Aktyviausiai mokyklai (kurios moksleivių šventėje dalyvaus daugiausia) "Sportland" padovanos specialų sporto inventorių.

39
Tegai:
moksleiviai, sportas, Didžiausia mokyklų sporto šventė, Vilnius
Dar šia tema
Nuo teorijos prie praktikos: mokyklas pasieks naujos mokymo priemonės
Lietuvoje startavo bandomasis projektas: mokyklose jau veikia kino klubai
Gėlių laukas

Balandžio 12–18 dienų horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 13:36 2021.04.11)
Dvyniams patariama susitvarkyti daiktus ir juos atrinkti, tuo pačiu savaitė žada būti sėkminga, Mergelių laukia įtemptos dienos, todėl vertėtų atsirinkti prioritetus ir problemas spręsti po vieną, Žuvų emociniu ir psichologiniu požiūriu laukia sunkus metas

Tai puikus laikas pradėti įvairias veiklas, ypač susijusias su darbu. Balandžio 13 ir 14 dienos — tinkamos dienos sprendžiant nesutarimus šeimoje ir namuose. Balandžio 16 dieną — tinkama apsilankyti grožio salone. Galite dažyti plaukus šviesiomis spalvomis, atlikti kompleksinius kirpimus. Kirpimo spalva ir forma išliks ilgą laiką.

Avinas (03.21-04.20) Laukiama įdomių pažinčių ir susitikimų, įdomių kelionių verslo ir asmeniniais reikalais, daug naudingo ir malonaus bendravimo. Renginiai vystysis greitai ir nenuspėjamai. Kad neišgąsdintumėte sėkmės, nieko neplanuokite, spręskite problemas, kai jos ateina, plaukite pasroviui.

Jautis (04.21-05.21) Atėjo laikas susitvarkyti savo finansus ir patikslinti šeimos biudžetą. Bus puikios galimybės augti pajamoms. Gali atsirasti skolininkų, kurių jie būtų seniai atsisakę. Taip pat yra galimybė, kad kažkas atleis jums seną skolą.

Dvyniai (05.22-06.21) Ruošiama daug staigmenų ir dovanų, kurios tikrai nudžiugins. Nuo balandžio 13 dienos turėsite nuolat būti dėmesio centre. Taigi skirkite laiko susitvarkyti. Gerai pagalvokite apie savo drabužių spintą, nepamirškite makiažo. Galimas lemtingas susitikimas.

Vėžys (06.22-07.22) Šiuo laikotarpiu pastebimai padidės jūsų patrauklumas ir padidės jūsų asmeninis potraukis. Nuodėmė to nepasinaudoti. Bet kokie klausimai bus lengvai išspręsti, o sudėtingi, atrodytų, pamiršti atvejai greitai bus sureguliuoti. Taigi įjunkite savo žavesį, ir niekas nedrįsta jūsų nieko atsisakyti.

Liūtas (07.23-08.23) Didelė tikimybė, kad visa darbinė veikla sulėtės, o asmeninė strigs. Nepanikuoju. Tai yra suplanuotas atokvėpis. Reikia būti vienam su savimi. Gera atostogauti, susitvarkyti su savo išvaizda ir sveikata. Pabandykite bent kelioms dienoms ištrūkti iš miesto į gamtą.

Mergelė (08.24-09.22) Laukia įtempta savaitė. Jums gali tekti gyventi laiko bėdoje tiesiogine prasme visose gyvenimo srityse. Laiko labai trūks. Todėl patartina teisingai nustatyti prioritetus ir ne viską spręsti vienu metu. Pavyzdžiui, verslo klausimai gali laukti.

Svarstyklės (09.23-10.22) Jei neatsižvelgsite į nedidelius namų ūkio plano nesusipratimus, beveik visą antrąją savaitės pusę jausitės absoliučiai laimingi. Puikios meilės ir šeimos gyvenimo norų išsipildymo sąlygos yra puikios. Taip pat įmanoma karjeros sėkmė.

