Krepšinis. Lietuvos ir Rusijos rinktinės, archyvinė nuotrauka

Paskutinė ataka Maskvoje lietuvėms nepavyko

28
(atnaujinta 11:55 2017.11.16)
Trečiadienį, lapkričio 15 dieną, Lietuvos moterų rinktinė patyrė eilinį pralaimėjimą oficialiose rungtynėse, nusileidusi 2019 metų Europos čempionato kvalifikacijoje rusėms

VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Primename, kad Lietuvos krepšininkės nesėkmingai pradėjo atranką į "Eurobasket-2019", pralaimėję praėjusį šeštadienį namuose Vengrijos rinktinei (70:73). Šiuo pralaimėjimu lietuvės pratęsė savo prakaimėjimų seriją FIBA turnyruose iki aštuonių rungtynių ir todėl atvyko į Maskvą su dideliu noru jį pagaliau nutraukti.

Ir rungtynių pradžia patvirtino komandos iš Baltijos šalies ketinimų rimtumą: iki pirmojo ketvirčio vidurio šeimininkės tesurinko du taškus, o svečiai — net aštuonis. Skyrę daugiau dėmesio įžaidimui gynyboje, rusės sugebėjo iki kėlinio pabaigos sumažinti skirtumą iki "-2".

Antrame kėlinyje Rusijos rinktinės buvo jau neatpažinti: pilnu pajėgumu jos pradėjo atakuoti,  ypač išsiskyrė Zhosselina Maiga. Rusės padarė įspūdingą proveržį ir į ilgąją pertrauką jos išėjo su ryškia persvara — 36:27.

Trečiąjį ketvirtį vienu metu Rusijos nacionalinės rinktinės pranašumas tapo net dviženkliu, tačiau lietuvės nepasidavė ir pamažu pradėjo mažinti atotrūkį. Per paskutines 10 minučių jos nusileido tik keturiais taškais.

Krepšinis. Europos čempionatas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Филиппов

Atkaklus žaidimas tęsėsi: į rezultatyvią vienos komandos ataką antra atsakė beveik iš karto. Tačiau pačioje pabaigoje rusės užbuksavo, leido varžovėms iš eilės surinkti aštuonis taškus ir jau pačios atsidūrė autsaiderių pusėje. Lietuvos nacionalinėje komandoje, visų pirma, išsiskyrė Kamilė Nacickaitė ir Gintarė Petronytė.

Likus dviems su puse minučių iki finalinės sirenos Lietuvos rinktinė pirmavo —  59:62. Prasidėjo įtamptas žaidimas, kol pagaliau, likus mažiau nei minutei iki galo Maigai vis gi pavyko po skydu užbaigti ataką antru tempu — 61:62.

Tuo metu lietuvių vadovas Mantas Šernius pasiėmė pertraukėlę, po kurios jo auklėtinės atakavo, tačiau nesėkmingai: sutrukdė Marijos Čerepanovos blokas, o atsakydama vis ta pati Maiga pataikė į žiedą iš vidurinio atstumo,  Rusija vėl priekyje — 63:62.

Žaisti liko dar 31 sekundę ir jos įtalpino net kelis dramatiškus įvykius. Lietuvėms nepasisekė ataka (rusės vėl puikiai sužaidė gynyboje, uždengę metimą). Svečiams iš karto teko pažeisti taisykles, o Čerepanova nepataikė abiejų baudų ir praleido galimybę padidinti savo pranašumą.

Lietuvos rinktinė pradėjo paskutinę ataką, rusės pažeidė taisykles ir Santa Okockytė, likus 2,7 sekundžių iki sirenos stoja mesti lemiamų baudų. Jos galėjo lemti susitikimo rezultatą Lietuvos komandos naudai, tačiau nelėmė — abu bandymai buvo nesėkmingi.

Баскетбол. Женщины. Отборочный матч ЧЕ-2019. Россия – Литва
Lietuvos krepšinio rinktinė prieš Rusijos nacionalinę komandą

Taigi, Rusijos rinktinė iškovojo antrąją pergalę Europos čempionato 2019 kvalifikacijoje ir kartu su vengrėmis yra turnyrinės lentelės C grupės viršuje. Tieisoginį kelialapį į čempionatą gaus kiekvienos iš aštuonių atrankos grupių nugalėtoja, o taip pat šešios geriausios komandos, užėmusios antrąsias vietas. Kaip matome, kol kas lietuvaitėms nepasiekiamas net antras variantas.

