Šuo, archyvinė nuotrauka

Meilė keturkojams: jaunas veterinaras Justas jaukinasi "piktą" šunį

68
(atnaujinta 18:11 2017.11.18)
Facebook populiarėja jauno veterinaro Justo istorija, jis bando išgydyti ir grąžinti "pikto" šuns Pilkio pasitikėjimą

VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Beglobių ir nuskriaustų keturkojų žmogaus draugų likimai būna labai sunkūs, todėl jie tampa piktais ir nustoja mylėti žmones, tačiau yra ir gerų žmonių, kurie nepasiduoda ir stengiasi grąžinti prarastą pasitikėjimą.

Tokia istorija Facebook pasidalino privati gyvūnų prieglauda "Penkta koja".

"Sakoma, kad gražiausi darbai daromi tyliai. Bet mes norim, kad žinotumėt — stebuklai vyksta. Vyksta iš lėto. Tylomis. Ir jei atvyktumėt mūsų aplankyti, tokio stebuklo gimimą galėtumėt pamatyti patys", — dalinasi vargšų gyvūnų globėjais.

Veterinarinę mediciną studijavęs Justas Raibikis nepasidoda ir pamažu stengiasi grąžinti "pikto" Pilkio pasitikėjimą.

Pilkio istorija liūdna, nes savanaudiški žmonės laikė jį pririštą voljere ir jis niekada nebuvo išleidžiamas į lauką. Taip Pilkis ir įpyko ant viso pasaulio.

Vilkis Pilkis būtent ir gyveno pas pagyvenusią porą. Voljere. Niekada nevedžiojamas. Šeriamas per tinklą. Tiesa, dar tik trejetą metų. Bet, matyt, kažkas Pilkiui bus pašnibždėjęs, kad jam taip reiks gyventi dar bent 13 metų, ir Pilkio ši mintis nedžiugino. Taip nedžiugino, kad kai nušvito viltis iš voljero pasprukti, jis taip ir padarė. Ir nieku gyvu nebesileido įtikinamas, kad voljere 16 metų nugyventi šuniui — garbė, laimė ir pašaukimas. Matyt tikrai buvo apsisprendęs voljeran nebegrįžti, net kai šeimininkas ir pastiprinimą iš kaimynystės pasikvietė nedorėlio pažabojimui. Vilkis Pilkis ir toliau nesileido įtikinamas, bet juo niekas netikėjo, kol edukaciniais tikslais nenukando kaimynui piršto. O tada jau patikėjo visi.

Pasiklydęs medžiotojo šuo rastas po keturių dienų >>

"Tiek šeimininkai, tiek kaimynai užsibarikadavo namuose. Policija buvo iškviesta Vilkio nušauti. Bet kartu atvažiavom mes ir Pilkį parsivežėm Linksmakalnin. Bet Vilkis jau mokytas — nepasiduoda mūsų įtikinėjimams, kad dabar jau viskas bus gerai. Kad nereikės jam voljere dar 13 metų sargauti. Visaip bandom. O jo atsakymas vienas: "traukit nagus!". Ir mes traukiam", — taip aprašė pirmą susitikimąą su Pilkiu gyvūnų globėjai.

Kadangi Pilkis pasirodė agresyvus ir nukando pirštą, pagal taisykles jį reikėjo užmigdyti, tačiau prieglaudos atstovai prisėmė atsakomybę ir paprašė tuo nedaryti.

"O liūdniausia yra tai, kad mes net nesam tikri, kad mums pavyks tą jo pasitikėjimą žmogumi susigrąžinti. Bet mes padarysim viską", — taip rašė prieglaudos darbuotojai dar lapkričio 10 dieną.

O jau po keturių dienų atsidrado Justas, kuri nuo šiol prieglaudoje vadina niekaip kitaip kaip "stebuklas". Viskas, kuo nori Justas, kad Pilkis vėl pasitikėtų žmogumi.