Skorpionas (10.23-11.21) Atkreipkite dėmesį į sveikatą. Jūs negalite pervargti — nei psichiškai, nei fiziškai. Gerai, jei šią savaitę dirbsi pusiaukelėje. Taip pat patartina atidėti finansinių klausimų sprendimą, ypač jei jie yra susiję su kitais žmonėmis ir partneriais santuokoje ar versle.

Šaulys (11.22-12.21) Galite šiek tiek atsipalaiduoti. Nevarginkite savęs ir artimųjų. Ir apskritai, jums dabar naudingiausia pozicija yra išorinio stebėtojo, dėkingo klausytojo ir kitų žmonių talentų žinovo pozicija.

Ožiaragis (12.22-01.20) Deja, beveik visose gyvenimo srityse aplinkybės nepasitvirtins jūsų naudai. Nėra prasmės pasiekti tai, ko norite, kol pats aiškiai neapibrėžiate, ko jums iš tikrųjų reikia. Yra priežastis persvarstyti kai kuriuos savo įsitikinimus apie santykius su žmonėmis.

Vandenis (01.21-02.19) Puiki nuotaika ir precedento neturintis emocinis pakilimas bus su jumis visą šį laikotarpį. Galbūt dabar jūsų likimas bus sėkmingai nuspręstas jūsų asmeninio gyvenimo ir meilės atžvilgiu. Geriausiu būdu viskas bus profesijoje, ypač jei tai susiję su kūryba. Svarbiausia, neabejokite savimi.

Žuvys (02.20-03.20) Emociniu ir psichologiniu požiūriu laukia sunkus metas. Norint išlaikyti save geroje darbinėje būsenoje reikės daug pastangų. Jokiu būdu nepasiduokite ir nenusiminkite, net jei atrodo, kad visas pasaulis yra prieš jus. Plaukite prieš potvynį ir tada jūsų laukia sėkmė.

Tegai:
horoskopas
Balandžio 21-oji

Kokia šiandien diena: balandžio 12-osios šventės

(atnaujinta 12:32 2021.04.11)
Šią dieną Tarptautinės aviacijos federacijos sprendimu švenčiama Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena

Balandžio 12 yra 102-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 263 dienos.

Šiandien saulė teka: 06:27 val., leidžiasi: 20:14 val., dienos ilgumas: 13.47 val.

Savo vardadienį šiandien Julijus, Zenonas, Galmantas, Jūratė, Damijonas, Julius.

Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena

Balandžio 12 dieną Tarptautinės aviacijos federacijos sprendimu švenčiama Tarptautinė aviacijos ir kosmonautikos diena.

Šią dieną 1961 metais Jurijus Gagarinas kosminiu laivu "Vostok" (Rytai) pirmą kartą apskrido Žemę aplink orbitą.

Iš tiesų kosminių raketų pradžia — dar 1942 m. spalio 3 d. Šią dieną mažame Baltijos jūros pusiasalyje prie šiaurinių Vokietijos krantų, Pėnemiundės poligone, nacių Vokietija pirmąkart sėkmingai išbandė artilerijos raketą A-4 (vėliau vadinta V-2). Degančių dujų stulpo stumiama raketa pasiekė beveik 5,5 tūkst. km/h. greitį, pakilo į viršų apie 20 km ir nuskriejo daugiau kaip 200 km nuotolį.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1911 metais gimė rašytojas, prozininkas, vertėjas Vytautas Sirijos Gira (poeto Liudo Giros sūnus). Mirė 1997 m.

1912 metais gimė dailininkas Alfonsas Motiejūnas. Mirė 1979 m.

1922 metais Lietuvos Steigiamasis Seimas patvirtino naują Lietuvos universiteto (Kauno) statutą. 1930 metais universitetas pavadintas Vytauto Didžiojo vardu.

1927 metais buvęs prezidentas Antanas Smetona paleido III Lietuvos Seimą.

1959 metais gimė aktorė Nijolė Narmontaitė.

2011 metais Šiaurės Lietuvoje Akmenės rajone aptikti dinozaurų laikais gyvenusių gyvūnų dantys.

