Nauji šventiniai pašto ženklai, skirti Kalėdoms, nuotrauka iš įvykio vietos

Pirmąkart Lietuvoje pasirodys kvapieji pašto ženklai

53
(atnaujinta 11:42 2017.11.26)
Jau šį šeštadienį Lietuvos gyventojai ir svečiai galės siųsti savo artimiesiems kalėdinį sveikinimą su imbierinių sausainių kvapu – Lietuvos paštas išleidžia neįprastus pašto ženklus

VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Šį šeštadienį, lapkričio 25 dieną, pasirodys išskirtiniai šventiniai pašto ženklai, skelbsiantys apie artėjančias Kalėdas ir Naujuosius metus, — jie kvepės imbieriniais sausainiais, praneša Lietuvos pašto spaudos tarnyba.

Tradiciškai su išleidžiamais šventiniais pašto ženklais prasideda ir kalėdinių sveikinimų siuntimas.  

"Kalėdiniu laikotarpiu atvirlaiškius, pašto korespondenciją ir dovanų siuntas puoš pirmąkart Lietuvos filatelijos istorijoje išleisti kvapieji pašto ženklai", — sako Lietuvos pašto Komunikacijos grupės vadovas Tomas Bašarovas.

Bašarovas pažymi, kad kvapai padeda atgaivinti prisiminimus, pažadina jausmus bei nuotaikas, todėl daugelio namuose prieš Kalėdas pasklindantis keptų imbierinių sausainių aromatas šiemet tekeliaus ir paštu.

Nauji šventiniai pašto ženklai, skirti Kalėdoms
© Photo : Lietuvos paštas
Nauji šventiniai pašto ženklai, skirti Kalėdoms

Šventinius pašto ženklus, skirtus Kalėdoms ir Naujiesiems metams, sukūrė dailininkė ir vaikiškų knygelių iliustruotoja Aušra Kiudulaitė.

Kvapieji pašto ženklai bus ir 0,39 euro nominalo, kuris skirtas siųsti Lietuvoje, ir į užsienį siųsti skirto 0,81 euro nominalo.

Pašto ženkluose — atžingsniuojantis senelis Kalėda

Šventiniuose pašto ženkluose pavaizduoti žmogus-kalnas ir mažo miestelio istorijos.  

"Štai žmogaus-kalno motyvas atspindi žmogaus nugarą, kuri laiko visą pasaulį. Šiame pašto ženkle vaizduojamas senelis Kalėda, kuris neša žiemą, apsnigtus namus ir medžius. Taip ir ateina tos Kalėdos pas žmones — atsineša ne tik šventes, bet ir visą pasaulį. Kitame pašto ženkle yra pavaizduota mažo, apsnigto miestelio kasdienybė: spindinčios žvaigždės, jaukiai iš kamino į dangų kylantis dūmas, į šiltus savo namus po darbų grįžtantys žmonės",  — pasakojo pašto ženklus kūrusi dailininkė Kiudulaitė.

Kartu su naujaisiais pašto ženklais, skirtais Kalėdoms ir Naujiesiems metais, bus išleistas ir pirmosios dienos vokas. Šį šeštadienį pašto korespondencija, apmokama naujaisiais pašto ženklais, Vilniaus centriniame pašte bus antspauduojama pirmosios dienos datos spaudu.

Vokas, skirtas Kalėdoms
© Photo : Lietuvos paštas
Vokas, skirtas Kalėdoms

Kvapas atsiranda iš aromatingojo rašalo

Kvapieji Lietuvos pašto ženklai buvo atspausdinti kvepalų "tėvynėje" laikomoje Prancūzijoje.

"Pašto ženklams aromatas suteikiamas naudojantis šiuolaikine fleksografijos technologija. Naudojamas specialus rašalas, kuriame esama suslėgtų kvepalų burbuliukų. Kai pašto ženklo paviršius švelniai patrinamas, burbuliukai ima skilti, ir juose esantis kvapas pasklinda", — apie kvapiųjų pašto ženklų gamybą pasakoja Bašarovas.

Kvapieji pašto ženklai nėra dažnai leidžiami, o pirmasis toks neįprastas gaminys pasirodė dar 7-ojo dešimtmečio viduryje Butano Karalystėje, kur buvo išleista 6 pašto ženklų serija, vaizduojanti raudonas rožes. Kiekvienas šios serijos pašto ženklas dvelkė specifiniu rožių kvapu.

Kinijoje 2007 metais buvo išleisti saldžiarūgšte kiauliena kvepiantys pašto ženklai, skirti paminėti Kiaulės metus.

Prieš kelerius metus Brazilijoje buvo išleisti deginta mediena kvepiantys pašto ženklai, jais norėta akcentuoti miško gaisrų keliamą pavojų.

