Pinigai, archyvinė nuotrauka

Sparčiausiai vidutinė alga auga Vilniuje ir Kaune

256
(atnaujinta 19:42 2017.11.26)
Lietuvoje 2017-ųjų rugsėjį mažesnę negu MMA algą jau gavo 25% mažiau asmenų nei pernai

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Praėjusį ketvirtį Lietuvoje vidutinis atlyginimas neatskaičius mokesčių buvo 851 euras (per metus padidėjo 7,2%), o MMA per metus nepasikeitė — 380 eurai, praneša SEB banko spaudos tarnyba.

Pranešime teigiama, kad atlyginimas atskaičius mokesčius trečią ketvirtį padidėjo 8,3% dėl šių metų sausio 1 dieną nuo 200 iki 310 eurų padidėjusio maksimalaus neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) ir nuo 100 iki 200 eurų pakelto papildomo NPD už kiekvieną auginamą vaiką. Dėl trečią ketvirtį piką pasiekusios infliacijos realusis darbo užmokestis per metus padidėjo tik 3,7%, tad perkamoji dirbančiųjų asmenų galia augo lėčiau negu anksčiau.

Ekonominės verslo plėtros prielaidos ir toliau yra ypač palankios toms įmonėms, kurios eksportuoja prekes ar paslaugas, tad daugelis tokių įmonių supranta būtinybę didinti algą darbuotojams ir kitąmet. Be to, prisideda ir "Sodros" ir Valstybinės mokesčių inspekcijos kovos su slepiamomis darbo pajamomis rezultatų. "Sodros" duomenimis, 2017-ųjų rugsėjį mažesnę negu MMA algą jau gavo 25% mažiau asmenų nei pernai.

Taip pat akivaizdu, kad vidutinis darbo užmokestis Vilniuje ir Kaune tebeaugo sparčiau negu vidutinė alga Lietuvoje, tad didžiausi du Lietuvos miestai ir toliau tolsta nuo likusios Lietuvos.

Valstybės sektoriuje vidutinis darbo užmokestis per metus padidėjo 5,6%, arba 2,5% punkto lėčiau negu privačiame sektoriuje, nepaisant to, kad nuo liepos 1 dienos buvo padidintas policininkų, gydytojų ir slaugytojų darbo užmokestis.

Vidutinė alga valstybės sektoriuje vis dar didesnė negu privačiame sektoriuje, tačiau tikėtina, kad kitąmet padėtis pasikeis, jeigu pareiginės algos bazinis dydis didės tik 2 eurais. Valstybės biudžete algoms didinti numatyta 5,3% daugiau išlaidų negu šiemet, tad norint, kad alga augtų bent jau tokiu tempu kaip privačiame sektoriuje, valstybės sektoriuje turi mažėti dirbančiųjų skaičius.

Tikimąsi, kad 2018 metų vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių šalyje didės 7% ir augimui įtaką darys ne tik darbo rinkos padėtis, bet ir nuo 380 iki 400 eurų didėsianti MMA.

256
Tegai:
MMA kėlimas, algų didinimas, neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD), Lietuva
Dar šia tema
Konservatoriai siūlo padidinti minimalią mėnesinę algą
Nacionalinis susitarimas: ir algas pakels, ir mokesčius sumažins
Landsbergis: politikų algos kils sulaukus geresnių laikų
Švietimo darbuotojai reikalauja kelti algas arba žada streikuoti
Didinamos gydytojų ir slaugytojų algos
Balandžio 13-oji

Kokia šiandien diena: balandžio 13-osios šventės

(atnaujinta 17:03 2021.04.12)
Šią dieną gimė pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas, be to, į orbita buvo paleistas pirmasis pasaulyje dirbtinis Žemės palydovas

Balandžio 13-oji yra 103-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 262 dienos.

Šiandien saulė teka 06:25, leidžiasi 20:16, dienos ilgumas 13 val. 51 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Algaudė, Ida, Idalija, Liaugaudas, Liaugintė, Martynas, Mingaudas.

Balandžio 13-ąją katalikų pasaulis mini Šv. Martyną I.

Šv. Martynas (†655), popiežius, kankinys. Jis Laterano Sinode pasmerkė monotelitų ereziją. Po to, imperatoriaus Konstanto II įsakymu, egzarchui Kaliopai įsibrovus į Laterano baziliką, buvo nušalintas nuo sosto ir pervežtas į Konstantinopolį, kur grasos namuose buvo labai griežtai saugomas. Vėliau perkeltas į Chersonesą, po maždaug dvejų metų užbaigė kančias ir pasiekė amžinybės vainiką.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1871 metais gimė Katalikų bažnyčios veikėjas, arkivyskupas Jurgis Matulaitis. Mirė 1927 metais. 1987 metais paskelbtas palaimintuoju.

1926 metais gimė tapytoja, dailininkė Sofija Veiverytė-Lingailienė.

1931 metais gimė žurnalistas Liubomiras Žeimantas.

1975 metais vėlų vakarą plūstant miniai iš Vilniaus koncertų ir sporto rūmų į miesto centrą sugriuvo pontoninis tiltas per Nerį. Į vandenį įkrito daug žmonių, tikslus aukų skaičius nežinomas.

1987 metais švenčiant Lietuvos Krikšto 600 metų jubiliejų, popiežius Jonas Paulius II arkivyskupą Jurgį Matulaitį paskelbė palaimintuoju.

2000 metais Kauno miesto meru išrinktas Lietuvos laisvės sąjungos lyderis Vytautas Šustauskas.

2003 metais mirė lietuvių teatro ir kino aktorius Balys Barauskas. Gimė 1929 metais.  

2004 metais Seimas pritarė Konstitucijos pataisai, nustatančiai fiksuotą parlamento rinkimų datą (antrąjį spalio sekmadienį).

2012 metais už demokratinės ir atviros Lietuvos visuomenės, už pilietinio solidarumo, asmens ir visuomenės santykių darnos stiprinimą Niujorke gyvenančiam menininkui Jonui Mekui įteiktas Kultūros ministerijos apdovanojimas — garbės ženklas "Nešk savo šviesą ir tikėk".

Ši diena pasaulio istorijoje

1059 metais popiežius Mikalojus II išleido dekretą, kuriuo nustatė, kad popiežių rinks tik kardinolai.

1605 metais po Boriso Godunovo mirties Fiodoras II tapo Rusijos caru.

1743 metais gimė trečiasis JAV prezidentas, Virdžinijos Universiteto įkūrėjas (1801—1809) Tomas Džefersonas.

1796 metais iš Indijos į JAV atgabentas pirmasis dramblys.

1848 metais Sicilija paskelbė nepriklausomybę nuo Neapolio.

1906 metais gimė airių dramaturgas, poetas ir kritikas Semiuelis Beketas. Mirė 1989 metais.

1932 metais Vokietijos vyriausybė uždraudė karinių nacių formuočių — SS.

1941 metais Rusija ir Japonija pasirašė penkerių metų neutralumo paktą Antrajame pasauliniame kare.

1943 metais Berlyno radijas pranešė, kad Katynės miške rasti 12 000 lenkų karininkų palaikai. Taip pasaulis sužinojo apie Katynės žudynes.

1945 metais sąjungininkų karo aviacija sugriovė didesnę Tokijo miesto dalį.

1960 metais į orbita paleistas pirmasis pasaulyje dirbtinis Žemės palydovas.

1963 metais Baku gimė pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas.

1975 metais prasidėjo Libano pilietinis karas.

1988 metais Estijoje įkurtas Liaudies frontas.

2010 metais amerikiečių erdvėlaivio "Discovery" astronautai Kleitonas Andersonas ir Rikas Mastračijus sėkmingai baigė jau trečią savo išėjimą, trukusį pusseptintos valandos, į atvirą kosmosą iš Tarptautinės kosmoso stoties (TKS).

2013 metais Lenkijoje, Čenstakavos mieste, atidengta aukščiausia pasaulyje popiežiaus Jono Pauliaus II statula. Ji sveria 10 tonų ir yra 13,8 metro aukščio.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos sulaikyti Šri Lankos gyventojai

Išdavė signalizacija: prie Baltarusijos ir Lietuvos sienos sulaikyti užsieniečiai

(atnaujinta 01:26 2021.04.13)
Trims jaunuoliams už pažeidimus gresia daugiau nei 900 eurų bauda ir deportavimas į gimtinę

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Šri Lankos gyventojai buvo aptikti puskilometrio atstumu nuo Baltarusijos valstybės sienos, praneša Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

Užsieniečius išdavė apsaugos signalizacija. Smurgainių pasieniečiai nedelsiant išvyko į įvykio vietą, o tarnybinis šuo buvo paleistas sekti pėdsakus. Netrukus Baltarusijos pasieniečiai sulaikė tris jaunuolius. Dokumentų tie neturėjo.

Vaikinai sugebėjo paaiškinti, kad jie yra Šri Lankos piliečiai ir ketina patekti į ES šalis ieškodami geresnio gyvenimo.

Vyksta tyrimas. Už bandymą neteisėtai kirsti sieną užsieniečiams bus skirta bauda iki 2 900 Baltarusijos rublių (daugiau nei 900 eurų). Taip pat bus keliamas jų deportavimo į gimtinę klausimas.

Šis atvejis su Šri Lankos piliečiais nėra pirmas nuo mėnesio pradžios. Balandžio 1 dieną netoli Beniakonių pasienio kontrolės punkto automobilyje buvo sulaikyti vyras ir trys merginos. Jie taip pat neturėjo oficialių dokumentų. Dabar svarstomas jų išsiuntimo klausimas.

O Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje balandžio pradžioje buvo sulaikyta 21 metų Etiopijos pilietė ir 31 metų Eritrėjoje gimusi moteris, abi vyko į ES. Jos taip pat bus grąžintos į gimtinę.

Tegai:
neteisėti migrantai, Lietuva, Baltarusija, pasieniečiai
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje pradės dirbti dar trys kontrolės punktai
Italą vežęs tadžikas pasieniečiams pateikė, įtariama, suklastotą dokumentą