Transeksualas, archyvinė nuotrauka

Lietuvos parlamentarai siūlo uždrausti keisti lytį

27
(atnaujinta 08:30 2017.11.13)
Grupė Seimo narių siūlo įtvirtinti, kad lytis yra genetiškai nulemta žmogaus prigimtinė savybė, ir uždrausti Lietuvoje lyties keitimą

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Seime registruotas įstatymo projektas, įtvirtinantis, jog "farmakologinės, chirurginės procedūros ar psichiatrinė, psichologinė terapija, kuriomis siekiama pakeisti genetiškai nulemtos asmens lyties požymius (lyties keitimas), Lietuvos Respublikoje yra draudžiamos".

Tokias Civilinio kodekso pataisas įregistravo 31 parlamentaras, daugiausiai valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, taip pat keletas konservatorių ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių, praneša LRT

Šios pataisos registruotos, kai Teisingumo ministerija parengė įstatymo projektą, leidžiantį translyčiams asmenims be teismo dokumentuose pakeisti nuorodą į lytį, vardą, pavardę ir asmens kodą. 

Lietuva 2007 metais pralaimėjo bylą Europos Žmogaus Teisių Teisme dėl to, kad šalyje nėra įstatymo, reglamentuojančio lyties keitimo tvarką.

27
Tegai:
lyties keitimas, Seimas
Dar šia tema
JAV žiniasklaida siūlo Europai susimąstyti apie transgenderių teises
Vokietija oficialiai įvedė "trečiosios lyties" sąvoką
Seimas nepritarė lyčiai neutraliai partnerystei
Discussion