Grybų užkandėlė, archyvinė nuotrauka

Maisto gurmanams: Vilniuje prasideda gastronomijos savaitė

63
(atnaujinta 12:51 2017.11.06)
Lapkričio 6–12 dienomis visi norintys padegustuoti įvairaus maisto prabangiuose Vilniaus restoranuose gali tai padaryti tik už 10, 20 arba 30 eurų

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Maisto gurmanai ir norintieji pažinti skirtingus maisto skonius lapkričio 6 — 12 dienomis kviečiami prisijungti prie renginio "Vilniaus gastronomijos savaitė", praneša madeinvilnius.lt.

Ši savaitė ypatinga tuo, kad visi norintys padegustuoti įvairaus maisto prabangiuose restoranuose, tai gali padaryti tik už 10, 20 arba 30 eurų. Visi restoranai siūlo skirtingus, specialius festivalio meniu, į kuriuos įeina 3 arba 4 patiekalai.   

Sostinės gyventojai ir svečiai gastronomijos savaitės metu turės galimybę ne tik apsilankyti restoranuose, bet ir dalyvauti ekskursijoje, kuri vadinasi "Vilniaus skoniai" — ją praves Vilniaus gidų bendrija. Bus lankomos vietos, kurios kažkada buvo gastronomine prasme vilniečiams žinomos ir žymios, įdomios. Ekskursijos dalyviai sužinos intriguojančių istorijų apie šias vietas.

"Ekskursijos metu ne tik sužinosite, kur ir ką skanavo vilniečiai, bet ir įvertinsite šiandienos virtuvės meistrų kuriamus sostinės skonius", — žada organizatoriai.

Gastronominės ekskursijos vyks lapkričio 6, 8, 10 dienomis nuo 17:30 ir lapkričio 11, 12 dienomis nuo 11:00. Ekskursija tik iš ankto užsiregistravusiems dalyviams. Registracija į ekskursijas: info@lvra.lt arba telefonu + 370 686 51 148. Ekskursija kainuoja 9 eurus asmeniui + 5 eurus asmeniui už mokamų objektų lankymą.

Šiais metais savaitėje dalyvauja 26 restoranai: Amandus, Astorija Brasserie, Bizarre restaurant&bar, Dine restoranas, Dublis — restoranas braserija, Element, Ertlilio Namas Gaspar's, Gastronomika, Imperial Restaurant, La Storia, La Bonjour Leaye, MEAT Steak House, Restoranas-bistro Mykolo 4, Paupio12, SAULA, Somm, Stikliai, Stikliai Aludė Tavern, Šturmų švyturys, sugamour, Telegrafas, Restoranas Time, Žuvinė/ The Fish Restaurant, ir Svetainė-baras "Veranda".

Restoranams atstovauja išskirtinai gaminantys virtuvės šefai, kurinatys nuo lietuviško iki prancūziško stiliaus, nuo tradicinių iki šiuolaikinių tendencijų.

Kiekvienais metais tuo pat metu vyksta ir Baltijos maisto ir gėrimų paroda "BAF", kurią puikiai papildo "Gastronomijos savaitė". Šią parodą lapkričio 9 — 11dienomis galima aplankyti "Litexpo" parodų rūmuose.

Visą informaciją apie restoranus ir Gastonomijos savaitės žemėlapį galima rasti portale skonis.lt.  

Tinklalapio specialioje rubrikoje galima balsuoti už labiausiai patikusį restoraną ir jo meniu. Pagal paliktą balsų skaičių bus renkamas geriausias restoranas — "Gastronomijos savaitės žvaigždė". Apdovanojimai vyks BAF parodoje paskutiniąją dieną — lapkričio 11 dieną.

63
Tegai:
maisto gurmanai, restoranas, Vilniaus gastronomijos savaitė, Vilnius
Dar šia tema
Šiandien minima Pasaulinė maisto diena
"Keulė rūkė" kviečia į "Gatvės bazarą"