53
Tegai:
kalėdiniai sveikinimai, pašto ženklai, Kalėdos, Lietuvos paštas, Lietuva
Temos:
Linksmų Kalėdų! (177)
Dar šia tema
"Lietuvos paštas": kiekvienas gali tapti naujo pašto ženklo autoriumi
Prekyboje vėl atsirado lito nominalo pašto ženklai
Regitra

Dviem "Regitros" darbuotojams Vilniuje ir Kaune patvirtinta COVID-19 infekcija

(atnaujinta 12:59 2020.10.29)
Didėjant COVID-19 susirgimų skaičiui visoje Lietuvoje, "Regitros" klientai kviečiami naudotis elektroninėmis paslaugomis

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Trečiadienį nustatyti du užsikrėtimo koronaviruso infekcija atvejai "Regitros" darbuotojams, pranešė bendrovės spaudos tarnyba.

Vienas iš jų dirba administracijoje Vilniuje, o kitas — egzaminuotoju Kaune. Kol kas egzaminai Kaune vyksta kaip suplanuota, o čia dirbantiems egzaminuotojams bus atlikti COVID-19 testai.

Darbuotojas Vilniuje į darbą nebėjo nuo spalio 27 dienos. Tai jau antras atvejis, kai koronavirusas patvirtintas administracijos darbuotojui.

Visiems šiuo metu egzaminuojantiems darbuotojams Vilniuje buvo atlikti COVID-19 testai, jų rezultatai — neigiami.

Tuo tarpu, egzaminuotojas Kaune paskutinį kartą darbe lankėsi penktadienį. Kaune šiuo metu COVID-19 infekcija serga keturi darbuotojai, iš jų du dirba egzaminavimo srityje.

Tegai:
Vilnius, Kaunas, koronavirusas, Regitra
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kariuomenė grįžta prie COVID-19 plitimo prevencijos priemonių
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė paskirs du korpusus COVID-19 pacientams
Stankūnas pakomentavo galimą lovų trūkumą COVID-19 pacientams
Vaikai, archyvinė nuotrauka

Vyriausybė pritarė siūlymams įteisinti ikimokyklinį ugdymą 2–4 metų vaikams

(atnaujinta 12:58 2020.10.29)
Planuojama, kad nauja ikimokyklinio ugdymo tvarka Lietuvoje įsigalios nuo 2023 metų rugsėjo 1 dienos

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymams įteisinti visuotinį ikimokyklinį ugdymą, ketvirtadienį praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Ministrų kabinetas pritarė siūlymams įteisinti priešmokyklinio ugdymo programą nuo 5 metų. Siūlymas keisti Švietimo įstatymą ir sukurti prielaidas, užtikrinančias ankstyvąjį ugdymą, buvo pateiktas Lietuvos prezidento dekretu.

"Kai bus įteisintas visuotinis ikimokyklinis ugdymas ir šeima kreipsis į savivaldybę norėdama, kad vaikas dalyvautų ikimokyklinio ugdymo programoje, jai tokia galimybė bus sudaryta", — teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Visuotinis ikimokyklinis ugdymas įsigaliotų palaipsniui: nuo 2023 metų — 4 metų vaikams, nuo 2024 metų — 3 metų vaikams ir nuo 2025 metų — 2 metų vaikams.

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymams nuo 2023 metų rugsėjo 1 dienos įteisinti dvejų metų priešmokyklinio ugdymo programą. Priešmokyklinio ugdymo programą vaikas pradėtų lankyti, kai tais kalendoriais metais jam sueitų 5 metai, o į pirmą klasę ateitų, kai tais kalendoriniais metais sueitų septyneri, kaip kad dabar.

Taip pat pritarta, kad valstybė prisiima didesnius įsipareigojimams, padėdama savivaldybėms organizuoti privalomą ikimokyklinį ugdymą vaikams, augantiems socialinės rizikos sąlygomis. Tuo rūpintųsi savivaldybės, o ugdymas būtų finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis.

Vaikams, kuriems bus paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas, ugdymo reikmėms kitąmet iš valstybės biudžeto, išankstiniais skaičiavimais, reikėtų skirti apie 800 tūkst. eurų. Privalomas ikimokyklinis ugdymas įsigaliotų nuo 2021 metų rugsėjo 1 dienos. Pagal išankstines prognozes, jis galėtų būti skirtas maždaug 1000 vaikų.

Tegai:
Lietuva, vyriausybė
Temos:
Švietimas Lietuvoje
Dar šia tema
Pandemijos kontekste primenama, kada tėvai gali gauti ligos išmoką vaiko priežiūrai
Kaune pirmą kartą nuo Nepriklausomybės atgavimo "nuo nulio" statomas vaikų darželis