Студент Юстас выхаживает озлобленного пса
Justas maitina Pilkį, sėdi šali jo ir ramiai laukia, kol šuo supras, kad ne visi žmonės pikti

Justas ateina, atsineša dešros ir po truputį Pilkį jaukinasi. Iš pradžių pro grotas. Valandų valandas. Kantriai. Diena iš dienos. O dabar jau ir Pilkio narve.

Kai prieglaudos atstovai pirmą kartą parodė Facebook Pilkį, jis tikrai atrodė labai piktas. Vaizdo įraše matosi, kaip šuo pastoviai loja ir nieko neprisileidžia. O dabar Justas jau užeina į narvą. Pilkis tapo rameųsnis ir labiau draugiškas.

Justas maitina Pilkį, sėdi šali jo ir ramiai laukia, kol šuo supras, kad ne visi žmonės pikti. Vaikinas sako, kad domėsi gyvūnų psichologija ir ketina toliau globoti nuskriaustus keturkojus.

Sputnik Lietuva linki Justui ir Pilkiui sėkmės ir stebės jų istoriją.

68
Tegai:
gyvūnai, VŠĮ Penkta koja
Gruodžio 2

Kokia šiandien diena: gruodžio 2-osios šventės

(atnaujinta 20:37 2020.12.01)
Nuo gruodžio 2 dienos iki metų galo lieka 29 dienos, dienos ilgis —  07 val. 38 min. Šią dieną pasaulyje minima Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

Gruodžio 2 yra 336-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 337-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 29 dienos.

2020 metų gruodžio 2 dieną saulė teka 08:19leidžiasi 15:57, dienos ilgis — 07 val. 38 min.

Tarptautinė vergovės panaikinimo diena

1949 metais Jungtinių tautų Organizacija priėmė konvenciją dėl kovos prieš prekybą žmonėmis ir prieš prostituciją.

Lietuvoje grėsmingai plečiasi nauja organizuoto nusikalstamumo rūšis — prekyba žmonėmis. Dar ne taip seniai VRM ir prokuratūra nelaikė prekybos žmonėmis organizuoto nusikalstamumo dalimi. Ši veika buvo kriminalizuota 1998 metų liepos 2 dieną, o nuo 1998 metų liepos 29 ienos asmenys, pažeidę į Baudžiamąjį kodeksą įtrauktą prekybos žmonėmis punktą, gali būti baudžiami.

Pagal Baudžiamojo kodekso 8 (1) straipsnį prekyba žmonėmis laikoma sunkiu nusikaltimu. 131 (3) straipsnis numato, jog asmens pardavimas ar kitoks perleidimas arba asmens įgijimas turint tikslą jį seksualiai išnaudoti, priversti užsiimti prostitucija arba gauti materialinę ar kitokią asmeninę naudą, taip pat asmens gabenimas prostitucijai į Lietuvą arba už Lietuvos ribų yra baudžiamas laisvės atėmimu nuo ketverių iki aštuonerių metų. Ta pati veika, padaryta pakartotinai arba nepilnamečio atžvilgiu, arba grupės iš anksto susitarusių asmenų, arba itin pavojingo recidyvisto, baudžiama laisvės atėmimu nuo šešerių iki dvylikos metų.

Ši diena istorijoje

1841 metais gimė bibliografas bei literatūros istorikas Silvestras Baltramaitis. Mirė 1918 metais.

1884 metais gimė Vaclovas Biržiška, bibliografas, kultūros istorikas. Mirė 1956 metais.

1886 metais gimė Pranas Dovydaitis, lietuvių filosofas, 1918 metų vasario 16 dienos Nepriklausomybės akto signataras. Mirė tremtyje 1942 metais.

1924 metais Karaliaučiuje mirė vienas iš žymiausių lietuvių kalbos tyrinėtojų, profesorius Kazimieras Būga. Gimė 1879 metais.

