Kontrabandininkai plaustais gabeno cigarietes iš Baltarusijos į Lietuvą, nuotrauka iš įvykio vietos

Kontrabandininkai plaustais gabeno cigaretes Baltarusijos į Lietuvą

19
(atnaujinta 17:59 2017.11.21)
Kontrabandininkai Neryje aptiko du plaustus su cigaretėmis, iš viso iš Baltarusijos į Lietuvą buvo bandoma nugabenti 2700 pakelių rūkalų

VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Naudodamiesi sienos stebėjimo sistema Pavoverės užkardos pasieniečiai Neryje susekė kontrabandinių cigarečių krovinį. Iš viso, įtariama, Baltarusijos krante į vandenį pasroviui buvo paleisti du plaustai su 2700 pakelių rūkalų, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba.

Šis įvykis fiksuotas antradienio naktį. Saugomą sienos su Baltarusija ruožą Neryje vaizdo stebėjimo įrangą kontroliavę Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pareigūnai užfiksavo du surištus plaustus. Lietuvos ir Baltarusijos siena šioje Švenčionių rajono vietovėje eina upės viduriu.

Pasekę srovės nešamus plaustus pasieniečiai juos nusprendė ištraukti ties Kūniškės kaimu. VSAT pareigūnai į Nerį nuleido tarnybinę valtį ir krovinį partempė į krantą. 

Пограничники выловили два плота с контрабандными сигаретами
Į neperšlampamą medžiagą supakuotuose plaustuose – kontrabandinės cigaretės

Paaiškėjo, kad į neperšlampamą medžiagą supakuotuose plaustuose — kontrabandinės cigaretės. Iš viso pasieniečiai rado 2700 pakelių "Korona Super Slims" markės rūkalų, pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais. Plauste taip pat rastas GPS imtuvas. Tokį įrenginį kontrabandininkai naudoja krovinio judėjimui sekti.

Пограничники выловили два плота с контрабандными сигаретами
Iš viso pasieniečiai rado 2700 pakelių "Korona Super Slims" markės rūkalų

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo nustatytos tvarkos pažeidimų Pavoverės užkardos pasieniečiai pradėjo administracinę teiseną.

Nerimi, prieš upei įsukant į Lietuvos teritoriją, apie 7 kilometrus eina siena su Baltarusija. Tokių bandymų, kai Baltarusijos krante nuleidžiami nelegalūs kroviniai tikintis, kad srovė juos atneš į Lietuvos pusę, čia pasitaiko nuolat. Lietuvos krante laukiančių kontrabandininkų tikslas yra tokius siuntinius kuo skubiau ištraukti iš vandens ir kuo greičiau išgabenti į šalies gilumą.

19
Tegai:
cigarečių kontrabanda, baltarusiškos cigaretės, Baltarusija
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (306)
Dar šia tema
Kaip gūdžiais 90-aisiais: sulaikyti kontrabandiniai CD su sunkiojo roko muzika
Baltarusijos pilietis ketino įvežti 250 tūkst eurų kontrabandą
Tikėjosi, kad netikrins: baltarusis suimtas su pilnais lagaminais cigarečių
Baltarusio su mažamečiu vaiku automobilyje rasti 2 tūkst cigarečių pakelių