Pensininkas, archyvinė nuotrauka

"Sodra" išmokės mirusiųjų pensininkų kompensacijas paveldėtojams

3160
(atnaujinta 14:53 2017.11.09)
Per krizės laikotarpį mažesnes pensijas gavusiems pensininkams 2016-2017 metais buvo išmokėtos kompensacijos, šiuo metu dėl šalpos gali kreiptis jau mirusių žmonių giminaičiai

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Mirusiųjų pensininkų turto paveldėtojai raginami kreiptis į "Sodrą" dėl ekonominės krizės metu sumažintų pensijų dalies kompensavimo, skelbia Vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnyba.

Vyriausybė nutarė keisti Šalpos pensijų, Valstybinio socialinio draudimo įstatymus ir tokių pensijų skyrimą bei mokėjimą nuo 2019 metų perduoti "Sodrai". 

Planuojama, kad 2019 meatais bus sutaupyta apie pusę milijono eurų išmokų administravimui skirtų valstybės biudžeto lėšų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas Andrius Šerepka sako, kad prašymų iš tokių asmenų laukiama iki kitų metų pabaigos.

Be to pagal Seimo priimtas pataisas atsisakoma diskriminacinės nuostatos, kad šalpos išmokos neskiriamos 18 metų nesukakusiems asmenims, slaugomiems palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje.

Ekonominės krizės metu dirbusiems senatvės ir valstybių pensijų gavėjams pensijos buvo itin sumažintos.

"Sumažinimai buvo kompensuoti 2016-2017 metais, tačiau jei šių pensijų gavėjai iki kompensavimo mirė, kompensavimo nesulaukė, tai šias kompensuojamąsias sumas paveldi šių asmenų įpėdiniai, paveldėję mirusiojo turtą", — patvirtino Šerepka.

2016 metais šalpos išmokas gavo daugiau nei 61 tūkstantis asmenų,  2017 metais šalpos išmokoms skirta 104,3 milijonų eurų, joms administruoti  - 2,1 milijonai eurų.  

Prašymus dėl kompensavimo paveldėtojai turi pateikti pensiją mirusiajam mokėjusiam "Sodros" teritoriniam skyriui ne vėliau kaip iki 2018 metų gruodžio 31 dienos. Su prašymu reikia pateikti asmens tapatybės dokumentą ir paveldėjimo teisės liudijimą.

3160
Tegai:
pensininkai, pensijos, kompensacija, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra", Lietuva
Temos:
Pensijos Lietuvoje (18)
Dar šia tema
Lietuvos pensininko biudžetas yra 9,5 eurai vienai dienai
Pensininkai mitinguoja už padorią senatvę
Lietuvos pensininkai: valdžia, išgirsk mus
Vilniaus oro uostas

"Lietuvos oro uostai" išrinko naują valdybos pirmininkę

(atnaujinta 08:29 2021.02.26)
Ankstesnis bendrovės valdybos pirmininkas Arijandas Šliupas atsistatydino šių metų vasario pradžioje

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Eglė Čiužaitė tapo Lietuvos oro uostų bendrovės valdybos pirmininke, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

VĮ Lietuvos oro uostų valdybos pirmininke Čiužaitė išrinkta iš esamų valdybos narių.

Šiuo metu LOU valdyboje yra trys nariai, vyksta dar dviejų narių atranka.

Naujas įmonės valdybos pirmininkas buvo renkamas vasario 1 d. atsistatydinus Arijandui Šliupui. Jo narystė įmonės valdyboje baigėsi vasario 5 d.

LOU valdo tris tarptautinius oro uostus – Vilniaus, Kauno bei Palangos – ir vysto koordinuotą jų veiklą.

Anksčiau bendrovė paskelbė apie struktūrinius pokyčius koronaviruso pandemijos ir su ja susijusios krizės metu. Kai kurie ankstyvos stadijos projektai bus sustabdyti, o nuo metų pradžios buvo planuojama centralizuoti Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų valdymą. Bendrovė nori grąžinti keleivių srautą iki tokio lygio, koks buvo iki pandemijos. Manoma, kad 2021 metais keleivių srautas pasieks 50 procentų praėjusių metų.

Tegai:
Lietuvos oro uostai
Policijos automobilis

Vilniuje esančiame bute policija rado 10 kg kanapių

(atnaujinta 07:47 2021.02.26)
Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Vilniuje esančiame bute policijos pareigūnai rado ir paėmė apie 10 kg augalinės kilmės medžiagos, praneša Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko vasario 25 dieną Blindžių gatvėje. Policijos duomenimis, įtariama, kad tai narkotinė medžiaga — kanapės.

Įtariamieji, gimę 1991, 1992 ir 1999 metais, uždaryti į areštinę, o vyras, gimęs 1988 metais, apklaustas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
kanapės, policija, Vilnius
Dar šia tema
Lietuvoje moteris peiliu sužalojo policininką
Pasvalio rajone vairuotojas atsitrenkė į greitosios pagalbos automobilį ir žuvo
Klaipėdos policija atsakė į pranešimus apie prieigos prie jūros ribojimus