1934 metais mirė Julijonas Lindė-Dobilas, prozininkas, dramaturgas, kritikas. Gimė 1872 metais.

1996 metais legendinė grupė "Foje" oficialiai pranešė apie savo iširimą.

1997 metais prezidentas Algirdas Brazauskas apdovanojo Lietuvos kamerinio orkestro vyriausią dirigentą Saulių Sondeckį Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino I-ojo laipsnio ordinu.

2003 metais Vilniuje pristatytas naujas aktoriaus ir dainininko Kosto Smorigino solinis albumas "Ponai ir ponios", kuris priminė "kimiųjų" Leonard Cohen (Leonard Koeno) ir Joe Cocker (Džo Kokerio) muziką.

2008 metais eidamas 58-uosius metus mirė Kauno miesto savivaldybės tarybos narys (2003–2004 m.), Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės direktorius Juozas Skirmantas Paukštys.

Savo vardadienį šiandien švenčia Aura, Aurelija, Aurė, Aurėja, Milkanta, Milkantas, Minkinta, Milkintas, Milmantas, Milmantė, Paulina, Svirgailas, Svirgailė, Svirganta, Svirgauda, Svirgaudas, Svirgaudė, Svirgeda, Svirgedas, Vėjūnas, Viviana.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Audinė

Dėl koronaviruso Lietuvoje bus sunaikinta apie 40 tūkstančių audinių 

(atnaujinta 19:59 2020.12.01)
Augintojai tikisi išlaikyti likusius gyvulius, nes jie yra kitame sektoriuje. Pirminiais duomenimis, infekcija gyvūnams galėjo būti perduota personalo

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Jonavos krašto ūkyje teks sunaikinti apie 40 tūkst. audinių. Apie tai pranešė TASS, remdamasi regioninės administracijos patarėju civilinės gynybos klausimais Vytautu Kaminsku.

Anot jo, "Danmink" įmonės ūkyje nebuvo įmanoma sustabdyti infekcijos plitimo. Iš viso ūkyje yra apie 60 tūkstančių gyvūnų.

Augintojai tikisi išsaugoti likusius gyvulius, nes jie yra kitame sektoriuje, kur koronaviruso infekcija greičiausiai nebus paplitusi.

Pirminiais duomenimis, infekcija gyvūnams galėjo būti perduota personalo. Praėjusią savaitę tapo žinoma, kad vienam iš ūkio darbuotojų buvo diagnozuotas koronavirusas. Šiuo metu yra žinoma apie keturis užsikrėtusius, keli kontaktiniai asmenys yra izoliuoti.

Taip pat koronavirusas buvo nustatytas žmonėms, dirbantiems audinių auginimo įmonėje, Radviliškio rajone.

Anksčiau laikinai einantis sveikatos apsaugos ministro pareigas Aurelijus Veryga teigė, jog nėra pagrindo baimintis, kad žmonės gali užsikrėsti koronavirusu nuo audinių. Jis pažymėjo, kad tarptautinės rekomendacijos iki šiol nesuteikia pagrindo rimtai susirūpinti dėl žmonių užkrėtimo nuo gyvūnų.

Danijoje lapkričio pradžioje priimtas sprendimas sunaikinti visas audines, kurios gali nešioti mutavusį koronavirusą ir perduoti jį žmonėms.

Vėliau Danijos maisto ministras Mogensas Jensenas pripažino, kad sveikų audinių sunaikinimas buvo perteklinis. Anot jo, vyriausybė neturėjo jokio teisinio pagrindo reikalauti, kad audinės būtų nužudytos ne tuose ūkiuose, kur buvo nustatyti koronavirusu užkrėsti gyvūnai.

Per visą laiką Lietuvoje nustatyti daugiau nei 62 tūkstančiai COVID-19 atvejų, mirė daugiau nei 510 pacientų. Karantinas Lietuvoje galioja iki gruodžio vidurio.

Tegai:
COVID-19, audinė
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje