Dujinė viryklė, archyvinė nuotrauka

Ugniagesiai primena, kaip saugiai elgtis virtuvėje

40
(atnaujinta 09:47 2017.11.25)
Keli paprasti patarimai padės išvengti didelių problemų

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Šiais metais ugniagesiai buvo iškviesti 378 sykius dėl prisvilusių puodų, o liepsnos namų virtuvėse šoko 66 kartus, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento spaudos tarnyba.

Anot ugniagesių, virtuvėse gaisrai kyla neretai, dažniausia priažastimi tampa neatsargus elgesys su ugnimi arba netinkama apranga ruošiant maistą prie viryklės (tada dar ir apdegama).

Vilkėdama daugiasluoksnius sintetinius drabužius nukentėjo Antkopčio kaimo (Klaipėdos rajonas) 80-metė gyventoja. Prisilietus prie įkaitusios krosnies durelių, jie žaibiškai užsiliepsnojo.

Ugniagesiai primena:

  • išeiti iš virtuvės reikėtų tik baigus virti maistą ir nukėlus  nuo viryklės puodus bei užsukus jos degiklius;
  • aplink puodus nereikėtų suktis vilkint drabužiais plačiomis rankovėmis, nedėvėti sintetinių drabužių, nenaudoti tokių šluosčių ar rankšluosčių;
  • nepalikti mažamečių vaikų virtuvėje be priežiūros.

Be to, jei ant viryklės palikote puodą ir įsitaisote prie televizoriaus, kad pažiūrėtumėte pamėgtą  serialą, jei išeinate iš virtuvės ir ilgai kalbate telefonu, nepamirškite į rankas paimti puodo dangtį. Gal ir nepatogu, bet laikydami jį rankose greičiau prisiminsite, kad reikia skubėti į virtuvę.

Šluostes ir rankšluosčius reikėtų pakabinti ar padėti saugiu atstumu nuo viryklės. Negalima virtuvėje laikyti ir degių medžiagų, statyti viryklės prie užuolaidų, nes jos greitai gali užsiliepsnoti.

Virtuvėje neturėtų būti nereikalingų daiktų ir makulatūros. Jeigu puode ar keptuvėje užsidegė riebalai, pirmiausia išjunkite viryklėje dujas ar elektrą. Puodą ar keptuvę uždenkite dangčiu ar storu audiniu, kad į vidų nepatektų oras. Jeigu degančių riebalų pateko ant sienų ar grindų, užpilkite ant jų bet kokių skalbimo miltelių (jie veikia kaip miltelinis gesintuvas).

40
Tegai:
ugnis, saugumas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Lietuva
Dar šia tema
Kartais, gesindami gaisrą, ugniagesiai sulaukia grasinimų ir įžeidinėjimų
Ugniagesiai aiškina, kodėl ugnis kelia pirčių stogus
Ugniagesių perspėjimas: artėjant šalčiams sutvarkykite krosnis
Ugniagesių įranga nebuvo atnaujinama beveik dešimtmetį
Ugniagesiai prašo atidžiau prižiūrėti mažamečius vaikus