Ši diena pasaulio istorijoje

1621 metais Prancūzijos karaliaus Liudviko XIII kariauna nuslopino hugenotų sukilimą.

1654 metais Airija ir Škotija susivienijo su Anglija.

1911 metais pirmą kartą aviacijos istorijoje Pjeras Prijeras be nutūpimo per 3 valandas ir 56 minutes iš Londono atskrido į Paryžių monoplanu "Blerio".

1945 metais sulaukęs 63-ejų metų mirė JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas; prisaikdintas naujasis prezidentas Haris Trumenas.

1961 metais į Žemę iš orbitos sėkmingai sugrįžo pirmasis pasaulyje kosmonautas rusas Jurijus Gagarinas.

1966 metais JAV karo aviacija pirmą kartą bombardavo Šiaurės Vietnamą.

1981 metais NASA paleido pirmąjį erdvėlaivį "Columbia", kurio tikslas buvo apskrieti Žemę.

1993 metais NATO pradėjo kontroliuoti neskraidymo zoną virš Bosnijos.

1997 metais popiežius Jonas Paulius II pradėjo vizitą Sarajeve.

2011 metais Rusija iškilmingai paminėjo pirmojo kosmonauto Jurijaus Gagarino istorinio skrydžio 50-ąsias metines.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Ala Pugačiova, archyvinė nuotrauka

Pugačiova nusifilmavo vaizdo klipe Kozlovskio filmui "Černobylis"

(atnaujinta 13:03 2021.04.11)
Primadonai Danilos Kozlovskio juosta ne tik geras filmas, bet ir gyvenimo dalis. 1986 metais, beveik iškart po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje, Pugačiova viena pirmųjų paskelbė, kad reikia surinkti lėšų aukoms ir likvidatoriams

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Central Partnership kino studijos "YouTube" kanale paskelbtas vaizdo klipas Danilos Kozlovskio filmui "Černobylis", kuriame Ala Pugačiova skaito poetės Tatjanos Snežinos eilėraštį "Mes šiame gyvenime esame tik svečiai".

"Ala Borisovna buvo viena pirmųjų, kuri pamatė filmą, ir juosta įkvėpė legendinę dainininkę visiškai naujam Tatjanos Snežinos kompozicijos atlikimui", — sakoma vaizdo klipo aprašyme.

Primadonai Danilos Kozlovskio juosta ne tik geras filmas, bet ir gyvenimo dalis. 1986 metais, beveik iškart po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje, Pugačiova viena pirmųjų paskelbė, kad reikia surinkti lėšų aukoms ir likvidatoriams. Tam Maskvos olimpiniame sporto komplekse buvo surengtas labdaros koncertas "Sąskaita 904“", kuris buvo transliuojamas net užsienyje.

Praėjus keturiems mėnesiams po nelaimės, dainininkė, nepaisant rimto pavojaus sveikatai, viena pirmųjų surengė koncertą devyniems tūkstančiams likvidatorių netoli Pripetės.

"Alla Pugačiova yra epocha. Vardas, kurį žino absoliučiai visi mūsų šalies gyventojai. Puiki dainininkė ir žmogus. Tai buvo didžiulis įvykis — nors ir mažas, bet man svarbiausią —  bendras darbas su Alla Borisovna", — sakė Danila Kozlovskis studijoje.

Filmas pasakoja apie jauną ugniagesį iš Pripetės — Aleksejų Karpušiną, kuris planuoja kartu su savo mergina ir sūnumi persikelti prie jūros. Ketvirtojo reaktoriaus sprogimas kelia grėsmę jų svajonei. Pagrindinis veikėjas tampa vienu iš avarijos likvidatorių ir padeda išvengti kito sprogimo.

Kartu su Kozlovskiu filme vaidino Oksana Akinšina,Filipas Avdeevas, Ravšana Kurkova, Nikolajus Kozakas, Igoris Černevič ir kiti.

"Černobylio" premjera įvyks balandžio 15 dieną.

Tegai:
Černobylis, Ala Pugačiova