Vairuotojas, archyvinė nuotrauka

Nesusimokėjusiems baudų vairuotojams nebus išduodami pažymėjimai

40
(atnaujinta 12:19 2017.11.23)
Vairuotojo pažymėjimą bus galima pasikeisti susimokėjus baudas už KET pažeidimus

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Nuo gruodžio 1 dienos pažeidusiems Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir nesusimokėjusiems visų paskirtų baudų per atitinkamą laikotarpį "Regitroje" nebus išduodami ir keičiami vairuotojo pažymėjimai, praneša spaudos tarnyba.

Užsisakant vairuotojo pažymėjimą, duomenys apie nesumokėtas baudas bus tikrinami informacinėje sistemoje. Jei nustatytas terminas joms sumokėti bus pasibaigęs, asmuo vairuotojo pažymėjimo pasikeisti negalės.

Susimokėjus baudas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, vairuotojo pažymėjimą bus galima pasikeisti be jokių papildomų sąlygų.

Nauji nuostatai patvirtinti Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme.

Regitra primena, kad jei pradedantiesiems vairuotojams per pirmuosius dvejus metus nepavyko išvengti Kelių eismo taisyklių pažeidimų, vienerių metų laikotarpyje jiems privaloma pabaigti papildomus mokymus, nes kitaip nebus išduotas naujas vairuotojo pažymėjimas.

40
Tegai:
KET pažeidimus, bauda, Regitra
Dar šia tema
Lietuvos kelių policija: mažėja neblaivių vairuotojų sukeltų eismo įvykių
Algirdas Paleckis

Teismas trims mėnesiams pratęsė Paleckiui taikomą intensyvią priežiūrą

(atnaujinta 20:04 2020.10.01)
Teisiamasis įpareigotas būti savo nuolatinėje gyvenamojoje vietoje, neišvykti už Vilniaus miesto ribų, taip pat dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas pratęsė buvusio "Socialistinio liaudies fronto" lyderio Algirdo Paleckio kardomąją priemonę. Apie tai pranešė teismo spaudos tarnyba.

"Teismas konstatavo, jog kaltinamajam Paleckiui paskirta kardomoji priemonė — intensyvi priežiūra — šioje baudžiamojo proceso stadijoje yra pateisinama, neprieštarauja tiek nacionalinių, tiek tarptautinių teismų formuojamai praktikai. Siekiant užtikrinti netrukdomą bylos nagrinėjimą teisme, kaltinamajam intensyvios priežiūros terminas pratęstas dar trims mėnesiams", — rašoma pranešime.

Paleckis įpareigotas nuo 21 val. iki 06 val. būti savo nuolatinėje gyvenamojoje vietoje, neišvykti už Vilniaus miesto ribų, išskyrus atvejus, susijusius su dalyvavimu teismo posėdžiuose. Teismas išaiškino kaltinamajam, kad jis privalo dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą, laikytis nustatytos dienotvarkės. Draudžiama nusiimti, gadinti ar sunaikinti elektroninį stebėjimo įtaisą.

Taip pat šiame teismo posėdyje priimtas sprendimas ir dėl kardomosios priemonės pratęsimo verslininkui Deimantui Bertauskui — ji buvo pratęsta trims mėnesiams.

Jis privalo nuo 24 val. iki 7 val. būti savo nuolatinėje gyvenamojoje vietoje, išskyrus atvejus, kai išvykimas iš gyvenamosios vietos susijęs su lankymusi sveikatos priežiūros įstaigose. Bertauskas privalo dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą. Jam draudžiama lankytis įstaigose, kur teikiamos viešosios interneto paslaugos, taip pat draudžiama bendrauti ar bandyti susisiekti su tam tikrais žmonėmis per kitus.

Teismo sprendimą galima skųsti Apeliaciniam teismui.

Paleckio byla

Kovo pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Paleckio bylos. Be jo, byloje taip pat kaltinamas Deimantas Bertauskas. Istorikas Valerijus Ivanovas yra liudytojas. Kaltinamieji byloje kaltinami "dalyvavimu organizuotoje grupėje kartu su Rusijos Federacijos žvalgybos pareigūnu ir kitais Rusijos piliečiais" ir "šnipinėjimu Rusijos žvalgybai".

Algirdas Paleckis, archyvinė nuotrauka
Фото: из личного архива Альгирдаса Палецкиса

Paleckis ne kartą yra deklaravęs savo nekaltumą. Kaip arešto priežastį jis nurodė tai, kad Lietuvos valdžia jam keršijo dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto, taip pat dėl ​​jo bendravimo su rusais.

Jis taip pat teigia, jog prokuratūra daro viską, kad jo byloje būtų išvengta atvirų teismo posėdžių.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva visiškai pamina demokratines vertybes, kurias deklaravo stodama į Europos Sąjungą ir NATO.

Tegai:
Algirdas Paleckis, teismas
Temos:
"Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje
Dar šia tema
Algirdas Paleckis prašo teismo sušvelninti jam skirtą intensyvią priežiūrą
Žvalgybai atriš rankas? O kaipgi žmogaus teisės?
Nusivylimas ir nesėkmė: kodėl žlugo Rusų kultūros diena Vilniuje
Šiauliai, archyvinė nuotrauka

Vokietija įtraukė Šiaulių regioną į koronaviruso paveiktų vietų sąrašą

(atnaujinta 19:48 2020.10.01)
Nuo šiol visiems asmenims, atvykusiems iš Šiaulių regiono į Vokietiją, taikomas izoliavimosi reikalavimas

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Vokietijos sveikatos apsaugos ministerija įtraukė Šiaulių regioną į koronaviruso (COVID-19) paveiktų vietų sąrašą, praneša Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija. 

Pagal Vokietijoje nustatytą tvarką, žmogus, atvykęs iš Šiaulių regiono, turės registruotis vietos sveikatos institucijoje ir izoliuotis 14 dienų pagal atskirose Vokietijos žemėse nustatytą tvarką. Norintieji sutrumpinti izoliacijos terminą galės iškart po atvykimo pasidaryti nemokamą koronaviruso testą, jei asmuo atvyksta iš paveikto regiono. 

Sulaukus neigiamo testo atsakymo izoliuotis nebereikia. Taip pat atvykę asmenys gali atsivežti ne senesnius nei 48 valandų Europos Sąjungos šalyje jau atlikto testo rezultatus.

Kiti Lietuvos regionai į rizikingų vietų sąrašą nėra įtraukti, atvykus iš jų izoliacija ir kitos viruso plitimo kontrolės priemonės nebus taikomos.

Vokietijoje teritorija laikoma paveikta koronaviruso, jei per 7 dienas joje užfiksuota 50 atvejų 100 000 gyventojų. Naujausiais duomenimis, Vokietijoje patvirtinta 289 tūkst. COVID-19 atvejų. 

Šiuo metu Lietuvoje galioja ekstremali padėtis dėl COVID-19 plitimo. Ketvirtadienio duomenimis, šalyje per visą epidemijos laikotarpį patvirtinti 4784 COVID-19 ligos atvejai. Šiuo metu serga 2249 asmenys, 2424 pasveiko. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 91 koronavirusinės infekcijos atvejis.

Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pareiškė, kad tam tikruose Lietuvos regionuose prasidėjo antroji koronaviruso banga.

Nuo pandemijos pradžios pasaulyje koronavirusu užsikrėtė apie 33,7 mln. žmonių, mirė daugiau nei 1 mln.

Tegai:
Šiaulių rajonas, Vokietija
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje