Aplankai su dokumentais, archyvinė nuotrauka

Fiktyviems užsieniečių verslininkams nesuteikė leidimo gyventi Lietuvoje

33
(atnaujinta 12:14 2017.11.11)
Nagrinėjant prašymus suteikti leidimus gyventi Lietuvoje, Migracijos departamentui kilo abejonių ar tikrai užsieniečių atvykimo tikslai yra vykdyti teisėtą veiklą šalyje

VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Migracijos departamentas atsisakė suteikti leidimus gyventi Lietuvoje aštoniuolikai fiktyvių užsieniečių verslininkų, praneša departamento spaudos tarnyba.

Pernai lapkritį į departamentą kreipėsi 18 užsieniečių, kurie norėjo gauti leidimus laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje tuo pagrindu, kad jie ketina užsiimti teisėta veikla.

"Nagrinėjant minėtų užsieniečių prašymus, Migracijos departamentui kilo abejonių, kad tikrieji užsieniečių atvykimo tikslai yra ne vykdyti teisėtą veiklą Lietuvoje, o tik įteisinti savo buvimą Europos Sąjungoje", — teigiama pranešime.

Migracijos departamentas nustatė, kad abi bendrovės identiškai imituoja veiklą ir deklaruoja teikiančios paslaugas tiems patiems klientams.

Departamento teigimu, abejones dar labiau sustiprino aplinkybė, kad abi bendrovės sudarė sutartis su Honkonge, kuriame dėl patrauklios lengvatinių mokesčių sistemos dažnai yra registruojamos ofšorinės įmonės, įregistruota įmone. Ši į abiejų bendrovių banko sąskaitas 2016-ųjų rugsėjo pabaigoje pervedė po daugiau nei 50 tūkstančių eurų iš Latvijos Respublikos banke esančios sąskaitos už dar nesuteiktas paslaugas.

Migracijos departamentas atsisakė minėtiems užsieniečiams išduoti leidimus laikinai gyventi, tačiau jie šiuos sprendimus apskundė administraciniams teismams. Galutinėmis ir neskundžiamomis nutartimis Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas užsieniečių skundus atmetė.

33
Tegai:
leidimas gyventi šalyje, užsieniečiai, Migracijos departamentas
Dar šia tema
Du migrantai iš Eritrėjos perkelti į Lietuvą
Baigtas Migracijos departamento veiklos tyrimas
Misiūnas: Migracijos departamento funkcijas perims policija
Migracijos departamentas nepriima prašymų dėl nacionalinų vizų išdavimo