Gyditojas, archyvinė nuotrauka

Siūloma nuo gegužės medicinos darbuotojų atlyginimus didinti 20%

39
(atnaujinta 12:36 2017.11.09)
Planuojama, kad medicinos darbuotojų atlyginimų didinimas nepaveiks paslaugų kainų ir įmokų tarifų

VILNIUS, 9 lapkričio — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Vyriausybei teiks siūlymą nuo kitų metų gegužės mėnesio visų sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokestį padidinti ne mažiau kaip 20%, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Siūlymas buvo paruoštas po susitikimo su medikų profesinių sąjungų atstovais. Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas teigia esąs patenkintas šių derybų rezultatais.

"Su profesinėmis sąjungomis turėjome tikrai produktyvią diskusiją, mūsų pasiekti tarpiniai derybų rezultatai, kuriuos teiksiu Vyriausybei ir Finansų ministerijai yra, kad kitais metais atlygis turėtų didėti visiems sveikatos priežiūros specialistams", — sakė Veryga.

Anot Verygos, atlyginimai turėtų būti didinami ne mažiau kaip 20% nuo gegužės 1 dienos. Kitas derybų susitikimas yra numatomas kitą savaitę.

Ministro Verygos teigimu, visi puikiai suprantame, kad medikų darbas yra per menkai apmokamas ir jų darbo užmokestį būtina didinti. Tačiau prieš tai reikia labai gerai išanalizuoti galimus šaltinius, lėšų paskirstymą ir tikėtinas pasekmes valstybės ar privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetams.

Visgi, pasak ministro, sprendžiant šį klausimą pirmenybė bus teikiama pacientų interesams.

"Medikų darbo užmokesčio kėlimas niekaip negali paveikti eilinių pacientų didinant jiems paslaugų įkainius, įmokų tarifus ar kaip kitaip. Vadinasi reikia kasmet rasti papildomus keliasdešimt milijonų eurų nepažeidžiant pacientų teisių, užtikrinant kokybišką sveikatos priežiūrą, tenkinant žmonių poreikį naujiems kompensuojamiems vaistams, tyrimams, naujoms gydymo paslaugoms. Kaip tai padaryti? Ieškome bendro sprendimo", — sakė Veryga.

39
Tegai:
medicinos darbuotojai, medicina, atlyginimai
Temos:
Medicina ir sveikata (378)
Dar šia tema
Seime siūloma didinti medikų atlyginimus 400 eurų
Mokytojai gaus 1000 eurų atlyginimus iki 2020 metų
Veido kaukės, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje sulaikyta per 254 tūkst. nesaugių veido kaukių ir respiratorių

Muitinės pareigūnai dalyvavo tarptautinėje operacijoje, skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos muitinė, bendradarbiaujant su rinkos priežiūros institucijomis, neišleido per 254 tūkst. vienetų nesaugių apsauginių veido kaukių ir respiratorių, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

Minėtas saugumo reikalavimų neatitinkančias prekes buvo bandoma importuoti iš Kinijos ir Singapūro ir vėliau platinti Lietuvoje.

Pranešama, kad saugos reikalavimų neatitinkančios, suklastotos bei neoriginalios  medicininės priemonės ir farmacijos produktai kelia pavojų sveikatai bei gyvybei, neužtikrina tinkamo gydymo, trikdo ligų plitimo kontrolę.

Lietuvos muitinė šiais metais dalyvavo Pasaulio muitinių organizacijos koordinuojamoje operacijoje "STOP", skirtoje užkirsti kelią saugumo reikalavimų neatitinkančių bei neoriginalių farmacijos produktų ir medicininių priemonių patekimui į rinką.

Daugiau nei 2 mėnesius trukusioje "STOP" operacijoje dalyvavo 99 šalių policijos, muitinės, rinkos priežiūros institucijų ir privataus sektoriaus atstovai. Operacijoje buvo sulaikyta virš 3 mln. vienetų nesaugių ir pavojingų prekių – apsauginių veido kaukių, respiratorių, kitų asmens apsaugos priemonių, testų, termometrų, vaistinių preparatų, dezinfekcinio skysčio ir kt.

Tegai:
muitinė, Lietuva, kaukės
Dar šia tema
Lietuvos oro uostai papasakojo, kokios veido kaukės tinka kelionei lėktuvu
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000
COVID-19 testas

Prognozuojama, kad pirmadienį bendras COVID-19 atvejų skaičius gali viršyti 10 000

(atnaujinta 20:55 2020.10.22)
Pastaruoju metu sergamumas koronavirusu šalyje didėja. Vyriausybė paskelbė karantiną 12 savivaldybių

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkai paskelbė koronaviruso plitimo Lietuvoje prognozę. Jų skaičiavimais, pirmadienį užsikrėtusių skaičius viršys dešimt tūkstančių.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Ilgalaikės prognozės pagrįstos turimais duomenimis apie kasdienį sergamumą, sveikimą ir mirtingumą bei kitus rodiklius. Šiuo atveju skaičiuojant daroma prielaida, kad suvaržymai prognozuojamu laikotarpiu išliks nepakitę.

Mokslininkai prognozuoja, kad iki spalio 26 dienos nustatytų paros užsikrėtimų skaičius neturėtų viršyti 323. Skaičiuojama, kad iki pirmadienio žmonių, sergančių koronavirusu, skaičius pasieks 5469, o bendras nuo pandemijos pradžios užsikrėtusių žmonių skaičius bus 10 273.

Pastaruoju metu Lietuvoje reguliariai nustatomi nauji koronaviruso atvejų rekordai. Per visą laiką COVID-19 atvejų skaičius viršijo 8,6 tūkst., mirė 125 žmonės.

Trečiadienį vyriausybė nusprendė paskelbti karantiną 12-oje savivaldybių nuo spalio 26 iki lapkričio 9 dienos.

Atsižvelgiant į nepalankią koronaviruso epidemiologinę situaciją, karantiną buvo pasiūlyta įvesti Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybių teritorijose.

Tegai:
Lietuva, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Įvardytas paprastas būdas nustatyti asmenį, užsikrėtusį koronavirusu
Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę
Šalies gyventojams priminta, kaip elgtis susirgus COVID-19