Vilnius, archyviė nuotrauka

Šiemet Vilnius sulauks daugiau nei milijono turistų

25
(atnaujinta 09:12 2017.11.24)
Vilniuje daugiausiai lankėsi turistai iš Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos ir Latvijos

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Per pirmuosius devynis 2017 metų mėnesius į Vilnių atvyko daugiau nei 800 tūkstančių turistų: 2,7% daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį, praneša sostinės savivaldybė.

2017 metų pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5% daugiau turistų nei praėjusiais metais.

Dėl vasarą vykusios Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos buvo prognozuojama, kad tuo laikotarpiu turistų srautai sostinėje gali sumažėti apie 20%. Tačiau statistikos duomenys parodė, kad oro uosto uždarymo poveikis Vilniui buvo mažesnis nei tikėtasi: turistų skaičius sostinėje liepos-rugsėjo mėnesiais sumažėjo tik 2%, palyginti su tuo pačiu 2016-ųjų laikotarpiu.

Statistikos departamento duomenimis, 2017 metų liepos-rugsėjo mėnesiais Vilniaus apgyvendinimo paslaugų teikėjai sulaukė daugiau nei 325 tūkstančiai svečių, kurie mieste praleido daugiau nei 600 tūkstančių naktų. 2017 metų trečiąjį ketvirtį Vilniuje daugiausiai lankėsi turistai iš Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos ir Latvijos. Svečiai iš šių šalių sudarė 45% visų užsienio turistų.

Диаграмма
Statistikos departamento duomenys

Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros "Go Vilnius" direktorė Inga Romanovskienė teigia, kad dėl vasarą laikinai neveikusio Vilniaus oro uosto turistų skaičiaus augimas sostinėje šiemet bus kiek lėtesnis, tačiau išliks ir netrukus pagreitį atgaus.

"Pagal "Go Vilnius" prognozes, remiantis pastarųjų kelerių metų turistų skaičiaus Vilniuje dinamika, 2017-aisiais sostinėje tikimės sulaukti apie 4% metinio turistų skaičiaus augimo, lyginant su 2016-aisiais metais. Kitaip tariant, šiemet Vilniuje dar kartą apsilankys daugiau nei milijonas turistų", — sakė  Romanovskienė. 

25
Tegai:
turizmas, Vilnius