Nauja vaikų žaidimo aikštelė Vilniuje, nuotrauka iš įvykio vietos

Mažiesiems vilniečiams bus įrengta 130 naujų žaidimo aikštelių

47
(atnaujinta 17:40 2017.11.07)
Pirmoji aikštelė — modernus daugiafunkcinis kompleksas — jau atverta Viršuliškių gyventojams, greitai tokios aikštelės atsiras ir Karoliniškėse, Fabijoniškėse,Šeškinėse bei Pašilaičiuose

VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Sostinės savivaldybė per trejus metus mieste planuoja įrengti net 130 naujų modernių vaikų žaidimų aikštelių, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

Pirmadienį pirmoji aikštelė buvo atverta mažiesiems Viršuliškių gyventojams — modernus daugiafunkcinis kompleksas su integruotomis dvejomis šliaužynėmis, dvigubos sūpuoklės, keturvietis spyruokliukas, karuselė-laipynė ir uždengiama smėlio dėžė neleis nuobodžiauti nei mažesniems, nei vyresniems vaikams.

Новая детская площадка в Вильнюсе
Sūpuoklės

Artimiausiu metu nauja aikštelė pradžiugins ir Karoliniškių gyventojus.

Naujoje vaikų žaidimų aikštelėje skvere prie Viršuliškių g. 24 — ne tik modernios sūpuoklės, bet ir įrengti suoliukai, kuriose patogiai galės prisėsti vaikus prižiūrintys tėveliai ar seneliai. Teritorijoje pastatytos ir šiukšliadėžės, o visa vaikų žaidimo aikštelės danga padengta skaldele. Viršuliškių skvere esanti vaikų žaidimo aikštelė sudaryta iš dviejų zonų — viena skirta vaikams iki 6 metų, kita — vaikams nuo 6 iki 12 metų amžiaus.

Новая детская площадка в Вильнюсе
Nauja vaikų žaidimo aikštelė

Dar šią savaitę planuojama naują vaikų žaidimo aikštelę pabaigti montuoti Karoliniškėse — teritorijoje prie Sausio 13-osios g. 21. Jau pradėta įrenginėti aikštelė Naujosios Vilnios seniūnijoje (Genių g. 21), netrukus aikštelės atsiras ir Fabijoniškėse (Fabijoniškių g. 90), dvi Šeškinėje (Čiobiškio g. 12 ir Šeškinės ozo teritorijoje prie ežerėlio) bei Pašilaičiuose (Medeinos g. 8A). Likusias vaikų žaidimo aikšteles planuojama įrengti per ateinančius dvejus metus.

Visos naujosios Vilniuje statomos aikštelės bus trijų tipų, pritaikytos skirtingo amžiaus vaikams — iki 6 metų, 6-12 metų ir mišrios, vaikams iki 6 ir nuo 6 iki 12 metų.

Новая детская площадка в Вильнюсе
Vaikų žaidimo aikštelė Viršuliškėse

Sostinės savivaldybės prižiūrimos aikštelės, taip pat ir naujos aikštelės, yra paženklintos informacine lentele — joje nurodomas telefono numeris, kuriuo galima kreiptis pastebėjus gedimus. 

Vilniaus miesto savivaldybė nuolat prižiūri ir remontuoja 525 Vilniuje esančias vaikų žaidimo aikšteles. Keičiamos susidėvėjusios sūpuoklių dalys, įrenginiai perdažomi, atnaujinama aikštelių danga, keičiamas smėlio dėžių smėlis ir pan. Pernai vaikų žaidimo aikštelių priežiūrai buvo išleista  apie 170  tūkstančių eurų, tiek pat lėšų numatyta ir šiemet. Senas, metalines ir nesaugias vaikų žaidimų aikšteles sostinės savivaldybė išmontuoja ir projektuoja naujas, saugumo standartus atitinkančias aikšteles su modernia įranga.

47
Tegai:
vaikų žaidimo aikštelė, Vilnius
Pizos bokštas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 9-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.08.05)
Šią dieną 1173 metais buvo pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje

Rugpjūčio 9 yra 221-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 222-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 144 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 9 dieną, švenčiama Tarptautinė tautos diena. Ši diena skirta ginti vietinių tautų - čiabuvių teises. Čiabuviai, dar kitaip vadinami aborigenais, autochtonais - tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Tarptautinė tautos diena minima nuo 1994 metų.

Be to, rugpjūčio 9 dieną Singapūras mini Nepriklausomybės šventę, o Pietų Afrikos Respublika – Moters dieną.

Savo vardadienius rugpjūčio 9 dieną švenčia Jorūnas, Mintartas, Rolandas, Romanas, Romas, Tarvilė ir Virginija.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1906 metais rugpjūčio 9 dieną gimė prozininkas, eseistas Jurgis Jankus. 1944 metais jis  pasitraukė iš Lietuvos ir apsigyveno JAV. Mirė 2002 m.

Šią dieną 1922 metais Steigiamasis Seimas priėmė įstatymą apie lito įvedimą. Litas buvo oficiali Lietuvos valiuta nuo 1922 metų spalio 1 dienos iki 1941 metų kovo 25 dienos bei  nuo 1993 metų birželio 25 dienos iki 2014 metų gruodžio 31 dienos. 

1927 metais baigėsi Plečkaitininkų surengtas pučas. Plečkaitininkai – Lietuvos socialdemokratų emigrantų grupuotės, veikusios Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje 1927–1939 metais ir siekusios nuversti tautininkų režimą.

Ši diena pasaulio istorijoje

1173 metais pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje. Statybos baigėsi tik 1370 metais. 

1938 gime Ukrainos prezidentas Leonidas Danylovičius Kučma (1994–2005 m.).

1963 metais gime Whitney Houston, JAV pop ir R&B muzikos dainininkė, aktorė, filmų prodiuserė, dainų autorė, buvęs modelis. 

1965 metais Singapūras paskelbia nepriklausomybę nuo Malaizijos.

1975 metais mirė vienas žymiausių rusų kompozitorių, pianistų Dmitrijus Šostakovičius.

Tegai:
Pizos bokštas, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Sunkvežimiai

vilkikų vairuotojų pasienyje su Lietuva buvo konfiskuota daugiau nei 30 tūkst. eurų

(atnaujinta 20:11 2020.08.08)
Užsieniečiai nedeklaravo pajamų. Incidentas įvyko "Kamenny Log" patikrinimo punkte (greta "Medininkų")

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Baltarusijos pasieniečiai sulaikė sunkvežimių vairuotojus, kurie bandė gabenti nedeklaruotą valiutą. Apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį pasienyje su Lietuva "Kamennyj Log" patikros punkte (greta Medinininkų).

Kazachstano piliečiai pasieniečiams teigė, kad su savimi turėjo keliasdešimt tūkstančių eurų skirtingomis valiutomis (Rusijos rubliais, tenge, doleriais), tačiau muitinės ekspertizės metu paaiškėjo, kad krovinių vežėjai bandė pervežti kontrabandą, kurią sudarė apie 33 tūkstančius eurų.

Muitinės pareigūnai konfiskavo nedeklaruotas lėšas.

Tegai:
pasienis, nedeklaruoti pinigai, pinigai
Dar šia tema
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą
Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariamas padegimas