"Eurobasket-2019" (moterys). Kvalifikacija. C grupė:

Rusija — Lietuva 64:62 (10:12, 26:15, 12:17, 16:18)

Rusija: Maiga 13, Leškovtseva 11

Lietuva: Petronytė 19 + 9 atkovoti kamuoliai, Nacickaitė 16

Lapkričio 15 diena. Maskva. Sporto rūmai "Dinamo".

  1. Vengrija   2 2 0 0 0 210-118 4
  2. Rusija      2 2 0 0 0 186-99 4
  3. Lietuva    2 0 0 0 2 132-137 2
  4. Albanija    2 0 0 0 2 85-259 2
28
Tegai:
krepšinio rinktinė, merginos, sportas, Rusija
Dar šia tema
Sporto apžvalga: juokingos futbolininkės ir Kasparo debiutas
Sporto apžvalga. Juodasis penktadienis: Maskva dominuoja prieš Lietuvą
Sporto apžvalga: "Žalgiris" "Katalonijos referendume" už Ispaniją
Sporto apžvalga. Europos naujovė: Lietuvos šansas ar segregacija?
Pizos bokštas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 9-osios šventės

(atnaujinta 21:54 2020.08.05)
Šią dieną 1173 metais buvo pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje

Rugpjūčio 9 yra 221-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 222-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 144 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 9 dieną, švenčiama Tarptautinė tautos diena. Ši diena skirta ginti vietinių tautų - čiabuvių teises. Čiabuviai, dar kitaip vadinami aborigenais, autochtonais - tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Tarptautinė tautos diena minima nuo 1994 metų.

Be to, rugpjūčio 9 dieną Singapūras mini Nepriklausomybės šventę, o Pietų Afrikos Respublika – Moters dieną.

Savo vardadienius rugpjūčio 9 dieną švenčia Jorūnas, Mintartas, Rolandas, Romanas, Romas, Tarvilė ir Virginija.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1906 metais rugpjūčio 9 dieną gimė prozininkas, eseistas Jurgis Jankus. 1944 metais jis  pasitraukė iš Lietuvos ir apsigyveno JAV. Mirė 2002 m.

Šią dieną 1922 metais Steigiamasis Seimas priėmė įstatymą apie lito įvedimą. Litas buvo oficiali Lietuvos valiuta nuo 1922 metų spalio 1 dienos iki 1941 metų kovo 25 dienos bei  nuo 1993 metų birželio 25 dienos iki 2014 metų gruodžio 31 dienos. 

1927 metais baigėsi Plečkaitininkų surengtas pučas. Plečkaitininkai – Lietuvos socialdemokratų emigrantų grupuotės, veikusios Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje 1927–1939 metais ir siekusios nuversti tautininkų režimą.

Ši diena pasaulio istorijoje

1173 metais pradėtas statyti Pizos bokštas –  žymiausias pakrypęs pastatas pasaulyje. Statybos baigėsi tik 1370 metais. 

1938 gime Ukrainos prezidentas Leonidas Danylovičius Kučma (1994–2005 m.).

1963 metais gime Whitney Houston, JAV pop ir R&B muzikos dainininkė, aktorė, filmų prodiuserė, dainų autorė, buvęs modelis. 

1965 metais Singapūras paskelbia nepriklausomybę nuo Malaizijos.

1975 metais mirė vienas žymiausių rusų kompozitorių, pianistų Dmitrijus Šostakovičius.

Tegai:
Pizos bokštas, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Sunkvežimiai

vilkikų vairuotojų pasienyje su Lietuva buvo konfiskuota daugiau nei 30 tūkst. eurų

(atnaujinta 20:11 2020.08.08)
Užsieniečiai nedeklaravo pajamų. Incidentas įvyko "Kamenny Log" patikrinimo punkte (greta "Medininkų")

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Baltarusijos pasieniečiai sulaikė sunkvežimių vairuotojus, kurie bandė gabenti nedeklaruotą valiutą. Apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį pasienyje su Lietuva "Kamennyj Log" patikros punkte (greta Medinininkų).

Kazachstano piliečiai pasieniečiams teigė, kad su savimi turėjo keliasdešimt tūkstančių eurų skirtingomis valiutomis (Rusijos rubliais, tenge, doleriais), tačiau muitinės ekspertizės metu paaiškėjo, kad krovinių vežėjai bandė pervežti kontrabandą, kurią sudarė apie 33 tūkstančius eurų.

Muitinės pareigūnai konfiskavo nedeklaruotas lėšas.

Tegai:
pasienis, nedeklaruoti pinigai, pinigai
Dar šia tema
Telšiuose neblaivus vyras grasino nužudyti tris pažįstamus asmenis bei panaudoti ginklą
Klaipėdoje sudegė automobilis, įtariamas padegimas