Jauni šeima, archyvinė nuotrauka

Daugiavaikiai tėčiai turės teisę į antrojo laipsnio valstybinę pensiją

253
(atnaujinta 17:30 2017.11.21)
Nuo kitų metų pradžios ne tik daugiavaikės motinos, bet ir tėvai turės teisę gauti valstybinę pensiją

VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Seimas priėmė Valstybinių pensijų įstatymo pataisas, kuriomis nutarta užtikrinti, kad tėvai (įtėviai), kurie išaugino 5 ir daugiau vaikų, turėtų teisę gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pagal priimtus pakeitimus daugiavaikiam tėvui antrojo laipsnio valstybinė pensija bus skiriama tuo atveju, kai nėra daugiavaikės motinos arba kai ji neatitinka šiame įstatyme nustatytų antrojo laipsnio valstybinės pensijos skyrimo sąlygų.

Už naujas teisės akto nuostatas balsavo 84 Seimo nariai, prieš — 2, susilaikė 1 parlamentaras.

Įstatyme tap pat aiškiai apibrėžti atvejai, dėl kokių priežasčių daugiavaikiams motinai arba tėvui antrojo laipsnio valstybinė pensija nebūtų skiriama.

Pavyzdžiui, jei motina ar tėvas piktnaudžiauja alkoholiu ar narkotikais ir bent vienas jų vaikas auga ar augo socialinės rizikos šeimoje; jei ji ar jis buvo nuteisti už padarytą nusikaltimą ar baudžiamąjį nusižengimą vaikui ir šeimai ar už nusikaltimą, susijusį su vaiko sveikatos sutrikdymu ar gyvybės atėmimu, ir taip toliau.

Priimtos pataisos įsigalios 2018 metų sausio 1 dieną.

Pirmojo laipsnio valstybinė pensija šiuo metu siekia 232 eurus, antrojo laipsnio valstybinė pensija — 116 eurų.

253
Tegai:
valstybinę pensiją, Daugiavaikis tėvas
Dar šia tema
Tikra netekusių tėvų vaikų globa – tai jų priėmimas
Išmokos ypač sunkiai sergančių vaikų tėvams bus mokamos ilgiau
Kalnuose

Savaitgalio horoskopas: kas mūsų laukia vasario 27-28 dienomis

(atnaujinta 18:02 2021.02.26)
Bendras savaitgalio horoskopas papasakos apie tai, kas laukia visų zodiako ženklų atstovų vasario 27–28 dienomis

Savaitgalį stabtelėkime, pabūkime nerangūs ir pasimėgaukime visais šešiais pojūčiais. Dar geriau pasijusime, jei patogiai įsitaisysime, dailiai pasipuošime, iki soties pasmaguriausime ar ką nors vertinga įsigysime. Meilės, malonumų ir visokių gėrybių paieškas kažkas apribos, bet atsiras žmonių, kurie pasiūlys ar padės atrasti santykiams reikalingus sprendimus.

Nepalanku pirkti vertingus daiktus. Netinkamas metas atsakingiems susitikimams, susitarimams, nepalankus ir piniginiams ir turto reikalams tvarkyti.  Neskubėkite, dažniau ilsėkitės ir nuolat tikrinkite tai, ką atlikote. Ne laikas aiškintis santykius su tais, kurie jums brangūs, kuriuos mylite. Ir labiau pasisaugokite vagių, sukčių. Labiau tikėtinos traumos krintant ar susidūrus. Būkite atsargesni su aštriais daiktais, įrankiais.

Labiau pažeidžiamos rankos, stuburas, keliai, galva. Stiprėja sentimentalios, romantiškos nuotaikos, poreikis aukotis, globoti silpnesnius, mylėti visą pasaulį. Tvarkant reikalus tikimybė pervertinti savo finansines galimybes. Geras metas kultūros, meno renginiams, labdarai.

Šeštadienis, vasario 27-oji, nebus tinkamas švęsti, pramogauti – derėtų imtis sunkių ir nemalonių darbų, tvarkymosi. Imkitės to, kas atidėta, pamiršta, ir rasite paprastų būdų seniems, atsibodusiems sunkumams įveikti.

Pirmąją dienos pusę galimi ir malonūs netikėtumai, netikėtos dovanos, nelaukti pinigai ar tiesiog radiniai. Tinka ieškoti pamestų daiktų, papuošalų. Pasistenkite labiau kitiems padėti, būkite dosnūs, aukokite, neatsakykite prašantiems.

Pirmoji dienos pusė itin palanki ir akmenims – amuletams, talismanams įsigyti. 

Sekmadienis, vasario 28-oji gana sunkus – verta apriboti bendravimo ratą, daugiau dėmesio reikia skirti sau bei artimiesiems. Mažiau planuokite – galimos netikėtos kliūtys, konfliktai. Elkitės pagal aplinkybes, niekur neskubėkite, labiau įsiklausykite į nuojautas. Nepalankus metas kelionėms, susitikimams, ypač romantiškiems.

Tegai:
horoskopas
Data

Kokia šiandien diena: vasario 27-osios šventės

4
(atnaujinta 19:00 2021.02.26)
Vasario 27 yra 58-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 307 dienos

Rytoj saulė teka 07:17 val., leidžiasi 17:48 val., dienos ilgumas 10.31 val.

Vardadienį švenčia Gabija, Gabrielius,Gabrielė, Ginvilas, Fortūnata, Fortunatė, Fortūnatas, Leandras, Livija, Mandravas, Mandravė, Skirmantė.

1919 metais Vilniuje paskelbta apie Lietuvos-Baltarusijos Sovietų Socialistinės Respublikos (Litbelo) sukūrimą.

1814 metais Vienoje įvyko 8-osios L. van Bethoveno simfonijos premjera;

1933 metais padegtas Reichstagas. Kitą dieną Prezidentas Hindenburgas pasirašė Reichstago gaisro dekretą, apribojusį Veimaro konstitucijoje numatytas teises.

1936 m. mirė Ivanas Petrovičius Pavlovas, rusų gydytojas, fiziologas. 1904 m. medicinos Nobelio premijos laureatas (g. 1849 m.).

1939 m. mirė Nadežda Konstantinovna Krupskaja, Rusijos marksistė revoliucionierė (g. 1869 m.).

1883 – kompozitorius Oskaras Hamerštainas užpatentavo pirmąją mašiną cigarams sukti.

1864 m. gimė Adamas Eduardas Alksnis, latvių tapytojas, grafikas. Vienas latvių nacionalinės tapybos mokyklos pradininkų (m. 1897 m.).

4
Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai