Buteliai, archyvinė nuotrauka

Sulaikytas rusas Latvijos atsivežęs virš 2 tūkst butelių svaigalų

25
(atnaujinta 15:48 2017.11.25)
Mikroautobuse iš viso buvo rasta 630 vienetų "Kremliovskaja vodka" butelių ir 1,7 tūkstančio vienetų konjako "Camus Cognac VS dark" butelių

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Muitinės kriminalinės tarnybos ir policijos pareigūnai sulaikė Rusijos pilietį, iš Latvijos mikroautobusu atsivežusį daugiau nei porą tūkstančių butelių degtinės ir "konjako", praneša Muitinės spaudos tarnyba.  

"Vilniuje lapkričio 23-iąją MKT ir policijos pareigūnai sulaikė Rusijos pilietį, iš Latvijos mikroautobusu atsivežusį daugiau nei porą tūkstančių butelių svaigalų", — teigiama pranešime.

Taip pat pažymima pranešime, turėdami informacijos apie galimai gabenamą nelegalų alkoholį, muitinės kriminalistai patikrinimui sustabdė mikroautobusą "Merecedes Benz", vairuojamą Rusijos piliečiom tturinčio leidimą nuolat gyventi Latvijoje.  Mikroautobuse iš viso buvo rasta 630 vienetų 1 litro talpos degtinės "Kremliovskaja vodka" butelių ir 1,7 tūkstančio vienetų konjako "Camus Cognac VS dark" butelių.

Preliminariais duomenimis svaigalai veikiausiai falsifikuoti — visi jie be banderolių, kreivokai priklijuotomis etiketėmis, skleidžiantys aštrų specifinį kvapą. 

Tarnyba pažymi, kad sulaikytų gėrimų vertė — apie 20 tūkstančių eurų. Rusijos pilietis buvo sulaikytas dviem paroms. MKT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

25
Tegai:
rusas, alkoholis, Muitinės kriminalinė tarnyba, Lietuva
Dar šia tema
Kaip gūdžiais 90-aisiais: sulaikyti kontrabandiniai CD su sunkiojo roko muzika
Ruso automobilyje rasta narkotinių medžiagų už pusę milijono eurų
Pasieniečiai neišleido iš Lietuvos įtartino ruso
Baltarusijos pilietis ketino įvežti 250 tūkst eurų kontrabandą
Tikėjosi, kad netikrins: baltarusis suimtas su pilnais lagaminais cigarečių
Bikinis, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 5-osios šventės

(atnaujinta 19:15 2020.07.03)
Liepos pirmasis sekmadienis Lietuvoje paskelbtas Globėjų diena, šiemet taip liepos 5-oji, ir būtent šią dieną prieš daug metu pasaulyje pasirodė pirmaisi bikinis

Liepos 5 yra 186-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (šiemet, keliamaisiais metais — 187-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 179 dienos.

2017 metais Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme liepos pirmasis sekmadienis paskelbtas Globėjų diena. Šiemet globėjams skirta visa savaitė — nuo birželio 29 dienos iki liepos 5 dienos.

Šiuo metu Lietuvoje vaikus globoja 3 839 šeimos, ir jose auga 4 936 vaikai.  

Katalikai šią dieną mini Šv. Antaną Mariją Zakarijų (1502–1539). Kunigas, rūpestingos ir turtingos motinos našlės pastangomis mokėsi, studijavo mediciną Paduvoje. Grįžęs ėmė laisvalaikiu mokyti vargšus paauglius tikėjimo. Dirbo negailėdamas savęs ir išsekęs anksti mirė.

Istorijoje ši diena pasižymėjo bikinio atsiradimu. Šią dieną 1946 metais Paryžiuje buvo pristatytas pirmas bikinis.

Liepos 5 dieną vardadienius mini Antanas, Butginas, Mantmilė, Karolina, Filomena.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Lietuvos vėliava, archyvinė nuotrauka

Priminimas: Valstybės dieną būtina iškelti Trispalvę

(atnaujinta 20:29 2020.07.04)
Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 6-ąją būtinai reikia iškelti Lietuvos vėliavą prie savo namų.

Svarbu nepamiršti, kad valstybės vėliava turi būti keliama laikantis Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos, kurią reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 metų gruodžio 24 dienos nutarimas "Dėl Lietuvos Respublikos vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo". Šiuose norminiuose teisės aktuose yra detaliai reglamentuoti Lietuvos valstybės vėliavos naudojimo principai, nurodytos jos iškėlimo vietos ir progos, pateiktas valstybės švenčių ir kitų įsimintinų dienų sąrašas.

Vadovaujantis minėtu valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo straipsniais, Liepos 6-ąją Lietuvos valstybės dieną keliama prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, taip pat gyvenamųjų namų. Atkreiptinas dėmesys, kad laikantis nustatytos tvarkos, Lietuvos valstybės vėliava iškeliama 07:00 valandą ir nuleidžiama 22:00 valandą.

Įsimintina, kad už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė.

Kur Vilniuje švęsti Liepos 6-ąją? Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginiai — 2020 >>

Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo 10 iki 12 eurų (per metus pakartotinai padarytas tokio pobūdžio nusižengimas — baudą nuo 12 iki 16 eurų ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo 10 iki 16 eurų (pakartotinai padarytas nusižengimas — baudą nuo 16 iki 30 eurų).

Lietuvos valstybės vėliava yra 1 metro pločio ir 1,7 metro ilgio, Lietuvos valstybės istorinė vėliava — 1 metro pločio ir 1,7 metro ilgio. Lietuvos valstybės vėliavos ir Lietuvos valstybės istorinės vėliavos audeklo pločio ir ilgio santykis turi būti 3:5. Kai trispalvė iškeliama vertikaliai, heraldinėje dešinėje pusėje turi būti geltona juosta, viduryje — žalia, kairėje — raudona.

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
Tegai:
Valstybės diena, Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, vėliava